PDA

View Full Version : گفتگو: انتخاب بهترین ادیتور از دیدگاه برنامه نویسان حرفه ای و دلیل آن

rana-writes
سه شنبه 12 بهمن 1389, 12:19 عصر
سلام دوستان برنامه نویس
توی این فروم، تاپیکهای زیادی در مورد ادیتورهای مختلف هست، اما میخوام نظر اساتید و اونهایی که حداقل چندین تا سایت آپلود کردن و میتونن به طور حرفه ای نظر بدن رو در مورد ادیتورها بدونم

توی این تالار در مورد CkEditor و FCKEditor و TinyMCE بیشتر به عنوان ادیتورهای حرفه ای اسم برده شده
FreeTextBox ظاهرا خیلی طرفدار نداره
ادیتور Dev و Teleric رو هم ظاهرا دوستان به دلیل سنگین بودن رد میکنن
توی این تاپیک آقای دیندار مدیر بخش، CkEditor رو تایید کامل کردن
http://barnamenevis.org/showthread.php?201784-درخواست-editor-برای-دات-نت&p=896020&viewfull=1#post896020
حالا میخوام بقیه دوستان که حرفه ای کار میکنن نظر خودشون رو در مورد این چند تا ادیتور بدن که برای امثال من که تا حالا یکی دو تا سایت حرفه ای طراحی کردن، بشه ملاک برای انتخاب بهترین ادیتور

سپاس بسیار

blackcats
سه شنبه 12 بهمن 1389, 13:04 عصر
من از fckeditor توی سایتهام استفاده کردم تنها مشکلی که داره دیر load میشه وگرنه از لحاظ قابلیت چیزی کم نداره

مهدی کرامتی
سه شنبه 12 بهمن 1389, 16:46 عصر
من استفاده از TinyMCE رو پس از تجربه اکثر ادیتورهای فوق به شدت ترجیح میدم، چون:

نیازی به افزودن کامپوننت یا کتابخانه خاصی به پروژه نیست، این ادیتور یک اسکریپت نوشته شده با JavaScript است که بر روی صفحه عمل می کند و TextArea ها (همان کامپوننت TextBox خودمون، در حالتی که مشخصه TextMode اش روی Multiline تنظیم شده باشه) را تبدیل به یک Rich Editor میکنه.
استفاده از اون بسیار آسان است.
تقریبا تنها ادیتوری است که می تواند پاراگراف های با گرایش راست به چپ و چپ به راست رو به صورت همزمان داخل خودش داشته باشه. مابقی اکثرا با این قضیه مشکل دارند.

aminghaderi
سه شنبه 12 بهمن 1389, 17:29 عصر
دقیقا منم حدود 20 تا ایدیتور رو برای کارهام برسی کردم و مدت زیادی fck استفاده می کردم ولی حالا با tinyMCE خیلی راحتم و به شدت عقیده دارم هیچ کمپانی مثل اون ادیتورش رو حرفه ای طراحی نکرده حتی FCK !
خیلی خیلی از FCK قوی تر طراحی و توسعه داده شده ، به نظر من الگوی پیاده سازی مهندسی نرم افزار در کار هستش.
توضیحاتش رو هم استاد کرامتی دادند + کلی قابلیت : حجم پایین ، قابلیت بست به Ajax و JQuery ، توسعه پذیری و...

rana-writes
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 11:37 صبح
ممنونم اساتید بزرگوار از نظریاتتون
اگه دوستان برنامه نویس دیگه هم توی این تاپیک همکاری کنن، میشه انتخاب خوبی انجام داد
از مدیران این تالار هم دعوت میکنم نظراتشون رو دریغ نکنن

ممنونم

alonemm
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 15:32 عصر
سلام :
همونطور كه دوستان گفتن TinyMCE به نظر من از بقيه بهتر هست.
و همونظور كه دوستان گفتند يك علت اينكه خودم ازش استفاده ميكنم اينكه ميشه توي همه پرژه هاي تحت وب استفاده كرد با هر زبان برنامه نويسي.
(PHP-ASP.net,...).

موفق باشيد.

mmnoody2006
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 18:07 عصر

نیازی به افزودن کامپوننت یا کتابخانه خاصی به پروژه نیست، این ادیتور یک اسکریپت نوشته شده با JavaScript است که بر روی صفحه عمل می کند و TextArea ها (همان کامپوننت TextBox خودمون، در حالتی که مشخصه TextMode اش روی Multiline تنظیم شده باشه) را تبدیل به یک Rich Editor میکنه.
استفاده از اون بسیار آسان است.

CKEditor هم همینطوره که :لبخند:

تقریبا تنها ادیتوری است که می تواند پاراگراف های با گرایش راست به چپ و چپ به راست رو به صورت همزمان داخل خودش داشته باشه. مابقی اکثرا با این قضیه مشکل دارند.

شدیدا موافقم :قلب:

rana-writes
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 18:38 عصر
CKEditor هم همینطوره که :لبخند:

راستش منم میخواستم همینو بگم من الان توی یکی از کارهام دارم از Ckeditor استفاده میکنم و دقیقا نه نیاز به کتابخانه خاصی داره، و جاوایی هم عمل میکنه
اما خب تجربه دوستان بیشتره و حتما یه چیزی بهتر میدونن که میگن :)

si6arp
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 23:41 عصر
پس اگه میشه این ادیتور وروجک رو اینجا بزارید تا هم استفاده کنیم هم بحث کمی تکمیل تر بشه . ممنون

Mostafa_Dindar
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 00:07 صبح
توی این تاپیک آقای دیندار مدیر بخش، CkEditor رو تایید کامل کردن
http://barnamenevis.org/showthread.php?201784-درخواست-editor-برای-دات-نت&p=896020&viewfull=1#post896020

سلام ،

اون پست من در پاسخ به دوستی بود که مدتی بود در تالار ها به دنبال یک Text Editor میگشت و تجربه کافی برای استفاده از دیگر Text Editor ها رو نداشت و از آن جهت من به ایشون FCKEditor رو پیشنهاد کردم که نحوه استفاده از آن بسیار ساده بود و بهترین انتخاب برای ایشون بود .

