PDA

View Full Version : تنظیمات sqlserver روی سرور (کامپیوتری که Sqlserver) روش نصب است

slashslash2009
پنج شنبه 30 دی 1389, 17:47 عصر
سلام
خیلی سرچ کردم و چیزای خیلی خوبی پیدا کردم ولی هنور نتونستم هیچ کار مثبتی انجام بدم خیلی بی تجربه هستم در این ضمینه . از میدیران تقاظا میکنم این تاپیکو حدف نکنند فکر کنم برای دیگران هم مفید باشه
من تصویر قسمتهای مختلف رو میزارم که باید به ترتیب تعییر کنند روی سرور دوستان بهم کمک کنند مرسی

من از ویندوز 7 وsqlexpress البته نسخه کاملشو را هم دارم Sqlserver2005ولی فکر کنم با همین هم باید بشه

در فایروال باید چیکار کرد من Sqlserver که در پوشه
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Binn
addکردم
65311

در sql server configuration manager : قسمت sql server 2005 network configuration : سپس protocols : سپس enabled را yes کنید : سپس در سمت راست TCP/IP دو بار کلیک کنید : سربرگ IP Address قسمت TCP Dynamic Ports : شماره پورت جهت remote مورد نظر خود را وارد نمایید.

در protocols چجوری enabled را yes کرد کجاست من enable را پیدا نمیکنم شماره پورت جهت remote چیه کجاست من وارد این قسمت میشم
65312
بعدش بدون اینکه چیزیو تعییر بدم راست کلیک میکنم روی tcp-ip و enable را yes میکنم ولی بعدش نمیدونم باید چیکار کرد
65313
در قسمت surface Area configuration هم این کارو میکنم مثل عکس
65315

یعنی using tcp ip را انتخاب میکنم

این جارو هم نمیدونم باید چیکار کرد آیا باید روی clint ها هم این قسمتو تغییر داد؟
internet protocol version4 (tcp/ipv4 properties)
65316
من از این کانکشن استفاده میکنم البته فقط روی همین کامپیوتری که sql نصبه
"data source=.\sqlexpress;Initial catalog=tolid1;Integrated Security=true"
از هیچ username و password استفاده نمیکنم
خواهش میکنم کمک کنید

slashslash2009
جمعه 01 بهمن 1389, 14:20 عصر
از دوستان حرفه ای تقاضا میکنم به این سوال جواب بدین
برنامه من بعد از گدشت یکسال کار کردن حالا باید شبکه بشه اگه این کارو بتونم انجام بدم واسه من خیلی خوب میشه.
یه سرچ جدیدی که کردم فهمیدم باید sqlengine را روی تمام کلاینتها نصب کرد و از یک فایل udl استفاده کرد برای راحتی کار ولی در این حالت کانکشن استرینگ چی میشه باید به جای . یا local چه چیزی گداشت و آیا باید روی هر سیستم دوباره فایل mdf را attach کرد ولی اینطوری که دیگه شبکه نمیشه یا میشه لطفا کمک کنید

sajadjamalian
جمعه 01 بهمن 1389, 16:00 عصر
سلام دوست عزیز:
به طور مختصر اگه بخوام برات بگم توی برنامه ای که تحت شبکه بخواد باشه، باید connection string برنامه بر اساس ip سرورت باشه، یعنی شما برنامه رو باید با این نوع کانکشن استرینگ ایجاد کنی و روی کلاینتها نصب کنی، فقط باید روی کلاینتها حق دسترسی به سرور رو تغییر بدی و روی سرور تنظیمات sql رو انجام بدی که همون true کردن tcp/ip هستش، البته اگه چنین کاری کردی و جواب نداد باید چک کنی که سرویس sqlbrowse هم run باشه.
یه نمونه connection string بر اساس ip هم اینجوریه:

"Network Library=dbmssocn;Network Address=192.168.1.10;Integrated security=false;Initial Catalog=dbname;user id=sa;password=123456"

slashslash2009
جمعه 01 بهمن 1389, 16:49 عصر
فقط باید روی کلاینتها حق دسترسی به سرور رو تغییر بدی
منظورتون کانکشن استرینگ هست ؟
و آیا دیگه نباید که روی هر سیستم دوباره فایلو attach کرد

sajadjamalian
جمعه 01 بهمن 1389, 16:56 عصر
سلام دوست عزیز:
منظورم اینه که مثلا آنتی ویروسها اجازه دسترسی رو محدود میکنن و ...، که میتونی تنظیماتشون رو تغییر بدی و بگی که برنامه شما اجازه داشته باشه به سرور وصل بشه،

در مورد سوال دومتون هم باید بگم که نه نیازی به این کار نیست.