PDA

View Full Version : سوال: کاهش حجم حافظه RAM اشغال شده توسط برنامه

m_kalantar.cs
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 11:31 صبح
درود به همه
با چه راهکار ها یا شیوه هایی می توان حجم حافظه اشغال شده توسط برنامه های نوشته شده به زبان سی شارپ را کاهش داد.

Hossenbor
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 13:19 عصر
سلام خدمت کلانتر عزیز میدونی که هر چیز مایکروسافت میده بیرون آشغال نمونش همین زبان عزیز یعنی سی شارپ برای مثال وقتی یک فرم میسازی و یک تکست باکس بهش اضافه می کنی و بعد رانش می کنی و بعد نوت پد رو باز می کنی کلی باهاش ورمیری نگاه می کنی حافظه مصرف شدش چقدر خلاصه بماند پیشنهاد من استفاده از DISPOSE البتهزیاد ازش نمی دونم وازشم استفاده نمی کنم دومی هم فکر کنم بعد از هر متدی که اجرا میکردی یک ~ بهش اضافه میکردی خلاصه اینا راه حلهای مایکروسافته که درد خودش میخوره خوب پیشنهاد من memory profiler که تو سایت rade-gate.com و اسمارت اسمبلی که این مورد خوبیش اینه که از سورس فایلت محافظت می کنه و تو سنگینترین حالت برنامه ات در حالتی 1.2 مگ بیشتر نیست من خودم با پوسته آفیس و یک متن سنگین و یک تصویر با کیفیت بالا بعنوان عنوان پس زمینه استفاده کردم که مال من شد 1.2 و تو یک فرم ساده 380 کیلو بایت بود نرم افزار رو از خود سایت دانلود کن اگه کرکشو پیدا نکردی پی ام بده راهنماییت کنم

haghft
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 13:56 عصر
سلام خدمت کلانتر عزیز میدونی که هر چیز مایکروسافت میده بیرون آشغال نمونش همین زبان عزیز یعنی سی شارپ برای مثال وقتی یک فرم میسازی و یک تکست باکس بهش اضافه می کنی و بعد رانش می کنی و بعد نوت پد رو باز می کنی کلی باهاش ورمیری نگاه می کنی حافظه مصرف شدش چقدر خلاصه بماند پیشنهاد من استفاده از DISPOSE البتهزیاد ازش نمی دونم وازشم استفاده نمی کنم دومی هم فکر کنم بعد از هر متدی که اجرا میکردی یک ~ بهش اضافه میکردی خلاصه اینا راه حلهای مایکروسافته که درد خودش میخوره خوب پیشنهاد من memory profiler که تو سایت rade-gate.com و اسمارت اسمبلی که این مورد خوبیش اینه که از سورس فایلت محافظت می کنه و تو سنگینترین حالت برنامه ات در حالتی 1.2 مگ بیشتر نیست من خودم با پوسته آفیس و یک متن سنگین و یک تصویر با کیفیت بالا بعنوان عنوان پس زمینه استفاده کردم که مال من شد 1.2 و تو یک فرم ساده 380 کیلو بایت بود نرم افزار رو از خود سایت دانلود کن اگه کرکشو پیدا نکردی پی ام بده راهنماییت کنم
زیاد ربط به زبان #C نداره باید یه سری قواعد Memory mangement رو بلد باشین تا این اتفاقا نیوفته!

Hossenbor
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 15:54 عصر
کدوم این نرم افزاره که گفتم یا خود محیط ویژال استودیو یک کم توضیح بده

m_kalantar.cs
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 10:18 صبح
با تشکر دوست عزیر
به نظر شما این memory profile که معرفی کردید نگهداری برنامه را پائین نمیاره.آیا نگهداری برنامه فدای امنیت و کاهش حجم حافظه نمی شود ؟
در مورد DISPOSE هم اگر اطلاعاتی دارید لطفا مطرح کنید
با سپاس فراوان

m_kalantar.cs
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 10:23 صبح
زیاد ربط به زبان #C نداره باید یه سری قواعد Memory mangement رو بلد باشین تا این اتفاقا نیوفته!

دوست عزیز اگه امکان داره لطفا" در مورد این قوائد Memoey managment بیشتر توضیح بدید یا اگر منابع و مثالی هم داشته باشید لطف کنید upload کنید .

متشکرم

m_kalantar.cs
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 10:29 صبح
از اساتید با تجربه تر کسی قابل نمیدونه راهنماییمون کنه؟

Reza,M
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 14:24 عصر
دوست عزيز من هنوز منظورتو درست متوجه نشدم ! آيا كدي ميخواي كه برنامه ها رو از RAM خارج كنه تا بارش كمتر بشه ؟

m_kalantar.cs
سه شنبه 12 بهمن 1389, 00:26 صبح
دوست عزيز من هنوز منظورتو درست متوجه نشدم ! آيا كدي ميخواي كه برنامه ها رو از RAM خارج كنه تا بارش كمتر بشه ؟
درود بر شما دوست عزیز با عرض پوزش
منظورم این است که مثلا یک برنامه ساده (شامل یک textbox و button , ) حجمی حدود 13 مگ را در ram اشغال می کند.در صورتی که اگز مثلا در برنامه jetaudio دقت کرده باشید متوجه می شوید که حجم بسیار پائینی را اشغال کرده است.آیا باید قوائد و یا روش های خاصی را پیروی کنم که حجم برنامه افزایش نباید.
سپاسگذارم