PDA

View Full Version : یه سوال در مورد تعیین حجم دیتابیس

qhoqnose
سه شنبه 12 بهمن 1389, 13:48 عصر
سلام خدمت همه استادان و دوستان
در مورد تعیین حجم دیتابیس ایا معیاری یا روشی برای تعیین حجم وجود داره یا نه ، مثلا تو اکسس نیاز نیست که حجم دیتابیسو معین کنی و خودش همینطور با اضافه شدن دیتا تغییر میکنه ولی تو SQL وقتی دیتابیسو درست میکنی اینو از ما میخواد که حجمش رو هم معیین کنیم .
حالا مثلا برای دیتابیسی که تو اکسس حجم اون 5MB هستش تو SQL باید چه مقداری تعیین بشه با توجه به این که بعد از گذشت یه مدت این حجم حتما زیادتر میشه

ممنون از راهنمایئتون:تشویق:

hossein_h62
سه شنبه 12 بهمن 1389, 14:12 عصر
سلام دوست عزیزم
در طراحی دیتابیس (مگر در طراحی دیتابیس های خاص و بسیار حجیم) نگرانی خاصی از بابت حجم دیتابیس نداشته باشید.مقداری که بعنوان Size در طراحی داده میشه سایز اولیه فایل دیتابیس هست ضمن اینکه با افزایش اطلاعات حجم دیتابیس بصورت خودکار رشد خواهد کرد.و اگر MAXSIZE رو مقداردهی نکنید افزایش حجم دیتابیس تا پر شدن هارددیسک پیش خواهد رفت! پس نیازی به تخمین حجم دیتابیس وجود نداره مگر در طراحی دیتابیس های بسیار حجیم که اونهم راهکارهایی مثل partitioning و ... براش پیش بینی شده.

qhoqnose
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 07:29 صبح
خب اگر اینطوره پس چرا مقدار حجم اولیه را باید تعیین کنیم و دیگه اینکه من فکر نمیکنم خود فایل اس کیو ال خیلی بزرگ باشه (فکر میکنم کمتر از 1 ام بی) باشه اگر من مقدار اولیه را برای سرفه جوئی در فضای دیسک کمتر از 1 ام بی بدم به نظر شما بعدا مشکل ساز میشه یا نه مثل فایلها بقیه نرم افزارها کم کم شروع به رشد میکنه
باز هم ممنون از راهنمائی مفیدتون