PDA

View Full Version : تعیین نام و اندازه ستونهای grid view

araelectronic@ymail.com
سه شنبه 05 بهمن 1389, 23:08 عصر
با سلام
هنگام بایند کردن گریدویو به datasource ما میتونیم نام و اندازه ستونها را مشخص کنیم ، میخواستم بدونم چطور میشه اینکار را وقتی که از datasource استفاده نمی کنیم نیز انجام بدیم (باین کردن با برنامه نویسی )

مثلا نام فیلدهای یک گرید را مشخص کنیم و سپس با برنامه نویسی آنرا بایند کنیم ؟
با تشکر

javad.nic63
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 09:54 صبح
فرقی نمی کنه. از طریق برنامه نویسی هم که اینکارو انجام بدی به راحتی می تونی ستونها رو مشخص کنی و حتی اندازه و تمام تنظیمات اون رو.

araelectronic@ymail.com
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 12:39 عصر
سلام
میشه لطفا یک مثال بزنید ؟ من هرکاری کردم نشد . گرید را در قسمت design تنظیم میکنم ولی وقتی در کدنویسی به datatable بایند می کنم هیچی نشون نمیده /
چطوری ستونها را باید باین کنم ؟

javad.nic63
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 12:59 عصر
تو دقیقاً توی طراحی خود گریدویو (Edit Items) که میری میتونی فیلدها رو اضافه یا کم کنی و برای هر فیلد یه پارامتر داره به نام DataField که اون رو برابر با فیلد موردنظرت از دستور sql قرار میدی.
به datatable هم ربطی نداره.
دستور فراخوانیت هم اگه از روش ado.net استفاده می کنی به صورت زیره.

SqlConnection con=new SqlConnection("رشته اتصال");
con.open();
sqlDataAdapter da=new SqlDataAdapter("دستور فراخوانی به صورت کامل",con);
DataSet ds=new DataSet();
da.Fill(ds);
GridView1.DataSource = ds.Tables[0];
GridView1.DataBind();
con.close();

araelectronic@ymail.com
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 13:40 عصر
ممنون ولی من اینکارو با bound field الان تست کردم ولی بازم خالی نشون میده . نام datafield را برابر یکی از آیتمهایی که تو دستور sql نوشتم قراردادم ولی بازم خالیه

javad.nic63
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 14:00 عصر
مطمئنی که دستور sqlت درسته. مطمئنی که bound fieldهات درست تنظیم شده. وقتی اجرا میکنی میره اطلاعات رو میخونه. مطمئن باش که که فیلدهات خالی نباشه.

araelectronic@ymail.com
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 14:26 عصر
بله درسته
من bound field درست کردم و datafield را برابر usercode قرار دادم . الان موقع اجرا همان usercode را می نویسه و مقدارشو نمیده . البته تست کردم جدول هم پر هست . تو حالت aouto generate مه کیزارم مقادیر را میاره ولی تو این حالت فقط مینویسه usercode

javad.nic63
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 14:48 عصر
من الان دقیقا یادم نیست. دو تا گزینه توی همون قسمت data داره. یکی دیگش رو با همین userid قرار بده شاید اون باشه.

araelectronic@ymail.com
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 14:56 عصر
آقا واقعا ممنون . گزینه sort expretion هم باید همنام datafield بشه