PDA

View Full Version : سوال: کار کردن با 2کلید در یک فرم

s_shokri
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 12:47 عصر
سلام
من فرمی با دو تا textfield و 2کلید ساختم که هر کلید به صفحات جدا می رود(با کد php) وقتی اطلاعات در صفحه 1 وارد شد در صفحه 2 با session هر دو textfield را بطور دستی دریافت می کنم و برای نمایش به صفحه 3 میفرستم اما میخوام دریافت مقادیر با ارایه شود تا اگر تعداد textfield رو اضافه کردم لازم نباشه در صفحه 2 کدی اضافه کنم. چطور؟

MMSHFE
شنبه 09 بهمن 1389, 08:47 صبح
با سلام، دوست گرامي كافيه خاصيت name كادرهاي متن رو بصورت آرايه بگذاريد:

<FORM action="result.php" method="post">
<INPUT type="text" name="text[]"/><BR/>
<INPUT type="text" name="text[]"/><BR/>
<INPUT type="submit" value="Send"/>
</FORM>

و در صفحه مقصد اينگونه عمل كنيد:

import_request_variables("p","p_");
foreach($p_text as $text)
{
echo("$text<BR/>\n");
}

s_shokri
یک شنبه 10 بهمن 1389, 19:19 عصر
lممنون؛ لطفا بگید منظور از ;( "_ import_request_variables("p","p چیه؟ و باید name همه input ها یکسان باشه؟

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 10 بهمن 1389, 19:54 عصر
فکر کن گوگل IQ بالایی داره وکافیه لب باز کنی تا بهت جواب بده...
هرچیزی و نمیدونی چیه بزن تو گوگل بعد کپی کن تو برنامت بعد اجرا کن تا حالا کپی پیست بوده اما بعد از اینکه جواب گرفتی خیلی چیزا یادت میمونه...

<?php
///////////////////////////////////////////////////////
// <form name="frm1" action="post.php" method="post">
// <input type="text" name="txt[]" />
// <input type="text" name="txt[]" />
// <input type="submit" value="send" />
// </form>
////////////////////////////////////////////////////////
echo "<br/> Cod 1 :<br/>";
import_request_variables('p', 'p_');
print_r($p_txt);

echo "<br/> Cod 2 :<br/>";
if ($_POST) {
echo '<pre>';
echo htmlspecialchars(print_r($_POST, true));
echo '</pre>';
}
?>

MMSHFE
دوشنبه 11 بهمن 1389, 07:08 صبح
lممنون؛ لطفا بگید منظور از ;( "_ import_request_variables("p","p چیه؟ و باید name همه input ها یکسان باشه؟

با سلام، دستور import_request_variables داراي دو پارامتر هست كه اولي با حروف p يا g مشخص ميكنه كه ميخواين اطلاعات دريافتي به روش post رو پردازش كنيد يا get رو و پارامتر دوم هم يك پيشوند اختياري هست كه به شما اجازه ميده براي متغيرهاي متناظر با اطلاعات دريافتي يك پيشوند درنظر بگيريد كه با متغيرهاي موجود در خود صفحه اشتباه نشن. براي مثال، بعد از اجراي دستور فوق، به جاي اينكه بگيم ['POST['login_$ كافيه بگيم p_login$ و اينطوري كاركردن با متغيرها راحتتر ميشه. علت اينكه name همه inputها رو يكسان ميگذارم هم اينه كه بصورت آرايه در بيان و قطعاً ميدونيد عناصر آرايه همنام هستن و فقط انديسشون فرق ميكنه. بنابراين فقط اون عناصري كه ميخواين بصورت آرايه در بيان رو همنام بگذاريد و از [] در انتهاي نامشون استفاده كنيد تا موقع ارسال به صفحات PHP بصورت آرايه پردازش بشن.
موفق و مؤيد باشيد.