PDA

View Full Version : سوال: فيلد autonumber از 500 شروع شود

bahmanalidadi
جمعه 08 بهمن 1389, 18:36 عصر
سلام
من ميخواهم كه فيلد Autonumber از عدد 500 شروع شود.
من در قسمت format عدد 500 را وارد كردم، ولي نتيجه ي آن اين بود كه اعداد از 501 شروع مي شدند.
حالا از شما خواهش ميكنم كه مرا راهنمايي كنيد.

Fatollah_ghazi
جمعه 08 بهمن 1389, 19:09 عصر
سلام خوب در قسمت Format عدد 499 قرار بدبد.

bahmanalidadi
جمعه 08 بهمن 1389, 20:13 عصر
سلام،
از شما يك سوال دارم.
آيا خودتون 499 را امتحان كرديد.
محض اطلاعتون در كل فيلدها عدد 499 رو به طور خودكار ثبت ميكنه.

bahmanalidadi
شنبه 09 بهمن 1389, 23:13 عصر
سلام.
ببخشيد، كسي نيست جواب ما رو بده؟!!!

mahdi_107
یک شنبه 10 بهمن 1389, 09:19 صبح
يك روش هست كه البته موقعي كه مي خواين شروع از يك عدد بزرگ باشه واقعا مفيده

از تب Create از گروه Other گزینه ی Query Design رو انتخاب کنید.
یه صفحه ظاهر میشه که همراه وستش یه پنجره محاوره ای به نام Show Table هست از طریق پنجره محاوره ای جدول مورد نظرتون(همونی که توش فیلد Auto Number داره و می خواین از 500 شروع بشه) رو انتخاب کرده و پس از فشردن Add پنجره محاوره ای رو ببندید.

حالا از بالای صفحه از طریق تب Design از گروه Query Type گزینه ی Append رو انتخاب کنید. پنجره Append ظاهر میشه که از شما میپرسه به چی می خوای زیاد کنی.

اگه جدول مورد نظرتون توی همین فایله از قسمت Table Name انتخابش کنید و اگه تو یه دیتابیس دیگه هست گزینه ی Another Database رو انتخاب کرده و از طریق Browse… پیدا کنید.
توجه : اگه گزینه ی Another Database رو انتخاب کردید باید اسم جدول موردنظر رو به صورت دستی در قسمت Table Name وارد کنید.

پس از اینکه جدول رو از طریق یکی از روش های ذکر شده انتخاب کردید روی OK کلیک کنید.

اگه به قسمت پایین Query یه نگاه بندازین میبینین که یه قسمت به نام Append To : بین Sort و Criteria اضافه شده که از طریق اون فیلدی رو که از نوع AutoNumber بود انتخاب کرده و در قسمت Field: مقدار عددی رو که می خواین از اون شروع بشه(در اینجا 500) رو وارد کنید.
بعد از وارد کردن عدد، مقدار موجود در Field : به Expr1: x (x همون عدده مثه Expr1: 500) تغییر میکنه.

حال در تيبلتون يك فيلد ايجاد نموده و بعد كيوري را اجرا نماييد

منبع: http://forum.worldskills.ir/index.php/topic,665.0.html

bahmanalidadi
یک شنبه 10 بهمن 1389, 14:28 عصر
سلام دوست گرامي
از شما بسيار ممنونم.
من اين كارها رو كه گفتيد انجام دادم ولي هنگام اجراي Query خطاي زير رو به من داد.
به نظر شما ايراد كار من كجاست.

mahdi_107
یک شنبه 10 بهمن 1389, 14:33 عصر
دوبار yes را بزنيد
لازم بذكر است قبل از اجراي كيوري يك ركورد در تيبل مورد نظر وجود داشته باشد

bahmanalidadi
یک شنبه 10 بهمن 1389, 20:47 عصر
سلام.
خيلي ممنون آقاي mahdi_107،
ببخشيد من ميتونم با شما از طريق ايميل در ارتباط باشم؟