PDA

View Full Version : بهترین و سریعترین دستور select در SQL server

duji6967
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 11:35 صبح
با سلام
من یه دیتا بیس دارم که حدود 4 میلیون داده داخلش قرار داره وقتی با C# به صورت کلی سرچ می کنم خیلی طول میکشه.
بهترین و با صرفه ترین کد برای Select کردن تو دیتا بیس چه روشی هست؟؟

pezhvakco
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 11:48 صبح
این پرسش شما خیلی جامع است ؟

به صورت کلی سرچ می کنم خیلی طول میکشه
یعنی چی !
چی رو جستجو کردی . کد دستور چی بوده ؟

بهترین و با صرفه ترین کد برای Select کردن تو دیتا بیس چه روشی هست؟؟
این پرسش شما بی معنی است .
چون این برنامه نویسی است که متناسب با نیاز و کارش کد نویسی انجام میده .

duji6967
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 12:12 عصر
من هم این کد رو برای استفاده داخل برنامم نیاز دارم
برای مثال من داخل تیبل چهار تاستون دارم که داخل هر کدوم حدود 4 میلیون داده وجود داره
برای جستجو کردن یکی یا مجموعه ای از این داده ها به مشکل برنمیخورم و حدود 4 تا 5 ثانیه زمان صرف میشه اما زمانی که می خوام از کل داده هام گزارش بگیرم "select * from table" تقریبا 80ثانیه زمان می بره

Reza_Yarahmadi
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 12:53 عصر
دوست عزيز مشكل در بارگذاري و نمايش 4 ميليون ركورد است نه دستور شما ، با ايندكس گذاري روي ستونهاي احتمال داره اون 4 5 ثانيه رو كم كنيد ولي براي نمايش 4 ميليون ركورد ....!!! :متفکر:
راه كاري كه ميتونيد براي اين كار در نظر بگيريد استفاده از صفحه بندي و نمايش محدود داده هاست.

duji6967
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 15:00 عصر
راه كاري كه ميتونيد براي اين كار در نظر بگيريد استفاده از صفحه بندي و نمايش محدود داده هاست.[/QUOTE]

ممنون از اینکه وقتتون و می ذارید
می شه کمی بیشتر راهنمایی کنید که منظور از صفحه بندی چیه؟؟

Reza_Yarahmadi
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 15:40 عصر
می شه کمی بیشتر راهنمایی کنید که منظور از صفحه بندی چیه؟؟
يعني اينكه به جاي اينكه تمام 4 ميليون ركورد رو نمايش بديد هر بار تعداد محدودي (مثلا 1000 ركورد) رو نمايش بديد و در صورت نياز كاربر سراغ 1000 ركورد بعدي بريد. روشهاي پياده سازي اون هم توي سايت بحث شده با يك جستجو چند دقيقه اي ميتونيد انواع پياده سازي اون رو پيدا كنيد.