PDA

View Full Version : چگونگي ايجاد login در asp.net?

niloofar100
سه شنبه 12 بهمن 1389, 08:50 صبح
سلام دوستان
كسي هست كه بدونه چطور ميشه يه صفحه login با استفاده از asp.net به زبان c# ايجاد كرد؟

nokian95
سه شنبه 12 بهمن 1389, 08:58 صبح
سلام شرمنده زیاد حال تایپ نداشتم چون از دیشب بیدارم اما یک اموزش ویدئویی برای ساختن صفحه لاگین براتون می ذارم امیدوارم مفید واقع بشه

http://www.asp.net/learn/videos/view...tabid=63&id=47

niloofar100
سه شنبه 12 بهمن 1389, 09:02 صبح
دوست عزيز صفحه اش error مي ده

niloofar100
سه شنبه 12 بهمن 1389, 09:05 صبح
دوست عزيز صفحه اش error مي ده

دوباره راهنمايي كنيد

mehrdad85
سه شنبه 12 بهمن 1389, 09:48 صبح
سلام
دوست عزیز واسه login میتونی از membership خود asp استفاده کنی یا اینکه خودت یه صفحه درست کنی
منظور شما کدوم یکی هستش؟
من خودم واسه کارای ساده یعنی جاهایی که فقط یه login تنها میخوام کد میزدم قبلا حالا کار شما را نمیدونم چیه که راهنماییتون کنم

این سوالو جواب بدید هستم در خدمتتون

niloofar100
سه شنبه 12 بهمن 1389, 10:17 صبح
مي خوام اطلاعات user و pass كاربر در يك database ذخيره بشه و وقتي كاربر مي خواد login كنه اطلاعاتش رو وارد كنه و در صورت تاييد صحت اطلاعات به صفحه خوش آمدگويي وارد بشه

mehrdad85
سه شنبه 12 بهمن 1389, 10:34 صبح
من طریقه ساختن یه صفحه را بهتون یاد میدم اما اینکه از membership خود asp استفاده کنید یا یه صفحه خودتون درست کنید دیگه تصمیم خودتونه
همه چیزو از اول اول شروع میکنیم

یه صفحه میسازی که داخلش دو تا textbox و دوتا button هستش
از این دو تا textbox ها یکی واسه username هستش یکی واسه password پس passwordTxt و usernameTxt
تا اینجا درست؟
دو تا دکمه هم یکی cancel و یکی هم login که داخل button_click این دکمه بعدا میگم باید چی بنویسی
داخل database هم یه جدول به نام user میسازی که فیلدهای این جدول مشخصات مورد نیازی که باید در مورد هر کاربر ذخیره بشن هستش مثل نام نام خانوادگی نام عبور و پسورد و غیره

روال منطقی چیزی که باید داخل رخداد button_click انجام بشه را توضیح میدم واست بعدا یه نمونه با کد واست میذارم که کل مطلبو فول بشی
داخل این رویداد باید به پایگاه داده اتصال برقرار بشه و بعد از اون از طریق sqlcommand های مورد نظر یه سری داده select بشه یا update بشه یا هر دستور sql دیگه
در این مورد خاص ما نیاز به دستور select داریم
شما داخل sqlcommand سطرهایی از جدول که مقدار فیلد username و password اونها با مقادیر passwordTxt.text و username.Txt.text برابر هستش را پیدا کن اگه این مقدار صفر بود که واضحه کاربری با این مشخصات وجود نداره و اگه مقداری غیر از صفر داشت ( که قطعا این مقدار فقط یک میتونه باشه) از طریق یه sqlcommand دیگه مشخصات دیگه کاربر را از پایگاهت بخون
تموم شد
به همین سادگی
البته روش های دیگه ای هم هست که از datareader و ... استفاده میکنن اما بالاخره اینم واسه خودش یه روشه!!!!!

SqlConnection scon = new SqlConnection(ConfigurationManager.ConnectionStrin gs["name of ConnectionString"].ToString());
SqlCommand scom1 = new SqlCommand("SELECT COUNT(*) FROM admin WHERE(username='" + usernameTxt.Text + "' AND password='" + passwordTxt.Text + "')", scon);
scon.Open();
scom1.ExecuteNonQuery();
int num =(int)scom1.ExecuteScalar();
if (num == 0)
{
Response.Write("<script> alert('مجددا تلاش کنید')</script>");
usernameTxt.Text = "";
passwordTxt.Text = "";
}
else
{
SqlCommand scom2 = new SqlCommand("SELECT (name) FROM admin WHERE (username='" + usernameTxt.Text + "' AND password='" + passwordTxt.Text + "')", scon);
scom2.ExecuteNonQuery();

راستی اینارو یادت نره

using System.Data.SqlClient;
using System.Configuration;

