PDA

View Full Version : سوال: گزارشات Crystall report در اندازه های مختلف کاغذ

غلامرضا نو
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 17:45 عصر
من تعداد زیادی گزارش دارم که در اندازه برگه a4 طراحی شده اند
حال میخواهم که همان گزارش فقط با اندازه کوچکتر a5 چاپ شود
بهترین راه حل کدام است.
مثال ساده : خیلی از چاپگرهای جدید میتوانند صفحه a4
را کوچک کرده و دریک برگه a4 دو صفحه را بصورت a5
بزنند
اگه کسی لطف کنه کمک کنه ممنون

reza_edu
جمعه 08 بهمن 1389, 03:34 صبح
سلام به لینک زیر مراجعه کن شاید مشکلت حل شد.
http://barnamenevis.org/showthread.php?270985-%D8%AA%D9%86%D8%B8%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D8%B1%DB%8C%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA&p=1198786&highlight=#post1198786

غلامرضا نو
یک شنبه 10 بهمن 1389, 17:08 عصر
با تشکر که وقت گذاشتید
ولی منظورم اینه که من گزارش ر ا در a4 طراحی کرده ام و موقع چاپ باید کوچک بشه و در a5 چاپ بشه
بعضی از چاپگرها شاید دیده باشید که دو برگه a4 را در یک برگه میزنن

ebrahimv
یک شنبه 10 بهمن 1389, 23:56 عصر
فكر نكنم مشكلي پيش بياد موقع چاپ اگه a5 انتخاب شه خودش كوچيك ميكنه؟
من كه اينجوري ديدم

reza_edu
دوشنبه 11 بهمن 1389, 01:55 صبح
مشکل شما اینکه میخوای تو یه برگه این گزارش کنارهم چاپ بشه؟ خوب تو تعداد کم که میشه با جاب جاکردن برگه مشکل رو حل کرد اما تو تعداد نمی دونم باید تست کنم جواب رو میزارم

غلامرضا نو
دوشنبه 11 بهمن 1389, 18:10 عصر
من گزارشاتمو در اندازه A4 و A5 لازم دارم
میخواهم در یک اندازه طراحی کنم مثلا A4 هرموقع کاربر خواست بشه همون گزارشو بدون طراحی دوباره در اندازه A5 چاپ کرد.
-
وقتی یک گزارش که A4 طراحی شده معمولی بصورت A5 بفرستی درست چاپ نمیشه
-
با تشکر از کلیه دوستان که لطف میکنن وقت میزارن

غلامرضا نو
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 16:41 عصر
باتوجه به مشاهده زیاد این بحث خواهشا اگر کسی جوابی داره لطف کنه بذاره؟
برای روشن تر شدن بحث یک مثال میزنم
فرض کنید در یک برنامه میخواهیم فاکتور به اندازه a4 و a5 قابل چاپ باشد
یک راه حل ساده اینه که دو نوع گزارش در کریستال بسازیم یکی a4 و دیگری a5.
---
اما مشکل اینه که من میخواهم فقط یک گزارش بسازم و بتونم در دواندازه باتوجه به نیازم چاپ کنم
--
باتشکر

reza_edu
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 19:04 عصر
سلام نیازی نیست که دو گزارش ساخته بشه من رو مشکل شما تا حدی کار کردم و تنها راهی که تونستم پیدا کنم این بود که انداز خود گزارش رو تغییر بدم به این صورت که شما زمانی که فیلدها رو روی برگه تنضیم میکنید یه کاغذ A4 هست البته همون اول هم میشه تغییر داد اما من تو کریستال ویور هم تونستم اندازه برگه رو تغییر بدم الان مشکل تغییر اندازه فیلد ها تو زمان اجرا ست اگه بتونم راهی براش پیدا کنم فکر کنم بشه مشکل شما و شاید دیگر دوستان رو حل کرد یکم سخت هست انجام دادنش البته یه راه ساده اینکه از صفحه گزارشت عکس بگیری و اون عکس رو ویرایش کنی که این کار باعث افت کیفیت میشه و من نمیخوام برای حل مشکل اون رو دور بزنم میخوام اصول روش کار کنم البته قول نمیدم اما سعیم رو دارم میکنم .
اون چیزی که من دنبالشم یه چیزی مثل خاصیت Anchor تو برنامه ها هست مثلا بشه اندازه فیلد هارو به این صورت تعریف کرد که با تغییر سایز کاغذ تغییر کنن .

اگه این پیدا بشه میشه به هر سایزی چاپ کرد.

ebrahimv
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 10:02 صبح
سلام
من بازم مي گم چرا خودتون رو اذيت مي كنيد شما گزارش رو در هر اندازه اي خواستي بساز و موقع چاپ كاربر هر نوع برگي رو برا چاپ انتخاب كنه خودش تنظيم ميكنه بدون هيچ دردسري

reza_edu
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 16:05 عصر
میشه این کار رو انجام داد اما دوست عزیز فکر کن که یه بار خودت بخوای همین کار رو انجام بدی و تنها راهت این باشه اون موقع میگی ایکاش همون موقع این رو فهمیده بودم البته من نمیدونم دوست گرامی که این سوال رو مطرح کردن بیخیال مشکل شون شدن یا نه اما حا لا این برای خود من سوال شده.

غلامرضا نو
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 16:34 عصر
نه دوست عزیز من بیخیال نشدم و شدیدا درگیرم
اما اینکه کاربر اندازه برگه را a5 انتخاب کنه گزارش بصورت اشتباه با همان اندازه a4 ولی یک گوشه برگه چاپ میشه و اندازه فیلدها به اندازه a5 کوچک نمیشن.
-
خواهشا یکبارم که شده امتحان کنید
چون من با سه نوع چاپگر تست کردم جواب نداد

ebrahimv
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 17:03 عصر
مي دونم چي ميگي برا اين كه خودت بخوايي ميتوني يه محيط برا انتخاب چابگر و اندازش درست كني و خودت اندازه رو بدي همين