PDA

View Full Version : نمایش زنده اخبار

resatak
یک شنبه 10 بهمن 1389, 11:42 صبح
با سلام خدمت اساتید
می خواستم بدونم شما می دونید این نمایش زنده ها چه جوری کار میکنن و چه جوری میشه برنامش نوشت
سورس نمونه ای سراغ دارید؟
نمونه اش هم این سایت
http://ravy.ir/live.php

binyaft
یک شنبه 10 بهمن 1389, 11:45 صبح
این سایتها RSS سایتهای خبری دیگه و پردازش میکنن و با استفاده از اژاکس خبر های جدید رو نشون میدن

resatak
یک شنبه 10 بهمن 1389, 12:27 عصر
با تشکر
بله میدونم
ببینید شما فرض کنید تمام خبراتون حالا از هر طریق جمع می کنید تو یک جدول تو بانک اطلاعاتی تون ذخیره میکنید تا اینجا مشکل ندارم
حالا یک سورس میخوام تا بتونم این خبرها که بانک اطلاعات ذخیره شده را به صورت زنده نمایش بدم یعنی به محض اینکه خبری تو بانک ذخیره شد تو نمایش زنده نمایش داده شه
php , asp بلدم ولی با آژاکس آشنایی چندانی ندارم
حالا میتونید کمکم کنید

sattaryekta
دوشنبه 11 بهمن 1389, 17:55 عصر
1.آدرس RSS سایت های مربوطه را در یک جدول ذخیره کن
2. به کمک اسکریپت PHP در فواصل زمانی مشخص RSS ها را دانلود کن. و در یک جدول ذخیره کن (به کمک CornJob در Cpanel)
3. توی سایت بوسیله Ajax به صورت زنده محتویات دانلود شده در مرحله 2 را نمایش بده. اگر آجاکس وارد نیستی به کمک جاوا اسکریپت صفحه را رفرش کن. حالت Live پیدا می کنه

resatak
دوشنبه 11 بهمن 1389, 20:10 عصر
با تشکر از شما
تمام این ها درست و هیچ مشکلی ندارم ، می خواستم بدونم کسی نمونه آژاکسی داره یا نه
؟

crafcrab
شنبه 23 بهمن 1389, 14:18 عصر
برو به لینک زیر
ملتفت میشی:
http://www.w3schools.com/Ajax/

farshad_persia
شنبه 23 بهمن 1389, 14:28 عصر
1.آدرس RSS سایت های مربوطه را در یک جدول ذخیره کن
2. به کمک اسکریپت PHP در فواصل زمانی مشخص RSS ها را دانلود کن. و در یک جدول ذخیره کن (به کمک CornJob در Cpanel)
3. توی سایت بوسیله Ajax به صورت زنده محتویات دانلود شده در مرحله 2 را نمایش بده. اگر آجاکس وارد نیستی به کمک جاوا اسکریپت صفحه را رفرش کن. حالت Live پیدا می کنه
اگر فرض بگیریم صفحه هر 1 ثانیه یک بار رفرش بشه
و اگر فرض کنیم فقط 100 تا کاربر آنلاین داشته باشیم
خوب پس در هر ثانیه 100 درخواست به سرور داریم که این یعنی ترکیدن سرور
قطعا باید یک event وجود داشته باشه که در زمان ورود دیتا اجرا بشه رو مرورگر کاربرهایی که آنلاین هستن که من هم دنبال همون میگردم

peachcms
شنبه 23 بهمن 1389, 19:54 عصر
با سلام

اتفاقا این موضوع برای من جاله و تا حالا نتونستم plugin jquery واسش گیر بیارم لطفا اگر کسی این اسکریپت رو داره بزاره و یا اگر کسی بلده الگوریتمشو توضیح بده

با سپاس

farshad_persia
یک شنبه 24 بهمن 1389, 06:11 صبح
اینجاست که میگن اون دوستانی که ادعایی در دست داشتن بر آتش دارن بیان این الگوریتم رو توضیح بدن عالی میشه

sattaryekta
یک شنبه 24 بهمن 1389, 16:05 عصر
اگر فرض بگیریم صفحه هر 1 ثانیه یک بار رفرش بشه
و اگر فرض کنیم فقط 100 تا کاربر آنلاین داشته باشیم
خوب پس در هر ثانیه 100 درخواست به سرور داریم که این یعنی ترکیدن سرور
قطعا باید یک event وجود داشته باشه که در زمان ورود دیتا اجرا بشه رو مرورگر کاربرهایی که آنلاین هستن که من هم دنبال همون میگردم
کجا سیر میکنی برادر؟
فقط هر 24 ساعت یکبار و یا 12 ساعت یکبار باید اینکار انجام بشه. اگر چنین کاری کنی مدیر سرور سایتت را Suspend میکنه!!
یکبار دیگه پست قبلی من را با دقت بیشتری بخون. عرض کردم اون Event کجاست:

به کمک CornJob در Cpanel

binyaft
یک شنبه 24 بهمن 1389, 20:49 عصر
اگر برید Jquery یاد بگیرید ، کارتون برای کار با آژاکس راحت میشه!
برای لود با Jquery :

$('#load').load('load.php',{'site':'google.com'});

amir001
دوشنبه 25 بهمن 1389, 11:39 صبح
کافیه درخواست های این سایت را بررسی کنید تا متوجه بشید چطوری کار میکنه.

این هم مثل نمونه های قدیمی مدام داره به سرور درخواست ارسال میکنه.

میگید نه؟؟ عکس پسوست را ببینید تا درخواست ها را در مدت کوتاهی که من سایت را باز کرده بودم ببینید

اساس کارش هم به این شکل هست که هر بار یک نمونه زمانی را به یک فایل PHP ارسال میکنه و اون هم میاد و آخرین خبرهایی که بعد از آن نمونه زمانی گرفته را به مرورگر ارسال میکنه.

میشه با کمک فایل فلش سوکت پایدار ایجاد کرد و به یک برنامه (غیر PHP) که بتونه سوکت پایدار در سرور ایجاد کنه وصل شد و دیتارا به صورت همزمان گرفت.

برای اینکه مطمئن بشید که این سایت درخواست به سرور ارسال میکنه اینجا را ببینید:
http://ravy.ir/out.php?timestamp=1297684214