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم

موفق باشید

niloofar100
سه شنبه 12 بهمن 1389, 10:50 صبح
ممنون دوست عزيز

mehrdad85
سه شنبه 12 بهمن 1389, 11:01 صبح
اگه مشکلتون حل نشد اطلاع بدید تا اگه میتونم کمکتون کنم

LadyWonderFul
سه شنبه 12 بهمن 1389, 14:33 عصر
سلام.
با استفاده از Linq

var isLogin=(from u in db.tableName where u.username==txtUserName.Text && u.pass==txtPass.Text select u).tolist();
if (isLogin.count>0)
{
session["adminCode"]=isLogin[0].AdminCode;
response.redirect("user.aspx");

}

tanha_mkh
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 11:28 صبح
سلام
راحترین کار استفاده از asp.net configoratin است که در منوی websaite قرار گرفته است.
البته باید قبل از اون بدونی که حفاظت همیشه روی پوشه ها انجام میشه پس بنابراین شما باید قبل از هر کاری صفحاتی را که میخواین کسانی که لاگین شدند به اون دسترسی داشته باشند رو باید داخل یک پوشه قرار بدین سپس به قسمت asp.net configoratin رفته و تنظیمات حفاظت رو روی پوشه مورد نظر انجام بدین. در قسمت security در ابتدا نوع شبکه رو Select authentication type رو با توجه به پیاده سازی برنامه تنظیم میکنیم در قسمت Access Rules تنظیمات حفاظت روی پوشه رو انجام می دهیم .

mrs.rostami
جمعه 06 بهمن 1391, 17:26 عصر
سلام
ممنون از مطالب مفیدتون
میتونید نحوه مجوز دادن ادمین به کاربرا رو بگید؟
مثلا ی کاربر بتونه ی سری صفحات رو ببینه و ی کاربر دیگه بتونه مطلبی اضافه کنه
با سپاس فراوان

hashemi85sep
جمعه 06 بهمن 1391, 19:48 عصر
سلام دوستان
كسي هست كه بدونه چطور ميشه يه صفحه login با استفاده از asp.net به زبان c# ايجاد كرد؟
سلام دوست عزیز
شما با یه جستجوی کوچیک توی گوگل میتونی بیشتر از 10 تا sample واسه login page پیدا کنی که همشون واضح و مفید توضیح داده شده
البته به زبان لاتین باید جستجو کنید .
مثلا : create login page in asp.net using c#

موفق باشید

m-ezati
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 08:15 صبح
دوستان یه سوال ؟
کسی میدونه asp چطور لاگین کاربر رو Save میکنه
منظورم اینه که من میتونم یه لاگین دستی بنویسم بعد مدیریت صفحهاتم رو به aspبسپارم و همینطور لاگین و لاگوت و ...؟

z.rezaie
چهارشنبه 03 تیر 1394, 01:28 صبح
عااالیییییییییییییییییییی یییییییییییییی بود ممنون

z.rezaie
چهارشنبه 03 تیر 1394, 01:29 صبح
عالییی بود ممنون

Amirhosien74
جمعه 17 دی 1395, 10:57 صبح
سلام وقت بخیر من از این کد در قسمت لاگینم استفاده کردم
اما مشکل اینه به صفحه ادمین هدایت نمیشه
ولی به صفحه user چرا

SqlConnection con = new SqlConnection();
con.ConnectionString = System.Configuration.ConfigurationManager.Connecti onStrings["DatabaseConnectionString"].ConnectionString;
SqlCommand cmd = new SqlCommand();
cmd.Connection = con;
cmd.CommandType = System.Data.CommandType.Text;
cmd.CommandText = "select * from tbl_login where email='"+txt_email.Text+"' and password='"+txt_pass.Text+"' ";
SqlDataReader dr;
con.Open();
dr = cmd.ExecuteReader();
if (dr.HasRows)
{
dr.Read();
if (dr["type"].ToString() == "1")
Response.Redirect("Products.aspx");
else
Response.Redirect("admin/ControlPanel.aspx");
}
txt_email.Text = "";
txt_pass.Text = "";
lbl_1.Text = "خطا هنگام ورود";
lbl_1.ForeColor = System.Drawing.Color.Red;
con.Close();

Amirhosien74
جمعه 17 دی 1395, 15:04 عصر
کسی هست پاسخ بده ممنون میشم:گریه:

nice_boy_a
شنبه 18 دی 1395, 10:14 صبح
کسی هست پاسخ بده ممنون میشم:گریه:

سلام، پیشنهاد میکنم از این پروژه استفاده کنی، دیگ نمیخواد درگیر مسائل لاگین و صفحه مدیر و کاربر و ... بشی.
parsifw.ir (http://www.parsifw.ir)