PDA

View Full Version : راهنمایی برای ایجاد تبلیغات در سایت

خانم گل
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 23:13 عصر
سلام دوستان. دارم سایتی طراحی میکنم که مشتری ازم خواسته توش تبلیغات هم داشته باشه. تبلیغات توسط کاربران توی سایت ثبت میشه و بعد از تایید مدیر نمایش داده میشه. البته تعداد روزهایی که باید نمایش داده بشه رو خود کاربر تعیین میکنه و تعداد نمایش در روز رو مدیر تعیین میکنه. توی صفحه اول سه تا جای تبلیغات گذاشتم. مشتریم ازم خواسته که تبلیغات بعد از تایید مدیر توی صف قرار بگیرن تا بعد از تموم شدن مهلت قبلیها، جدیدها نمایش داده بشن.
حالا من یه خورده گیج شدم. وقتی سه تا جای تبلیغ دارم تعداد تبلیغاتی که باید نمایش داده شن رو بنظرتون همون سه تا باید در نظر بگیرم؟ یعنی صفها رو سه تایی در نظر بگیرم؟:متفکر: اگه بخوام از سه تا ad rotator استفاده کنم باید تبلیغات رو دسته بندی کنم(بدلیل مشابه نبودن تبلیغات در یک زمان) دسته بندی تبلیغات هم بنظر جالب نمیاد. از datalist هم اگه بخوام استفاده کنم خاصیت adrotator رو نداره و دردسر داره. بنظرتون باید چیکار کنم. چون تا حالا کار تبلیغاتی نکردم و خیلی گیج میزنم.

aminghaderi
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 18:09 عصر
این کاری که شما قرا ر انجام بدید به نظر من یکم تحلیلش و طراحیش کمی زمانبره و با یه پست دو پست راه نمی افته مگر اینکه خودتون تحلیلش رو کرده باشید و دیتابیسش رو طراحی؟! و حالا یه کوچولو مشکل داشته باشید ، که خوب می شه حلش کرد.
سیستم های تبلیغاتی بسته به نوع طراحی و هدف و استراتژی مدیر پروژه داره حالا ساختارهای خاص خودشون رو دارند ، مثلا می یان تعداد بازدید روزانه رو می گیرند و در یه پنل خاصی خردش می کنند.
مثلا شما 3 پنل داری ، و صفحه شما روزانه 3000 بازدید داره؟!
حالا قراره هر پنل 10 تا تبلیغ رو نشون بده.

می شه نمایش هر تبلیغ در روز = 100 بار.
3000/3= 1000
1000/10= 100

این یکی از پر کاربرد ترین استراتژی ها برای تبلیغات داخلی هست.
صورت مسئله شما شاید به این شکل باشه ، ولی طراحیش و خصوصا پنل مدیرتیش شاید زمانبر باشه .

موفق باشین.

خانم گل
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 18:31 عصر
این کاری که شما قرا ر انجام بدید به نظر من یکم تحلیلش و طراحیش کمی زمانبره و با یه پست دو پست راه نمی افته مگر اینکه خودتون تحلیلش رو کرده باشید و دیتابیسش رو طراحی؟! و حالا یه کوچولو مشکل داشته باشید ، که خوب می شه حلش کرد.
راستش پولی که بابت این کارم میگیرم اونقدرا ارزش تحلیلای پیچیده رو نداره (البته مقصر خودمم)!! من برای تبلیغات جدولی طراحی کردم که شامل فیلدهای مورد نیاز adrotator و چند تا فیلد اختیاری دیگه هست. اینجور که از حرفای شما فهمیدم باید برای هر پنل چند تا تبلیغ مجزا در نظر بگیرم یعنی همون گروه بندی. خوب حالا فرض کنیم من برای هر پنل 5 تا تبلیغ در نظر گرفتم. نحوه انتظار تبلیغات جدید رو چه جوری باید تنظیم کنم؟ یعنی باید سه تا صف پنج تایی داشته باشم درسته؟! تبلیغات جدید چطوری باید وارد این صفها بشن؟

aminghaderi
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 18:56 عصر
راستش پولی که بابت این کارم میگیرم اونقدرا ارزش تحلیلای پیچیده رو نداره (البته مقصر خودمم)!! من برای تبلیغات جدولی طراحی کردم که شامل فیلدهای مورد نیاز adrotator و چند تا فیلد اختیاری دیگه هست. اینجور که از حرفای شما فهمیدم باید برای هر پنل چند تا تبلیغ مجزا در نظر بگیرم یعنی همون گروه بندی. خوب حالا فرض کنیم من برای هر پنل 5 تا تبلیغ در نظر گرفتم. نحوه انتظار تبلیغات جدید رو چه جوری باید تنظیم کنم؟ یعنی باید سه تا صف پنج تایی داشته باشم درسته؟! تبلیغات جدید چطوری باید وارد این صفها بشن؟
اگر پولی قرار نیست بدن ، به نظر بی خیال بشید و روی اون پروژه این قابلت رو قرار ندید. کوفت بخورن!:لبخند:
ولی اگر قول دادید به این حالت عمل کنید :
3 تا تبلیغ بگیرند ، و داخل پنل ها قرار دهند و تبلیغ ها هم ثابت باشه.
مثلا 30 روز تبلغ شرکت x رو بگذارند و بعدش تبلیغ رو برداند ، تبلیغ شرکت y رو قرار بدهند.
این از این.

ول کلا برای یه پروژه خوب که کارفرما قراره هزینه خوبی بکنه ، همون روال بالا.
و صف هم به این صورت می شه که :
برای هر تبلیغ دو حالت پیدا می شه :
1- شرکت تبلیغ دهنده تبلیغش رو تمدید می کنه : که در این صورت می زان بازدید رو 0 کرده و دوره بعدی شروع می شود.
2- شرکت تبلیغ دهنده خواستار برداشتن تبلیغش هست ، در این صورت این تبلیغ رو برداشته و در تبلیغ جدید رو جایگزین می کنید.

حالتی که اینجا پیش می یاد اینه که شما نمی تونید تا زمانیکه تبلیغی از صف خارج شده تبلیغ دیگری وارد صف کنید.
بازم باید روش فکر کرد در آن واحد نمی شه یه نظر رو داد و همون راه رو هم رفت.

موفق باشی.

خانم گل
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 19:28 عصر
ممنون از راهنماییتون. تقریبا فهمیدم چیکار کنم(البته فکر کنم ).
فقط یه سوال درمورد adrotator داشتم. میشه یه عکس پیشفرض واسش در نظر گرفت؟ عکسی که مواقعی که database خالی بود نمایش داده بشه. خواستم از فایل xml برای عکس پیش فرض استفاده کنم ولی انگار نمیشه به adrotator دو نوع object بایند کرد!!

aminghaderi
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 19:35 عصر
ممنون از راهنماییتون. تقریبا فهمیدم چیکار کنم(البته فکر کنم ).
فقط یه سوال درمورد adrotator داشتم. میشه یه عکس پیشفرض واسش در نظر گرفت؟ عکسی که مواقعی که database خالی بود نمایش داده بشه. خواستم از فایل xml برای عکس پیش فرض استفاده کنم ولی انگار نمیشه به adrotator دو نوع object بایند کرد!!
خواهش می کنم .
این مورد رو حقیقت نمی دونم ، چون شخصا از اشیای خود دات نت استفاده نمی کنم ، نه اینکه خوب نیست ؟! نه خیلی هم عالی هستند ولی شخصا عادت به استفاده از شون رو ندارم.