PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد ساخت کامپوننت

morteza271
جمعه 01 بهمن 1389, 10:53 صبح
سلام دوستان.
میخوام بدونم چجوری میتونم کاری که در زیر گفتم رو انجام بدم(برای ساخت کامپوننت):
من میخوام یه کامپوننت بسازم که شامل یه تکست باکس و یه کلید جلوش باشه و وقتی کلید زده میشه دقیقا زیر تکست باکس و کلید یه پنل باز بشه که کاربر بتونه از اون پنل یه تاریخ انتخاب کنه.
میخوام دقیقا به صورت زیر باشه:
65342
وقتی کلید زده میشه پنجره زیرش باز بشه!
من هر دو رو کامل درست کردم ولی هر کار میکنم نمیتونم کاری کنم که پنل زیرش بیاد و دیده نمیشه!!:ناراحت:
کسی میدونه باید چیکار کنم؟ممنونم.

یه چیز دیگه هم میخوام این که اگه این کامپوننت رو روی یه فرم در برنامه گذاشتم وقتی فرم رو کوچک میکنم این پنل نره زیر فرم و همانند عکس زیر از پنجره بزنه بیرون! این رو چطوری میتونم درست کنم؟
65343
با تشکر از دوستان.

reza_Nazem
جمعه 01 بهمن 1389, 12:00 عصر
یک کلاس از نوع CONTROL بساز و در سازنده اون با کد یک TEXTBOX , BUTTON را ایجاد کن و به کلاست ADD کن
سپس در همون پروژه یک فرم اضافه کن و اون رو طراحی کن به این شکلی که می خوای بعد در هنگام کلیک شدن دکمه روی کنترلت اون رو در جای مخصوص نمایش بده
البته ریزه کاری زیاد داره و نمیشه همه رو اینجا گفت ولی چارچوب اصلی کار همین شکلیه .

morteza271
جمعه 01 بهمن 1389, 20:38 عصر
یک کلاس از نوع CONTROL بساز و در سازنده اون با کد یک TEXTBOX , BUTTON را ایجاد کن و به کلاست ADD کن
سپس در همون پروژه یک فرم اضافه کن و اون رو طراحی کن به این شکلی که می خوای بعد در هنگام کلیک شدن دکمه روی کنترلت اون رو در جای مخصوص نمایش بده
البته ریزه کاری زیاد داره و نمیشه همه رو اینجا گفت ولی چارچوب اصلی کار همین شکلیه .

ممنونم دوست عزیز.
ولی چجوری یه کاری کنم وقتی فرم کوچک میشود باز هم کامل دیده شود یعنی از فرم یزنه بیرون و نره زیر فرم.
مثل عکس دومی که گذاشتم.
با تشکر...

ASKaffash
شنبه 02 بهمن 1389, 08:55 صبح
ممنونم دوست عزیز.
ولی چجوری یه کاری کنم وقتی فرم کوچک میشود باز هم کامل دیده شود یعنی از فرم یزنه بیرون و نره زیر فرم.
مثل عکس دومی که گذاشتم.
با تشکر...

سلام
منهم توی یک تاپیک سئوال شبیه به این پرسیدم ولی جوابی نگرفتم ولی اینو میدونم که ComboBox و ToolTip و dateTimePicker خود دات نت اینجوری هستند که اگر به ظاهرشون نگاه کنید با UserControl فرق می کنند