PDA

View Full Version : راهنمایی راجب قرارداد کاری و عدم پرداخت حقوق برنامه نویس

reza6966
سه شنبه 12 بهمن 1389, 16:55 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
نمی دونم مکان درستی برای این پست هست یا نه
اما واقعا گیر کرده ام و دچار مشکل شده ام
من 15 تیر با یه شرکت ساختمانی قرار داد طراحی سایت بستم
ایشون از روی چرب زبانی و حرف های قشنگ , اعتماد ما رو بدست آورد
قرار شد که 100 هزار تومن اول کار به ما دهد و بعد از 20 روز 300 تومن و در آخر کار 300 و 400 تومن باقی مانده را بدهد
به ما وعده و وعید داد که شما کار را شروع کنید ما هزینه ها رو پرداخت می کنیم
ما سایت رو 3 ماه پیش بر روی سرور قرار دادیم و ایشون گفت به زودی همه پول شما رو پرداخت می کنیم
اما الان 12 بهمن هست و ایشون ما رو فقط سر کار گذاشته
امروز دیگه صبرم تمام شد و سایت رو down کردم و از ایشون پول را طلب کردم ... فهمیدم که واقعا قصد ندارد پرداخت کند
دوستان من باید به کجا شکایت کنم ؟؟
الان چی کار باید به کنم ؟؟؟
از استادان گرامی راهنمایی می خواستم :ناراحت:

AmirHarirbafan
سه شنبه 12 بهمن 1389, 20:27 عصر
سلام
فکر نکنم این قراردادها جایی اعتبار داشته باشن و بتونید اقدامی بکنید. نمیخوام نا امیدتون کنم اما وضعیت نرم افزار در کشور ما اینجوریه دیگه!
بهترین کاری که میشد بکنید اینه که سایت رو پایین بیارید که همین کارو کردید. بقیه اش دست اوناست. اگه سایت رو بخوان، بهتون پولو میدن و میگن که دوباره آپلودش کنید وگرنه باید دنبال یه مشتری دیگه باشی.

reza6966
سه شنبه 12 بهمن 1389, 20:31 عصر
ممنون دوست عزیز
سایت رو down کردم و پیغام عدم پرداخت رو جایگزین کردم
شاید اینجوری آبروشون بره

silverfox
سه شنبه 12 بهمن 1389, 21:38 عصر
مطمئنین قرار داد رو نمی شه پیگیری کرد؟شکایت نمی شه کرد مگه؟دفعه های پیش که شاهد این اتفاقا بودیم همه میومدن میگفتن اگه قرارداد بسته بودی می شد شکایت کنی ...!؟

reza6966
سه شنبه 12 بهمن 1389, 23:49 عصر
ممنون دوست عزیز
خوب به کجا باید شکایت کرد ؟؟

joker
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 00:29 صبح
چون قرارداد نداری و پولی رد و بدل نشده چیزی را نمیتونی ثابت کنی.
حرصش را نخور و وقتت را بزار برای کارهای دیگه.... از این بلاها زیاد سرمون اومده ، حتی با قرارداد ، حتی با جاهای دولتی :)
توی ایران بعضی وقتها شانس بیاری قاضی باحال باشه و الا شکایت برای 300-400 تومن پول وقت تلف کردنه ، اونم وقتی که معادل طلاست.

پیوست »: اگه طرف رقیب کاری داره ، سایت را بزار تبلیغ برای رقیبش ، در راه رضای خدا :))

reza6966
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 01:14 صبح
ممنون دوست عزیز
قرارداد دارم اما پولی رد و بدل نشده

AmirHarirbafan
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 02:27 صبح
ممنون دوست عزیز
قرارداد دارم اما پولی رد و بدل نشده

شکایت میتونید بکنید اما اصلا صرف نداره.
چون با کمال احترام باید بگم، قدرت اون شرکته از شما بیشتره و تو دادگاه هم طرف اونو خواهند گرفت

reza6966
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 13:48 عصر
از همه دوستان ممنونم
پس قید شکایت رو می زنم , و تنها کاری که کردم این بود که یک پیغام "عدم پرداخت" و "مسدود شد" را در هاست این شرکت قرار دادم ... شاید جلو مشتریان خودشان آبروشون بره و این شرکت کلاه بردار رو بیشتر بشناسند

JavanSoft
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 13:53 عصر
دو نكته را بياد داشته باشيد
1- هرچه يك هدف بزرگتر باشه از سنگهاي كوچكتر هم مي توان براي زدن آن استفاده كرد
2- هيچكس بدنبال درد سر نميگردد

يك شكايت در پاسگاه ثبت كنيد . سپس از طريق چند واسطه به اطلاع شركت برسانيد كه فلاني زا شما شكايت كرده است و در حال پيگيري است . ميتوانيد بحث وكيل را هم مطرح كنيد
صبر كنيد يكي دو روز مساله براشون جا بيافتد و سپس اگر با شما تماس نگرفتند با انها تماس بگيريد . مطمئن باشيد كاملا اوضاع موافق شما خواهد بود

ضمن عرض معذرت از دوستان من راههايي مانند تبليغ براي رقبا و يا هر كار منفي ديگر را برخلاف شرع و عرف ميدانم و معمولا اينكار ها را ايجاد حربه براي طرفم ميدانم . ممكن است مجبور بشوم بدليل اين رفتار روزي علاوه بر اينكه حقم را از دست ميدهم ضررهاي ديگري را نيز متحمل شوم

در پايان هم خدمت دوستاني كه شركتها را بزرگ و دليل برحق بودن ميدانند بايد بگويم كسي بزرگتر از خدا نيست

persianshadow
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 14:42 عصر
خب اصولآ این نوع شکایت رو بهش حقوقی میگن. و با رقم قرار داد شما مشکل شما باید در بخش رفع اختلاف حل بشه , اونجا از شما قرار داد میخوان و اگه نداشته باشید
طرف مقابل به سادگی از شما شکایت میکنه و طلب ضرر و زیان.این اشتباه شما بوده که قرار داد نبستید.
در ضمن شما باید وکیل هم بگیرید یعنی به صورتی اجباری.از سال 1384 فردی که شکایت می کنه باید حتمآ وکیل داشته باشه و این یعنی تحمیل هزینه دیگه ای به شما.
مواردی مثل باطل کردن تمبر و هزینه های اینجوری رو هم باید در نظر بگیرید.باید ببینید برای شما صرف داره یا نه. و گرنه 100 % دادگاه به شکایت شما رسیدگی میکنه و مهم
نیست که موضوع قرار داد نرم افزار بوده یا چیز دیگه ای . فقط باید ببینید اینقدر دلیل مدرک دارید که حق با شما بوده یا نه.در ضمن این پیامی که شما توی وب گذاشتید اگه با اسم
شرکت باشه می تونه به ضرر خودتون تموم بشه و اون شرکت از شما شکایت کنه بابت بد نام کردنش مدرک هم داره ! [همون صفحه]