PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن دو datagridview در فرم

mahaniom
جمعه 01 بهمن 1389, 19:49 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز . من در یکی از فرم های برنامه ی خودم 2 تا datagridview گذاشتم که یکی کار نمایش کلاسهای ارائه شده توسط استاد ودیگری کار نمایش دانشجوهای کلاس رو داره . من وقتی کلاسهای ارائه شده توسط استاد رو تو datagrid اول نشون میدم و وقتی میخام دانشجوهای اون کلاس رو با کلیک روی دکمه جستجو نمایش بدم هر دو datagrid یا خالی میشن یا اینکه ستونهای datagrid اول به دومی اضافه شده و تو دومی نشون داده میشن . ضمنا dt.clear هم نوشتم باز درست نشد .

Navid Asadi
جمعه 01 بهمن 1389, 21:27 عصر
خوب چندتا احتمال هست.
شما نگفتی گرید ها رو چطور پر کردی!
ممکنه هر دو به یه چیز بایند شده باشند یا این که هر دو از یک جا اطلاعات رو بخونن

mahaniom
شنبه 02 بهمن 1389, 14:12 عصر
نه دوست عزیز . هر کدام از دیتا گریدها اطلاعات جدول مستقل از دیگری رو نشون میدن .

reza_edu
شنبه 02 بهمن 1389, 14:54 عصر
کاری نداره ترتیب کار به این صورت هست:
1.اول دوتا دیتا گرید ویو هات رو تنظیم میکنی ؟ یعنی چی خوب رو فلش کوچیک کنار دیتا گرید ویوت کلک میکنی و تو قسمت ادیت ستون هات رو میسازی همه ستون ها حالت نمایش شون (ویزیبل) ترو باشه به غیر از اونی که کد هست.
2.تو فرم لود برنامه حالت ساخت اتوماتیک سطر ها رو برابر فالس میکنی.
3.تو کلید (یا هر رویدادی که میخوای با فراخونی اون ) برنامت اجرا بشه دوتا دیتا تیبل ایجاد میکنی و با اطلاعات پر می کنی.
حالا اطلاعات اولین دیتا گرید رو پر میکنی
3. (اگه درست متوجه شده باشم) وقتی کاربر تو دیتا گرید اولی یه سطری رو چک باکس زد(تیک زد) تو یه حلقه فور ایچ چک میکنی کدوم سطره کد رو میخونی تو اون سطر و دیتا گرید ویو دیگه رو با اطلاعات اون کد پر میکنی.

یکم ممکنه روش شما فرق بکنه اما در هر صورت با کمی تغییر میتونی به نتیجه مطلوبت برسی اول کد نمیزارمتا یکم بگردی و کدای مختلف ببینی اگه بازم نتونستی بگو تا بیشتر راهنمای کنم (با پیام خصوصی)