PDA

View Full Version : مبتدی: انتخاب کردن تکست باکس

brownbear
دوشنبه 04 بهمن 1389, 09:35 صبح
سلام
من در برنامه چند تا تکست باکس دارم که با زدن کلید enter به تکست باکس بعدی می روم

If e.KeyChar = Convert.ToChar(Keys.Enter) Then
txtbo1po4.Focus() : End I

این کد را در keypress تکست باکس قرار دادم
حالا وقتی به تکست باکس بعدی می رود اگر متنی داخل آن باشد متن را انتخاب نمی کند و به انتهای متن می رود
برای اینکه وقتی به تسکت باکس بعدی رفت محتویات داخل تکست باکس را انتخاب کند چه کدی باید بنویسم

salehbagheri
دوشنبه 04 بهمن 1389, 09:59 صبح
برای انتخاب متن داخل TextBox به صورت زیر عمل کنید:

YourTextBox.Select

brownbear
دوشنبه 04 بهمن 1389, 10:51 صبح
این کد شما همون کار کد من رو انجام می ده
من گفتم متن داخل جعبه متن را انتخاب(مارک) کنه یعنی با رفتن به جعبه متن بعدی محتوای جعبه متن رنگی بشه

ali_najari
دوشنبه 04 بهمن 1389, 20:55 عصر
دوست عزیز برای اینکه میزان کد نویسی شما کمتر بشود ابتدا خاصیت Keypreview فرمتون رو معادل با True قرار دهید سپس کد زیر را در keypress فرمتون بنویسید تا دیگر مشکل با آن نداشته باشید!

if e.KeyChar = Chr(13) Then
Sendkeys.send("{Tab}")
End if

brownbear
سه شنبه 05 بهمن 1389, 20:33 عصر
این کد شما اصلا اون چیزی نیست که من گفتم من خصوصیت tab stop رو برابر false قرار دادم و این کد شما جواب نمی ده ((((من می خوام بعد از زدن کلید اینتر در یک تکست باکس اشاره گر به تکست باکس بعد برود و اگر آن تکست باکس حاوی کارکتری بود آن کارکتر مارک شود (به رنگ آبی در بیاید))

ali_najari
سه شنبه 05 بهمن 1389, 23:31 عصر
این کد شما اصلا اون چیزی نیست که من گفتم من خصوصیت tab stop رو برابر false قرار دادم و این کد شما جواب نمی ده ((((من می خوام بعد از زدن کلید اینتر در یک تکست باکس اشاره گر به تکست باکس بعد برود و اگر آن تکست باکس حاوی کارکتری بود آن کارکتر مارک شود (به رنگ آبی در بیاید))

دوست عزیز دلیل غیر فعال کردن Tabstop چی هست زمانی که شما میخواهید با زدن کلید Enter به خانه بعدی بروید؟

بهرحال برای انتخاب متن داخل TextBox میتونید از کد زیر استفاده کنید:

فرض کنید textbox2 همان textbox ی باشد که شما قصد دارید متن داخل آن را انتخاب کنید باید بصورت زیر عمل کنید:

Private Sub TextBox2_Enter(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles TextBox2.Enter
TextBox2.Select(0, TextBox2.Text.Length)
End Sub