PDA

View Full Version : خطای Access to the port 'COM3' is denied.

ahrimaneahurai
شنبه 02 بهمن 1389, 00:57 صبح
سلام
دوستان من با mCore وقتی گوشیم رو از طریق usb به کامپیوتر وصل میکنم تمام اطلاعاتش رو استخراج می کنم و گوشیم رو از طریق کدهام میشناسه اما وقتی میخوام sms ارسال کنم میگه پورتی که انتخاب کردی حق دسترسی بهش نداری و خطای
Access to the port 'COM3' is denied رو میده
حتی وقتی می خوام باز همون پورت رو باز کنم بازم اجازه نمیده.
ممنون میشم کمک کنید

unknown.unforgiven
شنبه 02 بهمن 1389, 09:48 صبح
سلام
تا اون جایی که من میدونم این خطا وقتی رخ میده که پورتی که گوشیت باهاش به کامپیوتر وصله توسط یه برنامه دیگه مثل PC Suite اشغال باشه، به عبارت دیگه PC Suite به گوشیت وصل باشه. در این صورت تو نمیتونی تو یه نرم افزار دیگه به همون گوشی و روی همون پورت دسترسی داشته باشی مگر اینکه اول از نرم افزار اول disconnect بشی و بعد با نرم افزار دومت به گوشی connect بشی. من خودم با mCore کار نکردم و نمیدونم اصلاً چی هست یا چه جور کار میکنه، اما این خطا از یه چیز دیگه هم میتونه باشه (تو تیکه ی کد نویسی برنامه) اونم اینه که تو برنامت پورت رو به صورت کامل config نکنی. تنها چیزی که واسه این خطا به ذهنم میرسید همین بود

ahrimaneahurai
شنبه 02 بهمن 1389, 10:01 صبح
ممنون از پاسخ گویی
اما اگه پورت باز باشه پس نمی تونه بهش وصل شده و اطلاعات گوشی رو بگیره پس پورت بسته هست
در مورد کانفیگ پورت هم ممنون میشم بیشتر توضیح بدید چون کدهای زیادی رو امتحان کردم اما نشد

unknown.unforgiven
شنبه 02 بهمن 1389, 10:22 صبح
منظورم از config یه چیزایی مثل Parity، StopBits، DataBits و... بود. یه سری خودم به این مشکل بر خورده بودم که با config کردن این ویژگی ها برنامم کار کرد