PDA

View Full Version : نحوه ذخیره متن پیشرفته؟؟

sobhan1990
پنج شنبه 30 دی 1389, 03:16 صبح
سلام
چطور میشه یه متن پیشرفته رو ذخیره و بازیابی کرد؟؟
منظورم متناش شبیه ورد هست. تا اونجایی که میدونم دیتابیس ها متن رو شبیه رشته ذخیره میکنن و افکتای خاص متن نادیده گرفته میشه ولی من متن افکت دار رو میخوام ذخیره و به همون شکل بازیابی کنم.
راهی داره؟؟
دوستان لطفا راهنمایی کنید.

BEHZADnr
پنج شنبه 30 دی 1389, 05:35 صبح
با سلام
برنامه ورد که مدل خاصی رو ذخیره نمیکند ، شما اگه فونت یا استایل متن مورد نظر را پاک کنید متن مورد نظر در برنامه ورد به حالت پیش فرض باز میگردد
شما بگید با کدوم قسمت مشکل دارید

JaguarXF
پنج شنبه 30 دی 1389, 05:57 صبح
http://www.c-sharpcorner.com/Forums/ShowMessages.aspx?ThreadID=30937

sobhan1990
پنج شنبه 30 دی 1389, 09:47 صبح
با سلام
برنامه ورد که مدل خاصی رو ذخیره نمیکند ، شما اگه فونت یا استایل متن مورد نظر را پاک کنید متن مورد نظر در برنامه ورد به حالت پیش فرض باز میگردد
شما بگید با کدوم قسمت مشکل دارید
متن من که ریچ تکست باکس هست میخوام چپ چین و راست چین و بولد و... داشته باشه و میخوام در زمان اجرا تغییر کنه و ذخیره بشه.

hadi-z
پنج شنبه 30 دی 1389, 10:42 صبح
سلام
اینا رو ببینید
فکر کنم کمکتون کنه:
توش دو تا پست هست که تیک خورده و به عنوان جواب درست همین سوال مشخص شده.

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/winforms/thread/a4dca83d-a7fc-4da2-8d07-a3e0066ffa25/

amir-yeketaz
پنج شنبه 30 دی 1389, 11:14 صبح
سلام ... منم یه چنین مشکلی دارم ولی با این تفوات که قرار نیست متن Insert بشه به دیتابیس ، بلکه قراره به عنوان داده ی اولیه دیتابیست باشه!!! (فرض کنید یه برنامه ی آموزشی داریم که توش متن های پیش فرض پیشرفته! وجود داره)

حالا باید چیکار کرد؟؟؟

علیرضا حسن زاده
پنج شنبه 30 دی 1389, 12:17 عصر
برای مورد شما فرقی نمیکنه می تونید Stringی که تو خاصیت RTF کنترل RichText قرار داره رو تو یه فیلد از نوع رشته در دیتابیس ذخیره کنید و هنگام بازیابی هم رشته رو در همون خاصیت RTF قرار بدید(به جای Text)
اما راه کلی تر اینه که اگه دوست داشته باشید و حجم دیتابستون زیاد براتون مهم نباشه فایل ها رو در دیتابیس ذخیره کنید(توجه داشته باشید که فایلها (جدای از محتوای فایل که متن هست یا فیلم یا ...)به صورت باینری ذخیره میشه) برای این روش هم اگه تو سایت جستجو کنید(درباره ذخیره عکس در دیتابیس که همون کاره فقط به جای عکس فایل RTFرو ذخیره می کنید) خیلی زیاد بحث شده

amir-yeketaz
پنج شنبه 30 دی 1389, 13:10 عصر
متوجه نشدین چی شد!!!
شما وقتی یه تیبل به SQL اضافه میکنید میتونید تو همون جا وقتی کلیک راست رو تیبل مربوطه میکنین یه گزینه هست نمیدونم اسمش چیه (show table Item !! یادم نیست!) که میتونید تو همونجا چند تا رکورد رو مثلا به پایگاه داده اضافه کنین ...
حالا آیا راه حلی هست که من یه فایل رو به یه فیلد پایگاه داده اضافه کنم؟؟؟

ali.rezaei7
پنج شنبه 30 دی 1389, 15:20 عصر
متوجه نشدین چی شد!!!
شما وقتی یه تیبل به SQL اضافه میکنید میتونید تو همون جا وقتی کلیک راست رو تیبل مربوطه میکنین یه گزینه هست نمیدونم اسمش چیه (show table Item !! یادم نیست!) که میتونید تو همونجا چند تا رکورد رو مثلا به پایگاه داده اضافه کنین ...
حالا آیا راه حلی هست که من یه فایل رو به یه فیلد پایگاه داده اضافه کنم؟؟؟

