PDA

View Full Version : ایجاد یک دیتا بیس در اس کیو ال 2008

خانوم خانوما
دوشنبه 04 بهمن 1389, 17:31 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی.
من می خوام دیتا بیس دفترچه تلفن توی اس کیو ال 2008 طراحی کنم و اصلاً تا حالا با اس کیو ال کار نکردم، فقط یه مقدار با دستورات select , update و طراحی دیتا بیس و این ها آشنایی تئوری دارم. اگه ممکنه دقیقاً برام توضیح بدین که از وقتی اس کیو ال رو باز می کنم تا ایجاد پروژه جدید و ابجاد تیبل ها و چیزهایی رو که نیاز هست چکار باید بکنم. در ضمن اگه فایل pdf که روان و مفید باشه، بهم معرفی کنید در زمینه آموزش اس کیو ال ممنون می شم.

powerboy2988
دوشنبه 04 بهمن 1389, 18:06 عصر
آموزش sql
www.powerboy2988.persianblog.ir

csharpprogramer88
دوشنبه 04 بهمن 1389, 21:20 عصر
سلام

بعد از ورود به اس کیو ال سرور روی علامت + سمت چپ database کلیک کن از اینجا نام های دیتابیست وجود داره که قبلا ساخته شده ، حالا روی databese کلیک را ست کن روی گزینه اول new database را انتخاب کن در قسمت database name نام دیتابیس را وارد میکنی روی ok کلیک کن . حالا در قسمت databese هایی که قبلا ساخته بودی نام دیتابیسی که الان وارد کرده بودی وجود داره روی + کلیک کن روی table راست کلیک کرده و new table را انتخاب کن نام ستون را با نوع اون وارد کن سپس کلید اصلی خود را با راست کلیک روی فیلد مربوطه و set primary key میتونی کلید اصلی تعریف کنی بعد ctrl+s را بزن و نام جدولتو وارد کن و ذخیره اش کن