PDA

View Full Version : سوال: علت ظاهر شدن فرم به صورت کند و تدریجی(تعداد کنترلها در فرم زیاد میباشد)؟؟؟

sajadjamalian
جمعه 08 بهمن 1389, 09:50 صبح
سلام دوستان:
من توی برنامه ای که نوشتم، توی بعضی از فرمهام مجبورم در حدود 50 تا 60 کنترل از جمله: textbox,combobox,... رو توی یه فرم قرار بدم، حالا وقتی برنامه رو اجرا میکنم و روی رویدادی که این فرم رو ظاهر میکنه کلیک میکنم ابتدا فرم ظاهر میشه و بعد به صورت تدریجی کنترلها ظاهر میشن که واقعا خیلی بد و نامناسب هست،
از دوستان کسی میدونه باید چیکار کرد تا چنین اتفاقی نیفته؟ ممنون.

mmhh00
جمعه 08 بهمن 1389, 15:56 عصر
سلام

اگه برا فرمت Background گذاشتی باید برش داری

sds1920
جمعه 08 بهمن 1389, 16:38 عصر
نمی شه از کامپیوتر انتظار معجزه داشت.این هزینه کاری هست که میخواید بکنید.
در صورتی که میخواید همین جور باشه باید CPU سریعتر داشته باشید.
البته اگه Tab بندی کنید شاید بهتره باشه به این صورت که کامپوننت ها رو دسته بندی
کرده و هر گروه رو توی یک Tab قرار بدید.
موفق باشید.

ACorvinus
جمعه 08 بهمن 1389, 16:51 عصر
سلام.

البته اگه Tab بندی کنید شاید بهتره باشه به این صورت که کامپوننت ها رو دسته بندی
کرده و هر گروه رو توی یک Tab قرار بدید.

من خودم میخواستم پیشنهاد بدم اون دسته از کنترل هایی که مقادیرشون حیاتی هستش رو در اولین Tab از Tab-Control قرار بدین و بقیه رو در یه Tab دیگه قرار بدین.
اینجوری اگه سرعت واحد پردازشتونم کم باشه یه کلک بهش میزنین به طوری که تا کاربر بیاد Tab دوم رو باز کنه، اون کامپوننت ها لود شده باشن.

Salar Ashgi
جمعه 08 بهمن 1389, 18:59 عصر
ببینید ، خوب این یک چیز کاملا طبیعی هست ، هرچقدر تعداد کنترل های App شما زیاد باشد ، زمان زیادی جهت لود کامل آنها نیاز خواهد بود .
که البته میزان کارایی CPU,RAM در این راستا نباید فراموش شود ، و اینکه ذکر کردید مجبورید 50 - 60 تا کنترل را در یک فرم قرار دهید ، به احتمال 90 %
در طراحی UI برنامه شما اشکالی وجود دارد ، چون منطقا چنین چیزی کمی دور از ذهن بنظر میرسد . ولی در هر حال بهتر است کنترل ها تقسیم شوند ،
روش های معمول آنهم استفاده برنامه های چند فرمی ، استفاده از TabControl و ... میباشد . البته باید درنظر داشت هرکدام مزایا و معایب بخصوص خود را دارد :

در مورد روش اول ، حسنش اینست که همه کنترل ها یکجا لود نمی شوند و در نتیجه Performance برنامه کمی بهتر میشود و عیبش اینکه همه کنترل ها یکجا در دسترس

نیستند ، مثلا 5 تا کنترل در فرم 1 ، 6 تا در فرم 2 ، 10 تا در فرم 3 و ...

در مورد روش دوم ، حسنش اینست که برخلاف روش بالا ، همه کنترل ها در دسترس اند ولی Performance برنامه بدلیل لود همزمان همه کنترل ها پایین خواهد بود .

موفق باشید ./

mir555
جمعه 08 بهمن 1389, 21:00 عصر
اگه فرم عکس زمینه نداشته باشه هم بعضی وقت ها این مشکل پیش میاد مثلا من تو برنامه ورود میکروسافت 2007 باز می کنم و بعد از بسته شدن ورد بعضی وقت ها چند ثانیه هنگ می کنه و بعضی وقت ها خیلی راحت و معمولی کار ادامه میده در این زمینه کسی نظری نداره؟