PDA

View Full Version : سوال: خروجی دستگاه تست خوان

karimi.ali2005
یک شنبه 10 بهمن 1389, 22:15 عصر
با سلام خدمت دوستان
خروجی دستگاه تست خوان مثل کنکور سراسری چیست چطور میشه داخل برنامه دریافت کرد
ممنون میشم کسی راهنمایی کند

BORHAN TEC
یک شنبه 10 بهمن 1389, 23:27 عصر
آیا شما اکنون این دستگاه را در اختیار دارید؟؟؟؟
اگر اینطور است آیا در کنار آن دفترچه راهنمایی و یا فایل pdf قرار دارد؟
اگر اینطور است امکان دارد تا آنرا در اینجا قرار دهید تا بیشتر بررسی کنیم؟؟؟

karimi.ali2005
دوشنبه 11 بهمن 1389, 09:39 صبح
چون قیمت دستگاه زیاد است من هنوز نخریدم میخوام ببینم کار عملی است یا نه مثلا همراه دستگاه dll وجود داره یا مثلا مدل های مختلف از لحاظ برنامه نویسی با هم فرق دارند یانه

BORHAN TEC
دوشنبه 11 بهمن 1389, 09:47 صبح
فکر می کنم در کنار دستگاه راهنما و یا کامپوننت و یا چیز دیگه ای وجود داشته باشه. به هر حال بهتره که قبل از خرید بررسی کنید.
راستی حدوداً قیمت این دستگاه چقدر است؟؟؟

ameri110
دوشنبه 11 بهمن 1389, 11:08 صبح
سوالتون واضح نست!!

چطور میشه داخل برنامه دریافت کرد
؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب اطلاعاتی رو که خونده بعد از بردازش به دیتابیس میفرسته دیگه
من هم خودم همچین نرم افزاری طراحی کردم
البته نیاز به دستگاه خاصی نداره فقط یه اسکنر معمولی (یا فیدر دار) که برگه ها رو اسکن می کنه، گزینه ها رو می خونه- کد آزمون و دانش آموز رو هم میخونه-داخل کامپیوتر دنبال گزینه های صحیح می گرده -نتیجه رو میفرسته به دیتا بیس و کارنامه صادر می کنه

karimi.ali2005
دوشنبه 11 بهمن 1389, 17:29 عصر
مثلا کنکور سراسری که تعداد زیادی برگه است با این روشه؟
واینکه با این توصیفی که شما میگید باید از پردازش تصویر استفاده کرد(همه پیکسل های عکس را مقایسه کرد)؟

karimi.ali2005
سه شنبه 12 بهمن 1389, 16:25 عصر
من قیمت گرفتم اسکنر فیدردار دو مدل مختلف یکی قیمت حدود 300000 هزار تومان ویکی حدود 700000 هزار تومان
درضمن اگر آفای ameri جواب سوال من رو بدهن خیلی ممنون میشم

ameri110
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 12:08 عصر
یک روش دیگر هم هست که سخت افزاریه
یک دستگاهه که از یک طرف برگه نور می تابند و از هرجای برگه که نور رد نشد متوجه میشه اونجا تیک خورده فقط هم باید با مداد (کربنی) باشه تا نور عبور نکنه.
نمیدونم آخرین انتخابات (فکر کنم مجلس) بود یا قبلیش که این کار رو یک شرکت خصوصی بر عهده گرفته بود که از همین روش اسکن کردن عمل می کرد. اتفاقا نرم افزارش رو هم میفروشه (حدود سه میلیون)

ameri110
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 12:13 عصر
واینکه با این توصیفی که شما میگید باید از پردازش تصویر استفاده کرد(همه پیکسل های عکس را مقایسه کرد)؟
همه پیکسل ها رو که نه (اگه برنامه رو با ویبی بنویسید و عکس رو داخل پیکچر پاکس لود کنید با انتخاب گزینه vbpixel حجم کار خیلی کم تر میشه)
من تو برنامم چک می کنم اول قسمت های غیر مشکی حذف شه بعد طبق برگه جواب ها (answer sheet) جای گزینه ها رو پیدا می کنه و بعد میگه کدوم گزینه ها علامت خورده اند

karimi.ali2005
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 14:31 عصر
میخوام با کمک دوستان تایپیک را کامل کنم
در اولین قدم من یک برنامه کوچک پیدا کردم که یک تصویر رو تبدیل به صفر و یک می کند وبه رنگ سیاه حساس است

ameri110
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 15:23 عصر
خوب بعدش چی میشه ؟
هدفتون چیه؟
من خودم یک برنامه نوشتم ولی کلاربردش فرق داره(برنامه کامل رو هاردم بود که سوخت بعد 80 هزار تو من دادم بازیابیش کردن چون کارش مونده بود ریختم رو لپتاپ که اون رو هم دزدیدن :قهقهه:)
این عکس برنامه نیمه کاره:
سمت راست برگه اسکن شده است
در سمت چپ گزینه ها به صورت چک باکس در اومده اند
در قسمت بالا آمار کلی (زده،نزده،درست غلط کد دانش آموز مدرسه کلاس و ... رو نشون مسده)
پایینش هم آمار جزعی رو نشون میده (مربوط به هر درس)
در قسمت بالا وسط مربوط میشه به طبقه بندی اطلاعات که پس از این که متوجه شد برگه کدام دانش آموز اطلاعات را ذخیره می کنه البته این بخش و بخش گزارشگیری (صدور کارنامه) حاضر نیست.

karimi.ali2005
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 17:15 عصر
خوب بعدش چی میشه ؟
هدفتون چیه؟
هدف که معلومه هم خودم میخوام یه چیزی یاد بگیرم هم دیگران
در ضمن ممنون بابت عکس
اگر عکس بهتری از پاسخنامه داشته باشی ممنتون میشم بزارید