PDA

View Full Version : سوال: مديريت حافظه

omid3g
سه شنبه 05 بهمن 1389, 00:21 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامي
ميخواستم بدونم اگر بخواهيم حافظه را مديريت كنيم چه متد ها و دستوراتي لازم است
براي مثال در netbeans ما متدي به نام ()gc داريم كه حافظه ي سيستم را آزاد مي كند
منظور حافظه ي استفاده شده است .
من يه برنامه نوشتم زماني كه اون رو روي گوشي نصب مي كني و مي خواهي اجراش كني بيش از 7 ثانيه طول مي كشه تا لود بشه به احتمال 90 درصد اشكال در همين مديريت حافظه است چون در هر canvas اي كه مي خوام نشون بدم عكسي وجود دارد حالا مي خوام بدونم چه جوري ميشه نرم افزار سريع لود بشه و بتونم سريع بين صفحات جابه جا بشم
ممنون:قلب:

trustmiracle
سه شنبه 05 بهمن 1389, 08:41 صبح
بعد از اینکه برنامه لود شد سرعت کار با آن فرم خوب هست؟

بعید از حافظه باشه. اگر حافظه کم باشه خطا رخ میده. شاید دارید در لود فرم پردازش سنگینی انجام میدین.

mahdi68
سه شنبه 05 بهمن 1389, 10:33 صبح
براي مثال در netbeans ما متدي به نام ()gc داريم كه حافظه ي سيستم را آزاد مي كند
نتبینز فقط یک IDE هست ! این متد مربوط به جاوا هست.
بهتره فایل و عکس و ... تا زمانی که نیاز ندارین لود نکنید یعنی همه چی اول برنامه لود نکنید . بعد اینکه کارتون با متغییر ها تموم شد مقدارشون null کنید و ...
موفق باشید

omid3g
شنبه 09 بهمن 1389, 14:12 عصر
بعد از اینکه برنامه لود شد سرعت کار با آن فرم خوب هست؟

بعید از حافظه باشه. اگر حافظه کم باشه خطا رخ میده. شاید دارید در لود فرم پردازش سنگینی انجام میدین.
سلام نه سرعت كار هم پايينه مثلا من گزينه اي كه انتخاب مي كنم 3 ثانيه طول مي كشه تا كار مربوطه انجام بشه حجم نرم افزار 520 كيلو بايت است. اين رو هم بگم كه بيشتر صفحات من canvas هستند .من موندم كه چرا دير برنامه لود ميشه . ببينيد ابتداي برنامه يك اسپلش اسكرين دارم كه وقتي ظاهر ميشه اگه شما كليدي بزنيد وارد منوي اصلي مي شود . منظورتون از پردازش سنگين رو بيان كنيد ممنون

trustmiracle
یک شنبه 10 بهمن 1389, 09:19 صبح
خوب منظورم از پردازش سنگین اینه که سی پی یو را حسابی مشغول کنه.
یک مثال براتون بزنم.
من یکبار می خواستم یک عکس تمام صفحه را نمایش بدم. چون حافظه زیادی اشغال می کرد عکس را 35 تکه کردم و تکه تکه می خواندم و چاپ می کردم. مشکل حافظه نداشت ولی خواندن 35 تا عکس یعنی 35 عمل io که زمان زیادی طول می کشه . حالا تصور کنید این کار در یک حلقه یا ترد هم باشه.

خوب هر کاری که انجام بدین چند ثانیه زمان برای اعمالش طول خواهد کشید