PDA

View Full Version : سوال: اتصال crystal report به sqlserver 2008

parsa118
یک شنبه 03 بهمن 1389, 00:20 صبح
سلام خسته نباشید
در این مورد جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم نمی دونم فقط من به این مشکل تا به حال برخوردم !
من با VB.NET 2010 کار میکنم و به بانک SQLSERVER 2008 هم وصل شدم تنها مشکلی که رو به رو شدم در گزارشگیری هستش
من یک dataset ساختم و به دیتابیس وصل شدم کریستال ریپورت هم دارم و به دیتاست وصل شده حالا وقتی از Crystal report viewer استفاده میکنم بعد از اینکه وصل میکنم به کریستال ریپورت در موقع اجرای فرم یک پنجره میاد برای کانکت شدن به دیتابیس در صورتی که من هیچ پسوردی نذاشتم و از حالت ویندوز دارم استفاده میکنم نمی دونم مشکل کجاست اگر از دوستان کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه
عکسم میذارم بهتر متوجه بشید

reza_edu
یک شنبه 03 بهمن 1389, 08:39 صبح
سلام دوست عزیز شما برای حل این مشک لباید بعد از این که کنترل های مورد نیازت رو رو صفحه کریستال تنظیم کردی اون دیتا ست رو حذف(دلیت کنی) خوب نگران نباش با حذف اون هیچ مشکلی پیش نمیاد این روش خودم هست شما باید کریستال ریپورت ویور رو زمانی به برنامت اضافه کنی که اول شما دیتا ستت رو پر کرده باشی پس چه جوری شد؟ مراحل کار:
1. برای تنضیم نحوه قرار گیری ابتدا یه دیتا ست به برنامه اضافه میکنیم.
2. باتوجه به فیلد های دیتا ست فیلد های مورد نظر رو به صفحه گزارش اضافه میکنیم.
3. بر نامه رو یک بار ران میکنیم و میبینیم که اطلاعات بطور صحیح نشون داده میشن یا نه اگر صحیح بود میریم به مرحله بعد.
4. دیتا ست رو حذف میکنیم.
5.حالا با توجه به مکانی که میخواهیم با فذاخوانی اون رویداد مورد نظر انجام بشه کد خود رو وارد میکنیم به صورت زیر:
5-1 یه شو کریستال ریپورت از نوع کریستال ریپورت صفحه مون ایجاد میکنیم مثل : dim myreport as crystalreport1
2-5 یه شئ کریستال ریپورت ویور ایجاد میکنیم مثل dim crystalreportviewer as crystalreportviewer
3-5 حالا crystalreportviewer1 خودمون رو دیتا سورسش رو با کریستال ریپورت ویور پر میکنیم
4-5 آخر سر کریستال ریپورت ویور خودمون رو به کنترل برنامه اضافه میکنیم مثل: ( me.controls.add(crystalreportviewer1
خوب حالا برنامه رو اجرا میکنید البته این نکته فراموش نشه که کریستال ریپورتت رو باید از یه مسیر تو دریاو لود کنی که امید وارم این کار رو خودت بلد باشی چون آموزشش تو سایت خیلی زیاده منم از همین جا یاد گرفتم.

اگه دوسنتان دیگه بگن اینکه فقط گفته نام کاربری و رمزعبور چه ربطی داره ! امتحان کنید ربطش رو میبینید.

parsa118
یک شنبه 03 بهمن 1389, 13:51 عصر
خیلی ممنون از شما حتما تست میکنم ببینم نتیجه چی میشه

مرتضی تقدمی
یک شنبه 03 بهمن 1389, 14:01 عصر
سلام

دوست عزیز فکر کنم وقتی فیلدهای دیتاست رو رو کریستال می زاریم و بعدش دیتاست رو حذف کنیم تمامی فیلدهای قرارگرفته روی کریستال نیز حذف میشن. این بارها برای من اتفاق افتاده. دوباره امتحان بکنید و نتیجه رو تو همین تاپیک بگید.