عنوان بهترین ویراشگر متن کمی چالش برانگیز است , چون بهترین بسته به شرایط و زمان متفاوت است . موضوع دیگر مبحث رایگان و غیر رایگان بودن آن است که فکر نمیکنم غیر رایگانها مدنظر شما باشد .

سایت رسمی ASP.NET در این آدرس (http://www.asp.net/community/projects) این ویراشگرهای متن رو معرفی کرده با توجه به شرایط میتونین تصمیم بگیرید از کدامیک استفاده کنید :

CKEditor (http://ckeditor.com/)

CKEditor is a text editor to be used inside web pages. It's a WYSIWYG editor; the text being edited looks as similar as possible to the results users have when publishing it. It brings to the web common editing features found on desktop editing applications.

TinyMCE (http://tinymce.moxiecode.com/)

TinyMCE is a platform independent web based Javascript HTML WYSIWYG editor control released as Open Source under LGPL by Moxiecode Systems AB. TinyMCE is very easy to integrate into other Content Management Systems.

MarkDownSharp (http://code.google.com/p/markdownsharp/)

Open source C# implementation of Markdown processor, as featured on Stack Overflow.

FreeTextBox (http://freetextbox.com/default.aspx)

FreeTextBox is the most-used HTML editor for ASP.NET. It is compatible with IE on the PC, and Mozilla and Firefox on all platforms. It is used in major Open Source projects as well as excellent packages like Smarter Mail.

موفق باشید

aminghaderi
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 01:31 صبح
پس اگه میشه این ادیتور وروجک رو اینجا بزارید تا هم استفاده کنیم هم بحث کمی تکمیل تر بشه . ممنون
توضیحات و مستندات و... باید برید توی سایت خودش.

فایل بزرگ بود ، مجبور شدم دو بخشش کنم.

بخش اول :
65894

بخش دوم :
65893

البته شما ببخشید که این نسخه فکر کنم مربوط به 7 تا 8 ماه پیش هستش؟!:گیج:
جدیدترش رو دم دست نداشتم؟!
داخل سایت مرجعش (http://tinymce.moxiecode.com/) که وارد بشید می تونید اخرین ورژن رو بگیرد البته فکر نکنم کار راحتی باشه؟! :افسرده:

موفق باشین.:چشمک:

aserfg
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 10:09 صبح
دوستان به نظر من هیچ ادیتوری برای همه کاربردها مناسب نیست . و هر کدام مزیتهای خاص خودشون رو دارن .
و جالب این که اکثر ویرایشگرها قابلیت شخصی سازی فراوانی دارن فقط می طلبه برنامه نویس به جاوا اسکریپت و مفاهیم پایه ای آشنایی داشته باشه .
من شخصا از fck استفاده می کنم . ckeditor خیلی سنگین بود و دیر لود می شد ولی نمای گرافیکی جذابی داره . tiny رو تست نکردم .
ضمنا یه ادیتور هم توی کنترلهای msajax هست اون رو هم اگه کسی تست کرده تجربه اش رو بگه .

si6arp
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 11:12 صبح
دوستان به نظر من هیچ ادیتوری برای همه کاربردها مناسب نیست . و هر کدام مزیتهای خاص خودشون رو دارن .
و جالب این که اکثر ویرایشگرها قابلیت شخصی سازی فراوانی دارن فقط می طلبه برنامه نویس به جاوا اسکریپت و مفاهیم پایه ای آشنایی داشته باشه .
من شخصا از fck استفاده می کنم . ckeditor خیلی سنگین بود و دیر لود می شد ولی نمای گرافیکی جذابی داره . tiny رو تست نکردم .
ضمنا یه ادیتور هم توی کنترلهای msajax هست اون رو هم اگه کسی تست کرده تجربه اش رو بگه .

منم همینطور . ولی بعد از آشنایی با tiny . میگم که tiny فوق العادست......

FirstLine
شنبه 16 بهمن 1389, 20:16 عصر
با سلام
لطفا پلاگین مناسب رایگان جهت آپلود عکس در tiny را معرفی کنید
با تشکر

aminghaderi
شنبه 16 بهمن 1389, 22:25 عصر
لطفا پلاگین مناسب رایگان جهت آپلود عکس در tiny را معرفی کنیدبهتره جهت عکس خودتون یه قسمت به برنامتون اضافه کنید.
چند موردی دیده شده توسط قسمت آپلود ادیتور ها و یا برنامه های دیگه فایل های مخرب وارد سرور شده.
دلیلش مشخص نیست ؟! یا سرور از امنیت مناسبی برخوردار نبوده یا پرمیژن خاصی ست نشده و یا....نمی شه گفت 99 درصد عیب از ادیتور بوده ولی چیزی که واضحه از این قسمت فایل وارده شده و به داخل فولدر مربوطه آن.... البته متاسفانه؟!
موادری که اعلام شده (2 مورد (یه مورد توسط دوستان بخش Asp Classic همین سایت اعلام شد و دیگری از دوستان خودم.)) مربوط به قسمت آپلود درون FCK ادیتور بوده ....البته می گم من تعصبی رو این موضوع ندارم برای همین هم در معایب اون هیچ موقع ذکر نکردم ولی چون افکار منحرف نشه مجور شدم واضح بگم.

شخصا خودم یه قسمت درست کردم که توسط اون فایل ها رو مدیریت می کنم.
و این نظر شخصی من هست.