PDA

View Full Version : سوال: نحوه تكميل ركورد با توجه به اطلاعات موجود براساس فيلدهاي وارد شده ؟

Profesorjd
شنبه 02 بهمن 1389, 17:59 عصر
با سلام
در يك جدول پرسنلي چند آيتم مانند نام و نام خانوادگي و نام پدر و ... وجود دارد . راه‌هايي هستند كه جلوگيري از ورود تكراري كنند ولي بنده ميخواهم تكراري وارد شود با اين شرط كه كاربر را از كار تكراري معاف كنم !
چگونه ميشود به هنگام ورود اطلاعات دو آيتم يا بيشتر (‌ مثلاً‌ نام و نام خانوادگي) چنانچه اين دو آيتم مشابه يك ركورد كه در جدول وجود دارد ، باشد مابقي را (‌ مثلاً‌ نام پدر ،‌ شماره شناسنامه و ... ) بياورد .
مثال : يك ركورد مانند "حسن محمدي فرزند حسين شماره شناسنامه 10 متولد تهران" داريم .
حال اگر كاربر حسن محمدي را وارد كرد مابقي مشخصات مانند فرزند حسين شماره شناسنامه 10 متولد تهران را بياورد ؟ و اگر نبود ادامه كار ؟

Profesorjd
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 21:18 عصر
با سلام
آيا براي اين موضوع راه‌حلي وجود ندارد ؟

stabesh
جمعه 08 بهمن 1389, 11:53 صبح
سلام
خوب یک recordset بنویسید توی where اون بگید که توی پرسنلی بگرده

Dim db As DAO.Database
Dim rst As DAO.Recordset
Dim strSql As String
Set db = CurrentDb
strSql = "select * from PersonnelTable where PerName like '" & PerNameTxt & "'"
Set rst = db.OpenRecordset(strSql, dbOpenDynaset)
If rst.RecordCount > 0 Then
PerNum = rst.Fields(4)
PerFatherTxt = rst.Fields(3)
End If
rst.Close
Set db = Nothing
توی afterupdate تکست باکس صداش بزنید

Profesorjd
جمعه 08 بهمن 1389, 13:35 عصر
با سلام
بنده طبق فرمايش شما عمل كردم ولي جوابي حاصل نشد !
مي‌شود با يك نمونه توضيح دهيد ؟

stabesh
جمعه 08 بهمن 1389, 17:06 عصر
با سلام
بفرمایید امیدوارم همونی باشه که لازم دارید جور دیگه ای بلد نیستم

Profesorjd
شنبه 09 بهمن 1389, 00:07 صبح
با سلام و تشكر
چرا عصباني هستيد دوست گرامي !!
در كد اوليه شما اشاره‌اي به مرجع نشده بود و بنده اين اشتباه را مرتكب شدم كه نتيجه‌اي نداشت ولي در نمونه ارسالي اشاره به مرجع شده ( Table1.a و Me.a ) يعني در كد اول فقط a ( نام فيلد) بود نه table1 و فرم فعال . بازهم تشكر ميكنم . فكر كنم ناراحتي شما مربوط به مورد سئوال كسي است كه درخواست كد كرده ولي مي‌گويد كد نويسي بلد نيست ! چراكه براي بنده هم پيش‌ آمده است !

shervinrad
شنبه 09 بهمن 1389, 08:46 صبح
با سلام
یه فایل براتون میذارم امیدوارم بدرد بخوره قسمتی که مربوط به سوال شما میشه در روی فرم درخواست پرمیت بروید و در صورتیکه کد سازه را وارد نمائید نام سازه به همراه کد اختصار سازه بصورت اتومات وارد میشوند

کد ورود به برنامه برای کد کاربری 100 و کاربر رستمی 7593 می باشد

امیدوارم بدردتون خورده باشه
اگه بدرد خورد خبرم کنید

stabesh
شنبه 09 بهمن 1389, 12:29 عصر
با سلام و تشكر
چرا عصباني هستيد دوست گرامي !!
در كد اوليه شما اشاره‌اي به مرجع نشده بود و بنده اين اشتباه را مرتكب شدم كه نتيجه‌اي نداشت ولي در نمونه ارسالي اشاره به مرجع شده ( Table1.a و Me.a ) يعني در كد اول فقط a ( نام فيلد) بود نه table1 و فرم فعال . بازهم تشكر ميكنم . فكر كنم ناراحتي شما مربوط به مورد سئوال كسي است كه درخواست كد كرده ولي مي‌گويد كد نويسي بلد نيست ! چراكه براي بنده هم پيش‌ آمده است !
سلام دوست من عصباني نبودم فكر كردم راه من مد نظرتون نبوده دنبال يك روش ديگه هستيد كه نوشتم جور ديگه بلد نيستم تا شايد ديگران كه واردترند راهنماييتون كنند
از اينكه كد رو هم كامل ننوشتم ببخشيد فكر كردم واضحه