PDA

View Full Version : سوال: قراردادن نتایج Query در فیلدهای فرم

reza850101
سه شنبه 12 بهمن 1389, 14:28 عصر
باسلام و عرض خسته نباشي بكليه دوستان دوسوال كوچولو دارم كه اميدوارم از راهنمايي شما بهره مندشوم:

1- با چه دستور ياتابعي ميتوان تعداد فيلدهايي كه شرايط خاصي دارند شمرد ، مثلادرركورد جاري تعداد فيلدهايي كه محتوي * (ستاره) ميباشد شمرده و درفيلد تعداد نشان دهد

2- چطور ميشود اطلاعات جستجو شده از كوئري مثلا نام خانوادگي را در فيلدي در فرم جايگزين كرد

mahdisk1
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 00:15 صبح
برای سوال اول تون از کوئری استفاده کنین. براش شرط تعیین کنین که فیلد با مقدار خاص رو معین کنه.
برای سوال دوم هم از combo box استفاده کنین و خواستین محل ذخیره ش رو هم میتونین یکی از فیلدهای جدول تون انتخاب کنین.

reza850101
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 13:25 عصر
برای سوال اول تون از کوئری استفاده کنین. براش شرط تعیین کنین که فیلد با مقدار خاص رو معین کنه.
برای سوال دوم هم از combo box استفاده کنین و خواستین محل ذخیره ش رو هم میتونین یکی از فیلدهای جدول تون انتخاب کنین.

باتشكر : توضيحات مختصر است ، توضيح دهم كه ميخواهم در فيلدي درج شود مثلا 5 كه اين عدد معرف 5 فيلد ميباشد كه در آن * ميباشد.
درمورد دوم هم كه كامبوباكس يك فيلد را در جدول جايگزين ميكند درحالي كه من با جستجو نام خانوادگي كليه فيلدهاي كوئري را در فرم ميخواهم جايگزين نمايد
ممنون ميشم توضيحات كامل باشد

reza850101
سه شنبه 19 بهمن 1389, 08:52 صبح
من فكر ميكردم سوالم زياد مشكل نباشد!!!

payman_xxp
سه شنبه 19 بهمن 1389, 09:27 صبح
باسلام و عرض خسته نباشي بكليه دوستان دوسوال كوچولو دارم كه اميدوارم از راهنمايي شما بهره مندشوم:

1- با چه دستور ياتابعي ميتوان تعداد فيلدهايي كه شرايط خاصي دارند شمرد ، مثلادرركورد جاري تعداد فيلدهايي كه محتوي * (ستاره) ميباشد شمرده و درفيلد تعداد نشان دهد

2- چطور ميشود اطلاعات جستجو شده از كوئري مثلا نام خانوادگي را در فيلدي در فرم جايگزين كرد

سلام
1- از دستور count استفاده کنید و شرط مورد نظر را در where قرار دهید.
2-از دستور update روی فیلد مورد نظر استفاده کنید و شرط مورد نظر را در where قرار دهید.
موفق باشید.

reza850101
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 12:30 عصر
ببخشيد جمع ركورد را نميخواهم جمع فيلدهاي حاوي * (درواقع ستوني) را ميخواهم در فايل ضميمه را نگاهي بكنيد

payman_xxp
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 20:52 عصر
ببخشيد جمع ركورد را نميخواهم جمع فيلدهاي حاوي * (درواقع ستوني) را ميخواهم در فايل ضميمه را نگاهي بكنيد

سلام دوست عزیز
دمت گرم دادا، پدرم و درآوردی، 1 ساعت تموم سرکار بودم..... :قهقهه:
چرا بجای تایپ کردن کارکتر * نوع فیلد و password انتخاب کرده بودی...!!؟ :متفکر:
خداییش مغزم حسابی فسفر سوزوند... :چشمک:

ببین این همونیه که میخای
موفق باشید.

reza850101
شنبه 23 بهمن 1389, 08:59 صبح
دوست ازاتفاقي كه افتاد معذرت ميخوام
بهر حال از زحمت زيادي كه متحمل شدي خيلي خيلي ممنونم مشكلم را حل كردي