آره آقا امير مي شه. ابتدا، بايد نوع فيلد رو varbinary max تنظيم كني.
براي ذخيره فايل هم: http://barnamenevis.org/showthread.php?269070-%DA%86%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA

سلام
چطور میشه یه متن پیشرفته رو ذخیره و بازیابی کرد؟؟
منظورم متناش شبیه ورد هست. تا اونجایی که میدونم دیتابیس ها متن رو شبیه رشته ذخیره میکنن و افکتای خاص متن نادیده گرفته میشه ولی من متن افکت دار رو میخوام ذخیره و به همون شکل بازیابی کنم.
راهی داره؟؟
دوستان لطفا راهنمایی کنید.

مي تونيد ريچ تكست رو با تابع SaveFile روي هارد ذخيره كنيد، بعد فايلو به DB انتقالش بدي، بعدشم پاكش كني.

amir-yeketaz
پنج شنبه 30 دی 1389, 15:46 عصر
با تشکر از تمام دوستان ...

ببینید من یه پروژه دارم که که توش از text های پیشرفته ی "پیش فرض" و غیر قابل تغییر تشکیل شده و فیلد های دیگر ...

من میتونم بیام این کارو بکنم که بگم آره قبل از اینکه مثلا فرم اصلی ران شد بیادو یکی یکی این فایل ها رو از طریق کد تو دیتابیس Insert کنه ولی ایا به نظر شما این کار اصولی است؟

این جا رو بیبنین:

http://s24.aks98.com/files/67493264313649907831.gif

همون طور که میبینید اینجا چند رکورد مقداردهی اولیه شدن ... حالا من سوالم اینه که اون فیلد چهارم که text اسمشه رو میشه مثلا تو سیستم browse کردو یه فایل رو بهش اختصاص داد! یعنی ویژوالی؟

چون اینجوری دیگه هی داده ها Insert نمیشن و ...

نظرتون چیه؟ اصلا فکر من درسته؟

sobhan1990
سه شنبه 05 بهمن 1389, 20:40 عصر
مي تونيد ريچ تكست رو با تابع SaveFile روي هارد ذخيره كنيد، بعد فايلو به DB انتقالش بدي، بعدشم پاكش كني.

اینکار هم غیر اصولی به نظر میرسه و هم اینکه به درد من نمیخوره.
اصل برنامم کار با ریچ تکست هست و به مراتب نیاز هست که ذخیره و بازیابی صورت بگیره... که با این حساب سربار برنامه عملا موجب کند شدن برنامه میشه.

به دنبای روشی کارا تر هستم.

Hossenbor
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 07:49 صبح
خوب همون راه دوستمون بهتر بود منظورم اینه که تمام چیزایی که میبینی تو ریچ باکس است همشون تو RichTextBox.RTF است که این گزینه رشته هم هست ولی یک مشکلی که من با ریچ تکست باکس دارم اینه برای مثال یک عکس دارم تو گالریم دقت کنید فایل عکس برای مثال تو دسکتاپه اونو کپی می کنم میارم تو برنامه ام اونو بصورت آیکن نشون میده اگه کسی میتونه منو راهنمایی که به صورت تصویر باشه ممنون میشم ضمنن دوستمون گفته بودن متن پیشرفته الان برای مثال عکس 500 کیلو بایتی به ریچ تکست باکس اضافه کنی و هیچی تو دیگه نوش ننویسی حجم فایلت میشه برای مثال 4 مگ و اون فایل وردی که گفتید اون فکر کنم فشرده است که با نرم افزار 7zip باز میشه