PDA

View Full Version : سوال: آموزش طراحی وب

پروگرامنویس
شنبه 02 بهمن 1389, 10:40 صبح
سلام
من میخوام طراحی وب رو با asp.net و سی شارپ 2005 یا 8 یا 10 یاد بگیرم، راستش دنباله این سی دی های آموزشی(چند رسانه ای) به زبونه فارسی میگردم نمی دونم ماله کدوم موسسه آموزشی کیفیت بهتری داره ، لطفا راهنمایی کنید و اسم اونایی که میدونید بهترن و بگید؟(از ایبوک استفاده میکنم ولی کافی نیست ، کلاس هم نمیتونم برم)
اگه آموزش درباره یه پروژه خاص باشه "مثلا ساخت یک فروشگاه " خیلی بهتره
آگه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم

hamidre13
شنبه 02 بهمن 1389, 14:00 عصر
من به شما پیشنهاد میکنم اول سی اس اس ، ایکس اچ تی ام ال و جاوااسکریپت رو یاد بگیری بعدش بری سراغ برنامه نویسی!

پروگرامنویس
دوشنبه 04 بهمن 1389, 13:25 عصر
من به شما پیشنهاد میکنم اول سی اس اس ، ایکس اچ تی ام ال و جاوااسکریپت رو یاد بگیری بعدش بری سراغ برنامه نویسی!
راستش من با سی شارپ برنامه نویسی میکنم (دیتا بیس و غیره) حالا میخوام با همین سی شارپ طراحی وب رو کار کنم همین

binyaft
دوشنبه 04 بهمن 1389, 18:05 عصر
فک کنم چون تحت دات نت هست بشه به جای asp استفاده کردش!

hamidre13
دوشنبه 04 بهمن 1389, 23:13 عصر
دوست عزیز درسته شما برنامه نویسی رو بلد هستی ولی برای وب باید در قدم اول طراحی اون رو یاد بگیری بعد بری سراغ برنامه نویسیش در ضمن چون سی شارپ و دیتابیس رو بلدی یاد گیری ای اس پی برات خیلی راحت میشه !
بنابراین من یک روال منطقی یادیگیری رو بهت پیشنهاد میدم:
html css javascript jquery photoshopبرای وب(البته این مورد اختیاری هست) fireworks(این هم اختیاری هست) sql server(که شما بلدی!!) asp.net asp.net ajax silverlight
به نظر من این یه روال منطقی هست!

aysan68
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 16:05 عصر
سلام . خسته شدم از بس گشتم یه سوال دارم اما نمی دونم کجای سایت باید بذارمش:اشتباه:
خواهش میکنم هرچه زودتر جواب بدید لطفا
میخوام توی وبلاگم یه موزیک یا ویدئو واسه پخش بذارم . منظورم اهنگ رو پس زمینه وبلاگ نیست. مثلا توی یکی از پستام موزیک بیاد مثل ویندوز مدیا دکمه پلیر داشته باشه وفتی پلی کنم بخونه. میشه کمک کنید؟؟؟:افسرده:

Hell Lord
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 16:34 عصر
ازین فلش استفاده کن :
http://www.alsacreations.fr/dewplayer

aysan68
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 16:46 عصر
مرسی چطوری باهاش کار کنم؟؟؟ فایلهای ویدویویی هم ساپورت می کنه یانه؟

Hell Lord
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 18:40 عصر
این که بنده دادم، خیر ویدیو ایی را ساپورت نمیکند، اول فایل مربوطه را دانلود کنید، یک فایل .swf هستش.
شما ادرس این فایل رو در پستتون بگذارید به صورت object (اکثر وبلاگ ها قابلیت قرار دادن فلش را در پست ها دارند)
بعد ادرس فایل mp3 خودتون رو، به این صورت بدید :

?mp3=http://www.something.com/somewhere/some.mp3

یعنی در کل ادرس فایل فلش شما اینطور خواهد شد :

www.something.com/player.swf?mp3=http://www.something.com/somewhere/some.mp3

داخل سایت خود این پلیر هم که برید، کاملا " توضیح داده و کد ها را نوشته است، یک قسمت هم دارد که میتوانید با وارد کردن اطلاعات، کدی که برای نمایش پلیر هست را دریافت کنید.

aminghaderi
جمعه 08 بهمن 1389, 21:57 عصر
سلام
من میخوام طراحی وب رو با asp.net و سی شارپ 2005 یا 8 یا 10 یاد بگیرم، راستش دنباله این سی دی های آموزشی(چند رسانه ای) به زبونه فارسی میگردم نمی دونم ماله کدوم موسسه آموزشی کیفیت بهتری داره ، لطفا راهنمایی کنید و اسم اونایی که میدونید بهترن و بگید؟(از ایبوک استفاده میکنم ولی کافی نیست ، کلاس هم نمیتونم برم)
اگه آموزش درباره یه پروژه خاص باشه "مثلا ساخت یک فروشگاه " خیلی بهتره
آگه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم
من موندم چرا این سوال رو در بخش Asp.net نپرسیدین؟؟

بنابراین من یک روال منطقی یادیگیری رو بهت پیشنهاد میدم:

html
css
javascript
jquery
photoshopبرای وب(البته این مورد اختیاری هست)
fireworks(این هم اختیاری هست)
sql server(که شما بلدی!!)
asp
asp.net ajax
silverlight
به نظر من این یه روال منطقی هست!

دوست خوبم اشاره کردند و من در تکمیل گفته ایشون باید بگم برای اول کار فقط یه سری ها رو باید یاد بگیرید :

HTML
Asp.net (روال کاراش زمین تا آسمون با یه برنامه رومیزی Desktop APP فرق می کنه ولی یادگیریش خیلی سخت نیست.)

همین دو مورد واجبه ولی بقیشون رو هر وقت یاد گرفتی موردی نداره css رو هم که بعدا مجبوری یاد بگیری SQLServer هم همون طور که دوستمون فرمودند دستوراتش با دستورات تحت ویندوز فرقی نداره.

ASP رو هم نمی خواد یاد بگیرید چون ASP.NET روالش کلا فرق می کنه و همچنین اون خیلی قدیمی هست و کسان زیادی ازش استفاده نمی کند.(البته ASP کار ها منو ببخشند!)

Silver Light و JQuery و Ajax هم یادگیریش واجب نیست ، من خودم الان چند ساله توسعه دهنده وب هستم (البته اگر بشه جز توسعه دهندگان قرار بگیرم:گیج:) و هنوز به JQuery مسلط نشدم و Silver Light رو هم که جز طراحی وب نمی دونم !! بخاطر اینکه وابسه به پلاگنش هست و منابع سیستم رو خیلی مصرف می کنه و ... بحثش پیچیده است و این جا هم جاش نیست. (طرفدارهای سیلورلایت غیرتی نشن!)
SQLServer رو هم در حد معمولی بلد هستم.

و یه موردی دیگه که از این به بعد اگر مسائلی مربوط به Asp.net بود رو داخل بخش خودش مطرح کنید تا زود تر به جوابتون برسید.

موفق باشید.

raika17metal
جمعه 08 بهمن 1389, 22:38 عصر
ابتدا باید HTML,Css,JavaScript وبعدش #C و Sql Server یاد بگیری بعدش بری سراغ طراحی سایت.
بهترین مرجع آموزشی ویدیویی سایت Youtube هستش که فیلم های آموزشی رو می تونی ازش دانلود کنی.
من خودم توی تمامی زمینه ها فیلم های اموزشی دارم (به زبان انگلیسی) اگر خواستید می تونم در اختیارتون قرار بدم(پیام بذارید).