PDA

View Full Version : مبتدی: تاریخ شمسی

marzbannia
شنبه 09 بهمن 1389, 23:30 عصر
با سلام خدمت دوستان
من چه طوری می تونم تاریخ جاری شمسی را در سایتم بگذارم

Roia_del
یک شنبه 10 بهمن 1389, 09:19 صبح
system.Globalization.PersianCalendar p=new System.Globalization.PersianCalendar();
DateTime dt=DateTime.Now;
string s=p.GetYear(dt) + "/" p.GetMonth(dt) + "/" + p.GetDayOfMonth(dt);

mehrdad85
یک شنبه 10 بهمن 1389, 10:21 صبح
سلامدوست عزیز من خودم از این دوتا dll استفاده میکنم و بعدش داخل برنامه هم از کدهایی که برات میذارم استفاده میکنم . این dll ها زمان را از Server میگیرن . خواستم attach کنم اما نشد اگه نیاز داری email بده تا برات بفرستم JalaliCalendar.dllPersia.dll

marzbannia
یک شنبه 10 بهمن 1389, 11:05 صبح
مرسی دوست عزیز من این 2 فایل را دانلود کردم وای نحوه استفاده از آن را بلد نیستم .در واقع من با زبان vb دارم سایتم را طراحی میکنم
این 2 فایل را add refrence میکنم ولی وقتی در page load این کد ها را می نویسم error می دهد

Roia_del
یک شنبه 10 بهمن 1389, 11:37 صبح
با سلام . وقتی میشه از کلاس های خود .Net FrameWork استفاده کرد.دیگه چه نیازی به dll های دیگه است. در صورتی که شما با 2 یا 3 خط کد کارت راه می افته.

System.Globalization.PersianCalendar p=new System.Globalization.PersianCalendar();
DateTime dt=DateTime.Now;
string s=p.GetYear(dt) + "/" p.GetMonth(dt) + "/" + p.GetDayOfMonth(dt);

mehrdad85
یک شنبه 10 بهمن 1389, 12:29 عصر
dateLbl.Text = PersianDate.Now.ToLongDateString(); hourLbl.Text = PersianDate.Now.Hour.ToString(); minuteLbl.Text = PersianDate.Now.Minute.ToString();ابن کد ها را میتونی برای برگردوندن ساعت ، دقیقه و ثانیه استفاده کنیموفق باشید