PDA

View Full Version : ساخت یک فایل جدید

Restlesa
یک شنبه 10 بهمن 1389, 14:56 عصر
سلام بر همگی دوستان برنامه نویس عزیز
من دارم یه برنامه کار با فایل می نویسم که می خوام اطلاعاتمو با پسوند جدیدی به نام IPG ذخیره کنم و تنها هم با خود برنامم بتونم بخونم و وقتی که فایلمو ذخیره می کنم آیکون برنامه ام رو فایل درج بشه و زمانی که برنامه ام از سیستم پاک میشه فایل ذخیره شده با برنامه ام به صورت فایل ناشناخته دربیاد و هنگامی که برنامه مجددا نصب میشه آیکون برنامه ام روی تمامی فایل های ذخیره شده با پسوند IPG در سیستم به حالت اولیه برگرده (دقیقا مثل برنامه ی Word)

تو سایتم خیلی گشتم اما مشکلم برطرف نشد این شد که این تاپیک رو زدم و مزاحم شما دوستان گلم شدم
ممنونتون می شم که راهنماییم کنید
منتظرم
:چشمک::چشمک::چشمک:

parselearn
یک شنبه 10 بهمن 1389, 15:31 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?188298-%D8%AA%D8%BA%D9%8A%D9%8A%D8%B1-%D8%A2%D9%8A%DA%A9%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%A7%D9%8A%D9%84-%D9%87%D8%A7-%D8%9F

Restlesa
دوشنبه 11 بهمن 1389, 11:25 صبح
http://barnamenevis.org/showthread.php?188298-%D8%AA%D8%BA%D9%8A%D9%8A%D8%B1-%D8%A2%D9%8A%DA%A9%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%A7%D9%8A%D9%84-%D9%87%D8%A7-%D8%9F
دوست عزیز من که عرض کردم که تقریبا تمام تاپیک های موجود رو خوندم و به هیچ نتیجه ای هم نرسیدم :عصبانی::عصبانی::عصبانی:
توی آدرس تاپیکی که گذاشین یه فایل بود و منم دانلودش کردم اما مشکلم برطرف نشد
میشه بیشتر در موردش توضیح بدی ؟؟؟

parselearn
دوشنبه 11 بهمن 1389, 11:49 صبح
چيز خاصي نداره!

اون برنامه با تغييراتي در رجيستري، فايلي با پسوند مشخصي را به فايل اجرايي مرتبط ميكند
و همچنين آدرس آيكن براي فايل را تنظيم ميكند

شما پسوند را تغيير دهيد و آيكن را

Restlesa
دوشنبه 11 بهمن 1389, 12:00 عصر
هر دوتا کارو انجام دادم البته در برنامه ی خودم ولی آیکنی که در داخل پوشه Register FileType هستش رو روی فایلم قراره میده و هنگامی که روی اون کلیک می کنم به جای اینکه برنامه ام باز بشه پنچره ی Open with باز میشه
من فقط کد زیر رو توی رویداد Form_Load کپی کردم و به اضافی ماژول مورد نیاز یعنی modReg

If gstrFileReg = "" Then
Call MakeFileAssociation("svs", App.Path, App.EXEName, "Siavash FileType Test", App.Path & "\" & "App.ico")
End Ifمشکل از کجاست ؟؟؟

parselearn
دوشنبه 11 بهمن 1389, 15:11 عصر
!!!

Form

'Option Explicit

Private Sub Command1_Click()
If gstrFileReg = "" Then
'register filetype
Call MakeFileAssociation("ipg", App.Path, App.EXEName, "Siavash FileType Test", App.Path & "\" & "App.ico")
MsgBox "The filetype ipg will be recognized after restarting the computer.", vbInformation, "register"
Else
RetVal = MsgBox("Are you sure you want to unregister the ipg filetype?", vbQuestion + vbYesNo, "unregister")
If RetVal = vbNo Then Exit Sub
'delete filetype
Call DeleteFileAssociation("ipg")
MsgBox "The filetype ipg is unregistred after restarting the computer.", vbInformation, "Ultra"
End If
gstrFileReg = ReadKey(HKEY_CLASSES_ROOT, ".ipg", "", "")
If gstrFileReg = "" Then
Me.Command1.Caption = "&Register ipg filetype"
Else
Me.Command1.Caption = "&Unregister ipg filetype"
End If
End Sub

Private Sub Form_Activate()
If gstrFileReg = "" Then
Else
End If
End Sub

SubMain module

Option Explicit

Sub Main()
Form1.Show
End Sub

Restlesa
دوشنبه 11 بهمن 1389, 18:03 عصر
من از هممین کدی که ارسال کردی استفاده کردم و جای پسوند svs رو با پسوند ipg عوض کردم ولی همون طور که گفتم تو خوده پروژه Register FileType کار به درستی انجام میشه ولی در پروژه خودم نه

مشکل از چیه ؟؟؟
آیا باید حتما از قسمت Sub Main و کد زیر استفاده کنم ؟؟؟
کد :

RetVal = MsgBox("Are you sure you want to unregister the ipg filetype?", vbQuestion + vbYesNo, "unregister")
If RetVal = vbNo Then Exit Sub
'delete filetype
Call DeleteFileAssociation("ipg")
MsgBox "The filetype ipg is unregistred after restarting the computer.", vbInformation, "Ultra"
End If
If gstrFileReg = "" Then
Else
End If
End Sub

Private Sub Form_Activate()
If gstrFileReg = "" Then
Else
End If

Restlesa
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 11:16 صبح
کسی نیست که این مشکل مارو حل کنه ؟؟؟

Restlesa
شنبه 16 بهمن 1389, 09:39 صبح
بابا توروبه خدا یکی بیاد جواب مارو بده
خیلی فوریه
:گریه::گریه::گریه:

parselearn
شنبه 16 بهمن 1389, 13:55 عصر
نمونه پروژتون رو قرار بديد

جدا از پروژه بالا:
سوال شما مربوط به vb6 نميشه
مربوط به رجيستري ميشه
كه حتي با يك فايل reg هم قابل اعمال هست

Restlesa
یک شنبه 17 بهمن 1389, 11:08 صبح
به علت زیاد بودن حجمش نمی تونم ضمیمه کنم

سوال من اینه که چرا پروژه ای که من از آدرسی که شما گذاشتین دانلود کردم به درستی کار می کنه ولی وقتی که همون کد رو با تمامی جزئیاتش در پروژه خودم کپی می کنم کار نمی کنه