PDA

View Full Version : تعریف جداول Dynamic

mehdis2
پنج شنبه 30 دی 1389, 23:08 عصر
سلام به همه دوستان
من ميخوام تويه برنامم كاربرا بتونن ستون تريف كنن خودم 100 تا ايجاد كرد نوع nvarchar بنظرتون اشكالي نداره كاربر بخواد خود نوعشو تغيير بده و من هم اون جدول روalter كنم و view را هم پاك و دوباره ايجاد كنم؟
مرسي:قلب:

حمیدرضاصادقیان
جمعه 01 بهمن 1389, 10:10 صبح
دوست عزیز اصلا سوالتون مفهوم نیست.
من چند بار سوال رو خوندم ولی متاسفانه متوجه نشدم.
سعی کنید از لحاظ ادبی هم سوال رو به طور صحیح بنویسید.

mehdis2
شنبه 02 بهمن 1389, 23:33 عصر
ببخشید آقای صادقی
من یه برنامه دارم که میخوام حتی کاربرا ستون های جدول رو ایجاد و بعدا نوعشو هم اگه خواستن با alter تغییر بدن بنظرتون اشکالی نداره این کار؟ خطرناک نیست این مجوزو به کاربر بدم؟
مرسی

m_omrani
یک شنبه 03 بهمن 1389, 10:16 صبح
مساله مجوز نیست. مجوز دسترسی در SQL Server رو به شکل کاملاً انعطاف پذیری می شه تعریف و محدود کرد (مثلاً فلان کاربر فقط بتونه فلان جدول رو تغییر بده و فقط هم بتونه ALTER کنه). اما مساله اینه که این کار ساختار برنامه تون رو اساساً تغییر می ده و فقط دیتابیس تحت تاثیر این مساله نیست. در واقع با این کار خود Application شما هم باید کاملاً داینامیک با جداول برخورد کنه و این از لحاظ پیاده سازی هزینه و سربار زیادی به همراه داره. مثلاً صفحات نمایش دیتا رو در نظر بگیرید. صفحه ای که Grid داره ستون هاش کاملاً داینامیک می شه و
این مساله در فرم های Data Entry و گزارشات تون هم وجود خواهد داشت.

پیشنهاد می دم اصل مساله و سناریویی رو که باهاش درگیر هستید مطرح کنید. شاید بتونیم پیشنهاد جایگزینی بهتون بدیم.

mehdis2
یک شنبه 03 بهمن 1389, 21:05 عصر
مرسی اره میدونم ولی من مجبور م آخه میخوام کاربر عنواین ستون هی جدولو خودش تعریف کنه و برنامم کامل پویاست فقط میخواستم بدونم اینکه اجازه بدیم به کاربران تحت شبکه اجازه ایجاد ستون خطرناک نیست

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 04 بهمن 1389, 18:33 عصر
سلام.
ایا فکر اینو کردید که با ایجاد ستون جدولتون همچنان نرمال بمونه؟
برای پویا کردن نرم افزار راههای زیادی هست و معمولا به کاربران اجازه ایجاد ستون نمیدن به جای اون از جداول مختلف در طراحی استفاده میکنند که کاربر بتونه مقادیر مختلف رو ایجاد کنه و در قسمتهای مختلف ازش استفاده کنه.