PDA

View Full Version : حرفه ای: بالا بردن زمان sesstion out بدون تنظیمات سروری.

aminghaderi
سه شنبه 12 بهمن 1389, 15:16 عصر
سلام و درود خدمت دوستان و استادان گرامی.

از این که عنوان تاپیک رو حرفه ای و ... زدم به دوستان غیر حرفه ای مثل خودم بر نخوره ، این رو صرفا به خاطر این نوشتم که دوستان حرفه ای معمولا حوصله جواب دادن سوالات خیلی ساده رو ندارند و این رو با اونها اشتباه نگیرند و امیدوارم کسی دلگیر نشه.:چشمک:

من برای احراز هویت کاربرام در یه نرم افزار تحت وب از sesstion استفاده کردم نه به روش دات نت ، بله به صورت الگریتم کاملا شخصی.
حالا از جایی که من چون از کوکی ها خوشم نمی یاد در این سیستم از کوکی استفاده نکردم و حالا مشکلی که برای سیستم پیش امده اینه که کاربر با لوگین داخل برنامه بعد حدود 5 دقیقه sesstion کاملا حذف می شه و موتور احراز هویت هم چون سشن کاربر نیست ، اون رو به صورت محترمانه می ندازه از سیستم بیرون؟!:اشتباه:
حالا من برای ورژن بعدش این قسمت رو به صورت الگریتمی دیگه کاملا سازگار درش اوردم ولی برای این ورژن و جاهایی که داره ازش استفاده می شه ...موندم!
حالا دستوری ، یا کامپوننتی یا ... خلاصه بشه این تایم سشن سرور رو بالا برد.
سرچ کردم دستورات زیر رو پیدا کردم :
http://www.experts-exchange.com/Programming/Programming_Languages/Dot_Net/ASP_DOT_NET/Q_21232754.html

http://forums.asp.net/t/1283350.aspx?PageIndex=1

ولی هیچ کدومشون بدرم نخورد...

خلاصه بد جور پکر شدم....
لطفا در صورت اطلاع از نحوه بالا رفتن زمان sesstion time out لطفا راهنمایی کنید.:قلب:
ممنونم.

مهدی کرامتی
سه شنبه 12 بهمن 1389, 16:34 عصر
از آنجائیکه Session ها در Ram سرور نگهداری می شوند استفاده از Session ها و بالا بردن Timeout تا این حد اصلا توصیه نمی شود، چون می تواند باعث کاهش بازدهی سرور هنگام زیاد شدن تعداد کاربران آنلاین شود.

از طرفی روش Forms Authentication خود دات نت خیلی کامل است، چرا از اون استفاده نمی کنی؟

aminghaderi
سه شنبه 12 بهمن 1389, 22:18 عصر
از طرفی روش Forms Authentication خود دات نت خیلی کامل است، چرا از اون استفاده نمی کنی؟
می دونید سیستم رو طراحی و پیاده سازیش کردم و چون ورژن جدیدش زمین تا آسمون با نسخه قبلش فرق می کنه دیگه می خوام سیستم رو کلا از رده خارجش کنم ولی حالا به یه تعدای فروختمش و اونها یکم در مطلب گذاشتند عزیت هستند و برای همین می خوام ساده ترین راه رو در کمترین زمان ممکن برم.
و اگر نشه هم زیاد دچار مشکل نمی شم ، چون قراره تا سال اینده 90-91 سیستم ها رو همه رو به ورژن جدید به روز کنم.
و در ورژن جدیدش تدابیری واسش چیدم که دچار همچین مشکلاتی اصلا نمی شه ، نمی دونم شاید هم به قول شما از همون احراز هویت خود دات نت استفاده کنم.
نمی دونم چون زیاد به احراز هویت دات نت تسلط ندارم یعنی اصلا باهاش کار نکردم و همه به صورت تئوری بوده ،حالا سر یه فرست مناسب اینشاالله می شینم کلش رو برسی می کنم ببینم اینقدر انعطاف داره که کارهایی که توی ذهنم هست بتونم باهاش پیاده سازی کنم .

خودم هم به این نتیجه رسیدم که افزایش سشن توسط برنامه نویس تقریبا یه کار محاله ولی گفتم شاید حالا راهی باشه که من بلد نیستم و به اطلاعات گونجشکی خودم بسنده نکردم.

ممنون از راهنمایتون.:قلب: