PDA

View Full Version : سوال: یه مشکل کوچیک تو اجرای برنامه

sinavb
پنج شنبه 30 دی 1389, 03:20 صبح
سلام
من وقتی exe برنامم رو می سازم وقتی می خوام اجراش کنم صدای ارور ویندوز میاد ولی برنامم اجرا نمی شه اما وقتی روی برنامه راست کلیک می کنم و تیک disable visual menu رو می زنم برنامه اجرا میشه و تم ویندوز رو از دست میده و با تمه 98 نشون داده میشه
میشه بفرمایید مشکلمو چه طوری باید حل کنم ؟

محسن واژدی
پنج شنبه 30 دی 1389, 16:48 عصر
سلام علیکم
دوست عزیز کمی بیشتر توضیح دهید.
- آیا داخل برنامه تون از سورس تبدیل کننده پوسته برنامه به ویندوز استفاده کردین
- آیا فایلی با فرمت "mainfest." در کنار فایل اجرایی برنامه تون قرار ندارد
آیا از API زیر در برنامه تون استفاده کردین؟:
Private Declare Sub InitCommonControls Lib "comctl32" ()

sinavb
جمعه 01 بهمن 1389, 03:43 صبح
چرا ار این کامپوننت تبدیل دکمه ها به ویندوز سون استفاده کردم aerosuite

محسن واژدی
جمعه 01 بهمن 1389, 08:19 صبح
حالا من این روش رو بهتون میگم انجام بدین انشاء الله برطرف میشه:
- البته قبلش یک بک آپ از برنامه تون بگیرین و بعد وارد برنامه بشید و کامپوننت وارد شده رو حذف و بجاش اون دکمه ها، دکمه های معمولی وی بی رو جایگزین کنین
1- برنامه تون رو رو Sub Main تنظیم کنین (البته اگه قبلا انتخابش نکردین)
2- یک ماژول ایجاد کنید و این API رو داخلش کپی کنین "
Private Declare Sub InitCommonControls Lib "comctl32" ()"
3- یک روال به نام main بنویسین و اونو با تابع InitCommonControls شروع کنین
4- پایین روال هم نام فرمی که مایل به بازشدنش هستید رو وارد کنین

بعد از تموم شدن مراحل بالا برنامه تون رو کمپایل و تستش کنین

البته خودم هم قبلا با چنین مشکلی مواجه شدم که یک UserControl واسه برنامم نوشته بودم و بعد از اینکه اونو کمپایل میکردم، هر فرمی که داخلش از این کنترل استفاده کرده بودم باز نمیشد و یک پیام خطا ظاهر میشد و بعدا برطرفش کردم، اما الآن هرچقدر فکر کردم یادم نیومد مشکلش چی بود

اگه بازم مشکلتون حل نشد، بیشتر راجع به کامپوننتی که در برنامه تون استفاده کردین توضیح بدین (چون از توضیح بالا چیزی دستگیرم نشد) و در صورتیکه مقدوره یه نمونه از برنامه تون رو آپلود کنین تا راحت تر بتونیم مشکلتون رو برطرف کنیم

موفق باشید

sinavb
جمعه 01 بهمن 1389, 18:14 عصر
دوست عزیز ممنون از اینکه منو راهنمایی کردی ولی من برنامم 45 فرم داره 111 مگابایت هم حجمشه چطوری من اینو دکمه هاشو حذف کنم و به جاش دکمه خوده ویندوزه بزارم یک روز کامل وقت می بره بعدم چطوری 111 مگ رو آپلود کنم :متعجب::بامزه:

_behnam_
جمعه 01 بهمن 1389, 20:19 عصر
سلام
من وقتی exe برنامم رو می سازم وقتی می خوام اجراش کنم صدای ارور ویندوز میاد ولی برنامم اجرا نمی شه اما وقتی روی برنامه راست کلیک می کنم و تیک disable visual menu رو می زنم برنامه اجرا میشه و تم ویندوز رو از دست میده و با تمه 98 نشون داده میشه
میشه بفرمایید مشکلمو چه طوری باید حل کنم ؟
دوست عزیز تو سیستم خودتون اینجوریه یا سیستم کسه دیگه ؟؟

sinavb
شنبه 02 بهمن 1389, 00:22 صبح
اول تو ویندوز خودم اینجوری نبود exe خوب کار می کرد بدون صدای ارور بعد که ویندوز رو عوض کردم واسه خودمم باز نشد برنامه. !!!!!!!!!!!!
رو کامپیوتره یکی دیگه هم امتحان کردم که از همون بار اول این صدا رو می داد و برنامه باز نمی شد .

_behnam_
شنبه 02 بهمن 1389, 01:42 صبح
اول تو ویندوز خودم اینجوری نبود exe خوب کار می کرد بدون صدای ارور بعد که ویندوز رو عوض کردم واسه خودمم باز نشد برنامه. !!!!!!!!!!!!
رو کامپیوتره یکی دیگه هم امتحان کردم که از همون بار اول این صدا رو می داد و برنامه باز نمی شد .
دوست عزیز احتمالا کامپوننتی که واسه دکمه ها استفاده کردی ریجیستر نشده
موقعی که کمپایل کردی Setup بساز , واسه اینکه روی سیستم دیگه اجرا بشه dll ها و ocx ها باید نصب بشن
ستاپ بساز بعد نصب من احتمالا مشکل حل بشه

محسن واژدی
شنبه 02 بهمن 1389, 14:30 عصر
دوست عزیز ممنون از اینکه منو راهنمایی کردی ولی من برنامم 45 فرم داره 111 مگابایت هم حجمشه چطوری من اینو دکمه هاشو حذف کنم و به جاش دکمه خوده ویندوزه بزارم یک روز کامل وقت می بره بعدم چطوری 111 مگ رو آپلود کنم :متعجب::بامزه:

درسته آپلود این حجم زیاد مقدور نیست
--------------------------------------
اصلا مطمئن هستین که مشکل از این کامپوننت هست شاید از یجای دیگه باشه
خب این موضوع رو هم تست کنین
مثلا یه صفحه جدید باز کنین و این کامپوننت رو به عنوان مثال در اونجا بکار ببرین و بعد ذخیرش کنین و اونو اجرا کنین ببینین که اونجا هم error میده

رو کامپیوتره یکی دیگه هم امتحان کردم که از همون بار اول این صدا رو می داد و برنامه باز نمی شد . اینی که میگین اولش error نمیداد: ممکنه این OCX داخل ویندوز اولتون ریجستر بوده و لی داخل این ویندوز جدید که نصب کردین هنوز ریجستر نشده که میتونین با دستور Regsvr32 "OCX_PATH" اونو ریجستر کنین؛ شاید مشکل از اینجا باشه (البته خودتون بهتر واردین)