PDA

View Full Version : سوال: استفاده از فونت B TItr در CSS ؟

mdssoft
سه شنبه 12 بهمن 1389, 00:19 صبح
با سلام ،
من روی Style یک فایل HTML دارم کار می کنم. این فایل قراره فقط تو کامپیوتر و به صورت Local مشاهده بشه
، برای همین من قصد دارم تا از فونت هایی مثل B Titr تو طراحی Style اون استفاده کنم.
اما وقتی من یه کلاس CSS با فونت B Titr به صورت زیر تعریف می کنم :

<div class="header">قرارداد</div>
.header
{
background: url(images/header.jpg) no-repeat center center;
height: 260px;
width: 800px;
clear: both;
font: 36px "B Titr";
text-align: center;
margin: 0px auto;
}

متن داخل div تو Dreamweaver به صورت مربع مربع نمایش داده میشه (اما تو IE درست نمایش میده) انگار که این فونت وجود نداره در حالی که من مطمئنم این فونت رو نصب کردم و توسط خود Dreamweaver اونو به کلاس CSS اضافه کردم.
میشه منو راهنمایی کنید و بگید مشکل چیه ؟

Keramatifar
سه شنبه 12 بهمن 1389, 01:03 صبح
دوست عزیز
هیچ تضمینی وجود نداره که فونت مورد استفاده شما روی سیستم کاربر هم نصب باشه، باید از فونت های استاندارد استفاده کنید
البته css3 امکانی دارد که با استفاده از آن می توانید فونت را از روی سرور بخوانید ولی فعلا تا استاندارد شدن css 3 باید از فونت های استاندارد استفاده کنید

ghasemweb
سه شنبه 12 بهمن 1389, 09:03 صبح
امکان داره مشکل از یونیکد باشه !

mdssoft
سه شنبه 12 بهمن 1389, 21:25 عصر
دوست عزیز
هیچ تضمینی وجود نداره که فونت مورد استفاده شما روی سیستم کاربر هم نصب باشه، باید از فونت های استاندارد استفاده کنید
البته css3 امکانی دارد که با استفاده از آن می توانید فونت را از روی سرور بخوانید ولی فعلا تا استاندارد شدن css 3 باید از فونت های استاندارد استفاده کنید
خوب من که گفتم. قرار نیست این فایل HTML روی شبکه باشه ، این فایل به صورت local استفاده میشه و قبل از استفاده فونت های مورد نیاز نصب میشه.