موفق باشید

parsa118
یک شنبه 03 بهمن 1389, 15:13 عصر
آقا شرمنده من تا مرحله 2 که گفتید پیش میرم ولی بعد از اون رو متوجه نشدم
در مرحله سوم گفتید پروژه رو اجرا کنید خواب من وقتی اجرا میکنم بازم با همین پیام یا صفحه ای که گفتم روبرو میشم و نمیتونم گزارش رو ببینم !
اصلا این مشکل برای چه پیش میاد دلیلش چیه ؟؟؟
---------------------------------------
جناب مرتضی تقدمی من تست کردم بعد از حذف dataset برای کریستال ریپورت مشکلی پیش نمیاد و چیزی از روش حذف نمیشه

reza_edu
یک شنبه 03 بهمن 1389, 20:23 عصر
اولا که این تست شده است حتما نمونه تا آخر شب میزادم تا ببینید نیاز با دیتا ست نیست !(والا من تا حالا با این روش کار کردم جواب داده) باید یه دیتابیس کوچولو درست کنم بعد بزارم . خوب این مشکل به دیتاست ربط داره نه به کریستال واسه همونه.

reza_edu
یک شنبه 03 بهمن 1389, 20:28 عصر
آقا یه سوال مگه دیتاست رو با چه روشی پر میکنی (از ویزارد خود ویژوال استیدو استفاده میکنی دیگه ) اتو تیکیشن رو چه جوری تعریف کردی؟ یعنی همون نوع دسترسی به دیتابیس (1. تحت امنیت ویندوز 2. تحت امنیت خود اسکیوال سرور) با یوزر خاصی که تو اسکیوال تعریف کردی به دیتابیس وصل میشی؟

parsa118
یک شنبه 03 بهمن 1389, 21:04 عصر
یوز تعریف نکردم با خود دسترسی ویندوز وصل میشم همین طور که گفتید از طریق ویزارد استفاده کردم برای اتصال کریستال و دیتاست به هم در آخر هم که یک کریستال ریپورت ویو گذاشتم در یک فرم برای نمایش اطلاعات
اگر زحمت یک نمونه سورس رو بکشید واقعا خیلی خیلی ممنون میشم بدجوری کارم گیره

reza_edu
یک شنبه 03 بهمن 1389, 21:33 عصر
سلام اینم یه نمونه که گذاشتم امیدوارم مفید باشه .
ایکاش یکیم سوال مارو جواب میداد :افسرده:
راستی شرمنده طول میکشه جواب میدم آخه سرعت اینترنت منطقه ما فاجعه هست من از دایالاپ میتونم استفاده کنم اونم محدود با یارانه ها که دیگه کمترم میشه
ویژوال استدیوشم 2008 هست راستی دوست عزیز کریستال فقط یه قاب هست همین نه بیشتر ربطی به دیتاست نداره که دیتاست حذف بشه فیلد های اون حذف بشه تو این برنامه میبینی که حتی کریستال ریپورتم بعد از ساختش من از برنامه حذفش کردم و گذاشتم تو مسیر دیباگ بر اونجا واسه خودش حال کنه.

مسئول های سایت تروخدا این مدیریت ضمیمه رو بردارید حمش حال منو میگیره اینکه فقط به درد عکس میخوره یه برنامه کوچیک گذاشتم دوساعت با این سرعت کم وایسادم دیدم ارور داد حجمش زیاده :گریه: فقط برای چیز خوبه

دوست عزیز از لینک زیر دانلود کن خدا پدر مارد 4sheared رو بیامورزه.
http://www.4shared.com/file/0E_yzFdV/WindowsApplication1.html

parsa118
سه شنبه 05 بهمن 1389, 02:13 صبح
آقا واقعا ممنونم مشکل حل شد
فقط یک سوال دلیل اینکه این اتفاق رخ میده یعنی این پنجره database login ظاهر میشه برای چی هستش من که دلیلش رو نفهمیدم در سایتهای انگلیسی دیگه هم گشتم چیزی در این مورد پیدا نکردم

مرتضی تقدمی
سه شنبه 05 بهمن 1389, 14:19 عصر
آقا واقعا ممنونم مشکل حل شد
فقط یک سوال دلیل اینکه این اتفاق رخ میده یعنی این پنجره database login ظاهر میشه برای چی هستش من که دلیلش رو نفهمیدم در سایتهای انگلیسی دیگه هم گشتم چیزی در این مورد پیدا نکردم

دوست عزیز من یک پیشنهاد در مورد این سوال شما می دم. برای من که همین طور شده :
این پنجره وقتی برای من ظاهر شد که دیتاستی که کریستال ازش استفاده می کرد رو پاک کردم! فکر کنم بخاطر این میاد که ارتباط با دیتابیس قطع شده. باز هم می گم که این برای من اتفاق افتاده.

parsa118
سه شنبه 05 بهمن 1389, 21:02 عصر
من جواب رو پیدا کردم مثل اینکه این مشکل فقط با crystal report پیش میاد و چاره اصلی کار اینه که TableLogOnInfo در فرم تعریف بشه و نام و سرور و ... به کریستال ریپورت معرفی بشند اینطوری مشکل حل میشه
همین TableLogOnInfo در سایت جستجو کنید قبلا تاپیک زدند منم از روی همونها متوجه قضیه شدم