PDA

View Full Version : سوال: نوشتن یک Query

rahro
پنج شنبه 30 دی 1389, 10:01 صبح
سلام
در یکی از پروژهای حسابداری میخاستم آمار روزانه اسناد رو به کاربر به نمایش بگذارم . برای اینکار مجبور بودم از دو جدول استفاده کنم جدول کدینگ و جدول اسناد .
با استفاده از دستور ذیل توقع داشتم خواسته مورد نظرم عملی شود ولی با نتیجه ضد و نقضصی مواجه شدم

kjadwal=SYS(2015)

SELECT SUM(bank.bes) as bes ,SUM(bank.bed) as bed ,bank.kodk as kodx,kodingkol.namk as namsr,kodingkol.mahiyat FROM bank,kodingkol ;
GROUP BY bank.kodk,kodingkol.namk,kodingkol.mahiyat WHERE bank.kodk=kodingkol.kodk AND bank.dat=thisform.fdate2.Value ;
ORDER BY bank.kodk INTO CURSOR (kjadwal)

علت مشخصه در بانک کدینگم تعداد رکوردهای یک سرفصل در حد کل تکرار شده بود و برای رسیدن به نتیجه میبایست راه حلی پیدا کنم - شما چطور به جواب میرسید؟

Esikhoob
جمعه 01 بهمن 1389, 16:35 عصر
سلام
من اگر جای شما بودم دو تیبل خیلی ساده و کوچک(شبیه تیبل اصلی) با 3، 4 رکورد درست میکردم و query را روی آن اجرا میکردم تا بفهمم این Query داره چه کار میکنه.

rahro
شنبه 02 بهمن 1389, 07:37 صبح
به چشم .
این هم نمونه

rahro
شنبه 02 بهمن 1389, 12:21 عصر
Viwe .
برای راه حلی بسیار جذاب .
برای اینکار شما کافیست از local views گزینه New رو انتخاب کنید و View خودتون رو با شرط DISTINCT طراحی کنید . از اون به بعد این View همانند یک جدول همه جا به شماست!
شما در DataEnvironment اون رو صدا میزنید و حالا Query مورد نظر خودتون رو خلق میکنید.!
به همین سادگی .