PDA

View Full Version : مبتدی: ساختن لاگین؟ موارد استفاده؟ کار با ابزار لاگین؟ در کل هر چیزی در مورد لاگین میدونید

tina.net
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 22:40 عصر
سلام
شاید این سئوال تکراری باشه اما من هرچی جستجو کردم چیزی گیرم نیومد، حالا یا نبوده یا من خوب جستجو نکردم.
لطفا هرکی میخواد جواب بده با این فرض جواب بده که من در مورد لاگین هیچ اطلاعاتی ندارم چون تقریبا همینطوره.
با تشکر

صادق صدقی
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 00:02 صبح
سلام

بیا آبجی

14 صفحه در باره لاگینه

استفاده کن
مشکلی داشتی بگو
لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?257287-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%84%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D9%86&p=1200051#post1200051)

tina.net
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 11:30 صبح
ه سئوال مبتدی
در vs2010 ما میبینیم که وقتی یه پروژه جدید درست میکنیم خودش به صورت پیش فرض امکانان لاگین رو توی سایت جدید گذاشته.
این امکانات چه جوری کار میکنه وقتی هیچ کدی سمت سرویس دهنده نوشته نشده؟؟؟؟؟؟ اطلاعات کجا ذخیره میشن؟؟؟؟؟

صادق صدقی
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 11:42 صبح
یک بانک داره

کامپوننت هاش هم فوله!!!!

مایکرو سافت خیلی رویه این که کاربراش کمتر کار کنن تاکید داره

tina.net
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 12:44 عصر
اگه یه بامک داره کجاست بانکش؟؟؟ یعنی ما دسترسی محدود به اون بانک داریم؟؟؟؟

Roia_del
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 13:15 عصر
با سلام . نه خیر توی پوشه APP_Data یه بانک اطلاعاتی هست به اسم AspNETDb . البته اگه پیش فرض ها رو تغییر ندین با این اسم هست. اگه تو VS ندیدین فولدر App_Data رو Refresh کنی میبینیش. دسترسی هم به اون شما دارین 100%.

tina.net
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 16:52 عصر
با تشکر.
حالا 2 تا سئوال:
1.چطور تعیین کنیم کاربرایی که لاگین نکردن به چه صفحاتی میتونن وارد شن و به چه صفحاتی نمیتونن برن؟
2.چطور از این ابزار برای ورود به قسمت مدیریت استفاده کنیم(چون اینجوری که هر کی بخواد ثبت نام میکنه)

tina.net
جمعه 08 بهمن 1389, 10:39 صبح
یا مثلا چه جوری وقتی کاربر توی یه قسمت میره که نباید بره خود به خود لینک میشه یه صفحه ورود

Mostafa_Dindar
جمعه 08 بهمن 1389, 10:49 صبح
با تشکر.
حالا 2 تا سئوال:
1.چطور تعیین کنیم کاربرایی که لاگین نکردن به چه صفحاتی میتونن وارد شن و به چه صفحاتی نمیتونن برن؟
2.چطور از این ابزار برای ورود به قسمت مدیریت استفاده کنیم(چون اینجوری که هر کی بخواد ثبت نام میکنه)
یا مثلا چه جوری وقتی کاربر توی یه قسمت میره که نباید بره خود به خود لینک میشه یه صفحه ورود

برای این موارد بهترین راه حل استفاده از Url Authorization هست . کافیست تنها چند خط به وب کانفیگ تان اضافه کنید , برای آشنایی با این مورد میتوانید این جا (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/wce3kxhd.aspx) و اینجا (http://www.asp.net/security/tutorials/user-based-authorization-cs) را مطالعه بفرمائید.

موفق باشید

tina.net
شنبه 09 بهمن 1389, 00:21 صبح
ولی من متاسفانه مشکل زبان دارم، اگه آموزش فارسی یا منبع فارسی باشه ممنون میشم.

tanha_mkh
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 13:25 عصر
سلام
اول باید بدونی که همیشه حفاظت بر روی پوشه انجام میشه نه روی صفحه پس ما باید در ابتدا پوشه های رو ایجاد کنیم و صفحات رو داخل این پوشه کپی کنیم و با توجه به سطح های دسترسی افراد تنظیمات حفاظتی رو روی اون انجام بدیم که چون شما این رو نخواستین من چیزی رو در این رابطه نمی نویسم فقط برای تنظمات باید منوی website\ASP configoration برید.
حتما یک صفحه به نام login ایجاد کنید و یک شی login روی صفحه قرار بدین .
شی Login view یک پیغام رو در صورت لاگین بودن و پیغام دیگری در صورت عدم لاگین نی دهد.
شی login staus در صورت لاگین بودن login out رو نشان میده و در صورت لاگین نبودن login in که اگر کاربر رو آنها کلیک کنه صفحه login نمایش داده میشه.
شی login name اگر کاربر لاگین نکرده یک پیام و اگر لاگین کرده باشه نام کاربری رو نشون میده.
شی cratuserwizard برای ایجاد یک کاربر جدیده.
توجه داشته باشید که این شی ها آماده و احتیاج به نوشتن حتی یک کد کوچولو هم نداره.
اگر خواستید بگید تا تنظیمات مربوط به ASP configoration رو براتون بگذارم