PDA

View Full Version : سوال: يك روش ساده براي نوشتن متن هاي طولاني؟

ebrahimv
یک شنبه 10 بهمن 1389, 14:31 عصر
من يه كوري بزورگ دارم حال ميخوام اين كوري رو به ساده ترين روش بنويسم در قسمت كد

tblAvarezNosazeTableAdapter.Adapter.InsertCommand. CommandText = "INSERT INTO tblAvarezNosaze " +
" (NMomaize, Sal, Onvan, NeshaneMalke, Address, KodPoste, MasahatZamin, MasahatAiane, ArzeshZamin, ArzeshAiane, ArzeshTajhizat, AvarezMotafarega," +
"KhoshHPrint, JarimePrint, BadahePishin, KasrHazar, DarsadMohasbe, KodComputer, MohlatPardakht, MablagGPardakht, ShanaseGabz, ShanasePardakht," +
"DatePardakht, KhoshBadH, DatePrint, DateS, PaiamKh, AvarzSal, ChContorol, ChPcontrol, Note, Paiam, MablagGPardakhtH)" +
"VALUES (@NMomaize,@Sal,@Onvan,@NeshaneMalke,@Address,@Kod Poste,@MasahatZamin,@MasahatAiane,@ArzeshZamin,@Ar zeshAiane,@ArzeshTajhizat,@AvarezMotafarega,@Khosh HPrint,@JarimePrint,@BadahePishin,@KasrHazar,@Dars adMohasbe,@KodComputer,@MohlatPardakht,@MablagGPar dakht,@ShanaseGabz,@ShanasePardakht,@DatePardakht, @KhoshBadH,@DatePrint,@DateS,@PaiamKh,@AvarzSal,@C hContorol,@ChPcontrol,@Note,@Paiam,@MablagGPardakh tH) " + vbCrLf +
"INSERT INTO tblAvarezNosazeJephe (Sal, NMomaize, Number, Jephe, PoshtJ, DJaphe, DPoshtJ, Street, Gimat) " +
"SELECT @Sal AS Sal, tblMomaizeJephe.NMomaize, tblMomaizeJephe.Number, tblMomaizeJephe.Jephe, tblMomaizeJephe.PoshtJ, tblMomaizeJephe.DJaphe,tblMomaizeJephe.DPoshtJ, tblMomaizeJephe.Street, derivedtbl_1.Price AS Gimat " +
"FROM tblMomaizeJephe LEFT OUTER JOIN (SELECT Street, Price, Sal FROM tblAvarazNPStreet WHERE (Sal = @Sal)) AS derivedtbl_1 ON tblMomaizeJephe.Street = derivedtbl_1.Street WHERE (tblMomaizeJephe.NMomaize = @NMomaize)"

من از اين روش استفاده كردم كه خيلي دردسر داره و با كوچكترين اشتباه كار نميكنه
من دنبال يه امكاني ميگردم كه اين متن كوري رو درون اون بنويس و بعد از اون متن استفاده كنم
آيا همچين امكاناني هست؟

reza_edu
دوشنبه 11 بهمن 1389, 01:33 صبح
سلام من برای این کار از آرایه استفائه میکنم این جوری کاملا میشه هر موردی رو که نخواست عوض کرد اول تک تک اعضا رو آرایه میریزم بعد آرایه رو به یه کد شبیه کد زیر تو یه متغیر جمع میکنم آخر هم با mid تهش رو کم مکنم نمیدونم به کارت میاد یانه واسه همین کد کامل نمیزارم فقط توضیح دادم اگه به کارت می اومد بگو تا کامل توضیح بدم.
dim fullstr1,fullstr2,str1(5) as string
for i as integer =0 to 5
fullstr1&=str1(i)
fullstr2 &="@" & str1(i)
next for

Parham.D
دوشنبه 11 بهمن 1389, 08:22 صبح
میتونی از پروسیجر استفاده کنی.

shahab2025
سه شنبه 12 بهمن 1389, 11:08 صبح
میتونی از پروسیجر استفاده کنی.

سلام
"میتونی" درست نیست
باید بگی منطقی ترین راه و یا شاید تنها راه منطقی استفاده از پروسیجر است

ebrahimv
سه شنبه 12 بهمن 1389, 14:09 عصر
به نظر من استرود پروسيجر خوب نيست اخه دردسر داره برا اپديت كردن هاي بعدي

به جوز استرود پروسيجر راهي نيست؟

reza_edu
سه شنبه 12 بهمن 1389, 15:32 عصر
سلام
"میتونی" درست نیست
باید بگی منطقی ترین راه و یا شاید تنها راه منطقی استفاده از پروسیجر است
سلام یه توضیح بدید ممنون میشم من بلد نیستم آما از روش خودو نتنها برای آبدیت بلکه برای ورود هم استفاده میکنم جالب هست که برای دلیت هم استفاده میکنم اینجوری بروز رسانی آبشنال میشه. ممنون میشم اونیکی روش رو یه مثال بزارید.

BAHAL_KEYHAN
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 03:51 صبح
روی شیِی های dataadapter که روی فرم قرار دادی کلیک کن query رو با wizard ها خودش بنویس سپس هنگام fill کردن dataset با dataadapter از متد fill ای که جدید ایجاد شده استفاده کن.

ebrahimv
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 21:43 عصر
روی شیِی های dataadapter که روی فرم قرار دادی کلیک کن query رو با wizard ها خودش بنویس سپس هنگام fill کردن dataset با dataadapter از متد fill ای که جدید ایجاد شده استفاده کن.
الان بیشتر همین کار رو میکنم ولی برا کد های چند تیکه اذیت میکنه مثلا سه تا کد افزودن

ببینید دوستان ما می تونیم عکس ها رو به صورت Resource file ذخیره کنیم و بعد ازشون استفاده کنیم حال من دنبال همچین چیزی برا متن هستم که به صورت ویزارد متنم رو بریزم داخلش و بعد به راحتی استفاده کنم

BAHAL_KEYHAN
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 13:38 عصر
شرمنده دوست من,میشه یکم واضح تر بگی چی می خوای!!!متن هم میشه تو Resource File ذخیره کرد یا متن های بزرگ را می توان در نوع داده ی nvarchar(max) در SQL ذخیره کرد

ebrahimv
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 13:59 عصر
شرمنده دوست من,میشه یکم واضح تر بگی چی می خوای!!!متن هم میشه تو Resource File ذخیره کرد یا متن های بزرگ را می توان در نوع داده ی nvarchar(max) در SQL ذخیره کرد

شرمنده اصلا دقت نكرده بودم دنبال همين ميگشتم