PDA

View Full Version : پاک کردن یک کلمه متغیر ( رشته متغیر ) در کدی طولانی

mrsam.sum
دوشنبه 11 بهمن 1389, 11:17 صبح
من کدی طولانی دارم که می خوام کلمه متغیر یا رشته متغیر مورد نظرم در اون هست رو به صورت اتوماتیک پاک کنم
لطفاً بگین چیکار کنم؟
برای مثال : در یک قسمت کد یه جا نوشته 00:00:05 و جای دیگه 00:36:24 . همونطور که می بینید یه فرمت استاتیک داره و فقط اعداد تغیر میکن مثل این XX:XX:XX حالا می خوام همه فرمت هایی که تو این سبک هستن پاک بشن . آیا با dreamwever یا Expression میشه؟با چه برنامه ای این کار رو انجام بدم

یادمه تو سرچ فایل های ویندوز می تونستی تعریف کنی ( doc.*) . یعنی هر فایلی با هر اسمی که پسوندش doc هست رو پیدا کن حالا نمیدونم تو متن فایل چطوری می تونم این کارو بکنم؟

mohsen6500
دوشنبه 11 بهمن 1389, 14:10 عصر
سلام اگه این نوشته ا توی فایل متنی هستند یا صفحات وب میتونی با دریم ویور این کار و براحتی انجام بدی
ابتدا یکی از فایل ها که این نوشته توی اون بکار رفته رو پیدا کن با گزینه Find این کار انجام میشه
بعد برای اینکه این نوشته رو از فایل هات پاک کنی زیر تکست find به جای replace چیزی وارد نکن
حال بااستفاده از گزینه :find in پوشه ایی رو که تمامی فایلهات وجود دارند رو انتخاب کنی
حال کافیه انگشت اشاره مبارک رو روی دکمه Replace All با استفاده از کلیک چپ بفشارید
موفق باشید
یاعلی

mrsam.sum
سه شنبه 12 بهمن 1389, 12:29 عصر
این روش فقط برای یک زمان جواب میده و برای همه زمانها جواب نمیده
با تشکر

سلام اگه این نوشته ا توی فایل متنی هستند یا صفحات وب میتونی با دریم ویور این کار و براحتی انجام بدی
ابتدا یکی از فایل ها که این نوشته توی اون بکار رفته رو پیدا کن با گزینه Find این کار انجام میشه
بعد برای اینکه این نوشته رو از فایل هات پاک کنی زیر تکست find به جای replace چیزی وارد نکن
حال بااستفاده از گزینه :find in پوشه ایی رو که تمامی فایلهات وجود دارند رو انتخاب کنی
حال کافیه انگشت اشاره مبارک رو روی دکمه Replace All با استفاده از کلیک چپ بفشارید
موفق باشید
یاعلی

mohsen6500
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 11:57 صبح
بازم سلام
اگه از PHP استفاده میکنی از این تایع میتونی بهره بگیری

<?php
str_replace(mixed search,mixed replace,mixed dubject);
?>

mrsam.sum
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 13:32 عصر
ممنون که به فکر جواب دادن بودید ولی با این روشها امکانش وجود نداره
راه حلی که خودم پیدا کردم جواب داد
کدها رو توی فایل word کپی کردم بعد از اون با کاراکتر ^ و کاراکترهای مخصوص به جستجو، رشته های مورد نظرم که با فرمت XX:XX:XX ( هر X یک عدد بین 0 تا 9 ) می باشد رو تونستم پیدا کنم