PDA

View Full Version : تبدیل تاریخ از میلادی به شمسی در DataGridView

afsharjowkar
سه شنبه 12 بهمن 1389, 11:06 صبح
با سلام
من یه سری اطلاعات دارم از جمله یه سری فیلد تاریخ که توی دیتابیس به صورت میلادی دخیره میشه و فیلد دیتابیسم از نوع date هست حالا زمانی که دیتاسورس رو به دیتا گریدویوو bind میکنم به شکل زیر:
datagridview.datasource=dataset
تاریخ ها به صورت میلادی نشون داده میشن میخواستم بدونم چیکار میتونم بکنم که این تاریخ ها رو شمسی تبدیل کنم در زمان نمایش
با تشکر

mrsalam
سه شنبه 12 بهمن 1389, 11:48 صبح
شما باید در ایونت زیر در گرید ویو مربوطه کد زیر را وارد نمائید:

private void dgvCustomerService_CellFormatting(object sender, DataGridViewCellFormattingEventArgs e)
{

if ((e.Value != null))
if (dgvCustomerService.Columns[e.ColumnIndex].Name == "نام ستون تاریخ در گرید ویو")
{
try
{

e.Value =تاریخ شمسی مورد نظر;
}
catch { }

}
}

afsharjowkar
سه شنبه 12 بهمن 1389, 13:44 عصر
شما باید در ایونت زیر در گرید ویو مربوطه کد زیر را وارد نمائید:

private void dgvCustomerService_CellFormatting(object sender, DataGridViewCellFormattingEventArgs e)
{

if ((e.Value != null))
if (dgvCustomerService.Columns[e.ColumnIndex].Name == "نام ستون تاریخ در گرید ویو")
{
try
{

e.Value =تاریخ شمسی مورد نظر;
}
catch { }

}
}

ممنون از پاسختون
ببخشید اون مقدار value هموم مقدار تاریخ میلادی هست که قبلا از دیتابیس خونده شده و تبدیل به شمسی شده؟

اگه اینجوره میشه بگین چجوری این تبدیل رو انجام بدم

Mohandes2009
سه شنبه 12 بهمن 1389, 22:00 عصر
با سلام
من یه سری اطلاعات دارم از جمله یه سری فیلد تاریخ که توی دیتابیس به صورت میلادی دخیره میشه و فیلد دیتابیسم از نوع date هست حالا زمانی که دیتاسورس رو به دیتا گریدویوو bind میکنم به شکل زیر:
datagridview.datasource=dataset
تاریخ ها به صورت میلادی نشون داده میشن میخواستم بدونم چیکار میتونم بکنم که این تاریخ ها رو شمسی تبدیل کنم در زمان نمایش
با تشکر
به نظر من بهتره این فیلد را در دیتا بیس از نوع رشته string تعریف کنی
و قبلی هم که بخوای ذخیره کنی با توابع تبدیل ساز تبدیل کنی
اینقدر هم خودتا اذیت نکنی:لبخند:
البته نظر منه قطعا کامل و 100% نمیگم که درسته شاید روش های بهتری باشه:چشمک: