PDA

View Full Version : تغییر رنگ منوی که در آن صفحه هستیم

rezaiy.ali
دوشنبه 04 بهمن 1389, 00:43 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی
حتما خیلی از شما دوستان دیده اید که در وب سایت ها وقتی روی منوی کلیک می کنید و وارد صفحه همان منو می شوید منو انتخاب شده رنگش تغییر می کند که نشان میدهد شما در این قسمت هستید
برای مثال به این شکل توجه کنید

من نمی خوام به این صورت باشه
فقط رنگ پس زمینه تغییر کنه درسته
مشکلی که من دارم این هست که اگر شما 100 صفحه داشته باشید نمی شود که در همه 100 صفحه به منو بگوید که در این صفحه هستید و رنگ پس زمینه باید تغییر کند
لطفا مرا در این زمینه راهنمایی بفرمایید
با تشکر

hamidre13
دوشنبه 04 بهمن 1389, 12:47 عصر
سی اس اس برای لینک ها چند وضعیت در نظر میگیره ، خب این منو ها هم به صورت لینک تعریف میشن بنابراین برای این کار شما کافی هست این کد سی اس اس رو به این المنت اختصاص بدی:

a:hover{
background-image:"img.jpg";
}
در مورد سوال دومتون هم باید بگم
در صورتی که از ویژوال استادیو استفاده میکنید ، که خودش مستر پیج داره و با تعریف یک صفحه کلی بقیه صفحات از اون مشتق میشه!
اگر هم از اکسپرشن وب استفاده میکنید میتونید یه صفحه رو به عنوان تمپلت در نظر بگیرید و بقیه صفحات رو از روی اون بسازید!
فکر میکنم دریم ویور هم چنین ویژگی رو داره ولی من از اون اطلاعی ندارم!

rezaiy.ali
دوشنبه 04 بهمن 1389, 13:14 عصر
درسته من از مستر پیج استفاده می کنم
ولی منظور من این هستش که برای مثال اگر شما در صفحه درباره ما باشید باید منو درباره ما رنگ برگروندش عوض بشه که نشان بده شما در صفحه درباره ما هستید
یا مثلا زمانی که در صفحه اصلی هستید منو صفحه اصلی بگروندش عوض بشه که نشون بده شما در صفحه اصلی هستید
منظور من این هستش که چظور می تونیم زمانی که در یک صفحه هستیم منو رو تغییر بدیم که نشان بده شما در این صفحه هستید
همانند عکسی که ضمیمه شده
وقتی شما در صفحه اصلی هستید Home از دیگر منو ها متوایز شده و یا زمانی که در صفحه Communty هستید منو متوایز شده است

hamidre13
دوشنبه 04 بهمن 1389, 13:30 عصر
همونطور که میبینی این سایت از کنترل سایت مپ استفاده کرده!
قاعدتا وقتی شما هم از این کنترل استفاده کنی ، میدونی دقیقا در کدوم قسمت سایت هستی و بنابر این کافی هست که پس زمینه اون قسمت رو تغییر بدی !
در ضمن این مساله بیشتر مربوط به ای اس پی میشه ، او نجا سریعتر به جواب میرسید!

mahsa.n
یک شنبه 17 بهمن 1389, 12:15 عصر
sitemap فقط نشون میده الان کجا هستی و به عنوان منو که نمیشه ازش استفاده کرد

hamiii
دوشنبه 18 بهمن 1389, 14:23 عصر
اگر نخواهید به هر صفحه یک استایل جداگانه بدهید(که کار منطقی ای هم نیست). باید از جاوا اسکریپت استفاده کنید.
به این صورت که هر لینکی که active هست استایل مد نظر رو بگیره.(فکر کنم زیاد پیچوندمش نه؟!:چشمک:)
اگه متوجه نشدید تا مثالشو براتون بنویسم.

موفق باشی
یاعلی

میلاد قاضی پور
دوشنبه 18 بهمن 1389, 22:10 عصر
اگر براتون مهمه که چه رنگی باشه فکر کنم باید یوخورده تو درد سر بیفتید . اما اگر براتون مهم نیست و فقط میخواید با تغییر صفحه پس زمینه رنگش عوض بشه طبق فرمایش دوستمون میتونید با جاوا اسکریپت و رویدادهای تغییر صفحه به صورت رندوم رنگی به پس زمینه اختصاص بدید . در حالت اولی که گفتم یوخورده باید زیادی شرط مرط بررسی کنید که اگر این صفحه ی اول هست رنگش گل بهی بشه اگه صفحه ی درباره ما هست رنگش صورتی بشه و ...