PDA

View Full Version : سوال: حجم زیاد داده در اکسس (13 گیگ)

venus_h
دوشنبه 04 بهمن 1389, 12:14 عصر
سلام من یه بانک اطلاعاتی تو اکسس دارم که میخوام حجمی حدود 13 گیگ رو وارد یکی از تیبل هاش کنم(پایگاه داده تو شبکه هستش - از طریق front-end و back-end)
سوالایی که دارم :
1 - آیا میتونم جوری پایگاه دادمو تغییر بدم که اطلاعاتی که وارد کردم تو همین پایگاه بمونه ولی اطلاعات جدید که قراره اتچ بشه (یک سری pdf،word و ...) وارد یه پایگاه دیگه بشه ؟
2 - آیا این کار رو سرعتم خیلی تاثیر میزاره؟جوری که کاربرا از کارایی سیستم نا امید بشن؟
3 - آیا اگه از اس کیو ال سرور استفاده کنم میتونم این مشکل رو حل کنم؟یعنی همه ی اطلاعات یه جا تو یه پایگاه ذخیره بشه؟
4 -تو اس کیو ال سرور چه حجم داده ای میتونم وارد کنم؟
5 - شما چه روشی رو پیشنهاد میدین؟

ali190
دوشنبه 04 بهمن 1389, 20:17 عصر
اكسس نميتونه از اين حجم اطلاعات پشتيباني كنه
100 درصد به مشكل ميخوريد!؟

stabesh
دوشنبه 04 بهمن 1389, 21:01 عصر
سلام
بهترین روش اینه که دایرکتوری فایلها رو توی جدول بذارید
این روش باعث میشه که حجم دیتابیس زیاد نشه ولی امنیتش پایینه هرکی دایرکتوری رو پیدا میتونه فایلهارو جابجا کنه تغییر بده یا اطلاعات توش رو دستکاری کنه البته توی شبکه میشه یه کاری کرد که فایلها فقط خوندنی باشه ولی باز هم مشکل پیش میاد من خودم برای امنیتش هنوز یک راه خوب پیدا نکردم

Rejnev
دوشنبه 04 بهمن 1389, 21:03 عصر
1- بسته به برنامه اي كه نوشتين داره
2- قراردادن فايلها و تصاوير حجيم داخل فايل ديتابيس كار جالبي نيست. قطعا روي سرعت تاثير منفي ميذاره. بهتره آدرس فايلها رو ذخيره كنيد. نه خودشونو.
3 و 4، توي اس كيو ال سرور محدوديت خاصي نداريم. خصوصا در مورد حجم ديتابيس. فكر ميكنم اكسس نميتونه با فايل بيش از 3 يا 4 گيگ كار كنه(نياز به تحقيق داره).
5- اس كيو ال ، طراحي اصولي ديتابيس

sh2007
سه شنبه 05 بهمن 1389, 09:03 صبح
دوست من بهتره بااين حجم داده اكسس روكناربذاري وازبايكاههاي قدرتمندي مثل sql server ‎‏ استفاده كني

venus_h
شنبه 09 بهمن 1389, 09:27 صبح
1- بسته به برنامه اي كه نوشتين داره
2- قراردادن فايلها و تصاوير حجيم داخل فايل ديتابيس كار جالبي نيست. قطعا روي سرعت تاثير منفي ميذاره. بهتره آدرس فايلها رو ذخيره كنيد. نه خودشونو.
3 و 4، توي اس كيو ال سرور محدوديت خاصي نداريم. خصوصا در مورد حجم ديتابيس. فكر ميكنم اكسس نميتونه با فايل بيش از 3 يا 4 گيگ كار كنه(نياز به تحقيق داره).
5- اس كيو ال ، طراحي اصولي ديتابيس
همون طور که گفتم من 2 راه دارم :
1 - استفاده از چند پایگاه داده اکسس ( یک front -end و چند back-end )
2 - نگهداری فرم ها در اکسس و انتقال جداول به sql server
.
گویا نظر شما روی گزینه دوم هستش درسته؟ با این کار مشکلم به طور کامل حل میشه ؟

Touska
شنبه 09 بهمن 1389, 09:31 صبح
من فکر کنم ، اگر طراحی دیتابیس تون خوب باشه

و Index گذاری ها رو درست انجام بدید تو SQL

100% مشکلتون حل میشه.

Rejnev
شنبه 09 بهمن 1389, 13:53 عصر
همون طور که گفتم من 2 راه دارم :
1 - استفاده از چند پایگاه داده اکسس ( یک front -end و چند back-end )
2 - نگهداری فرم ها در اکسس و انتقال جداول به sql server
.
گویا نظر شما روی گزینه دوم هستش درسته؟ با این کار مشکلم به طور کامل حل میشه ؟
سلام. زمانی که پست رو فرستادم فکر میکردم مربوط به تالار سی شارپه. به هر حال من توی اکسس بلد نیستم و نمیدونم آیا میشه فرم های اکسس رو به دیتابیس اس کیو ال وصل کرد یا نه. ولی اگه شد، بله نظرم استفاده از sql هست با هر رابط کاربری.