PDA

View Full Version : سوال: استفاده از دکمه های Html در سمت asp.net

Kamal_camaro
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 13:32 عصر
با سلام

من میخوام از دکمه های Html که در یک jQuery به کار رفته به عنوان دکمه asp.net استفاده کنم اما نمیدونم چطور از این دکمه ها در سمت کد استفاده کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

نمونه :

<asp:Button ID="BtnAboutUs" runat="server" onclick="BtnAboutUs_Click"
Text="درباره ما" Width="100px" />

<a id="A1" href="#" runat="server" onclick="BtnContactUs_Click" > تماس با ما</a>

میخوام از این کددر سمت asp.net مانند کد بالا استفاده کنم

ممنون

aminghaderi
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 13:43 عصر
الان مگه چطوریه؟؟؟
خوب شما به لینکتون runat server دادین و سمت سرور هم توسط id اون به اون المنت دسترسی دارین مشکل کجاست؟؟؟
می خواین رویداد براش تعریف کنید؟؟؟

Kamal_camaro
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 13:49 عصر
مشکل ایجاست که سمت سرور اون عملی که من میخوام انجام نمیده ! ! !

و بله به عبارتی میخوام رویداد داشته باشه ! !! !

aminghaderi
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 14:52 عصر
مشکل ایجاست که سمت سرور اون عملی که من میخوام انجام نمیده ! ! !

و بله به عبارتی میخوام رویداد داشته باشه ! !! !
مثل رویدادهای خود دات نت که بعید می دونم بتونی طراحی کنی ، ولی می شه خودتون با استفاده از تابع PostBack جاوا اسکریپت عمل پست کردن رو شبه سازی کرد و باز اونجا یه کد فایلی درست کنی و از سمت کلاینت درخاست + کد مخصوص اون درخواست رو به سرور ارسال کنی و در سرور صفحه و مخلفاتش رو بگیری و تحلیلش کنی و عمل مربوط به اون شماره کد منحصر به فرد رو اجرا کنید.

ولی به نظر من به درد سرش نمی ارزه!!
به نظر من این کار رو به صورت اجکس انجام بدین ، خود JQuery به خوبی از اجکس پشتیبانی می کنه و کنترل حالت هم زیاد سنگین نیست و می شه پیاده سازیش کرد.

البته همون حالت اول همه کاملا قابل پیاده سازی هست یکی از دوستان همین تالار یه پروژه دانلود رایگان برای عموم انتشاره داده که کل بیس کار بر مبنای همین postback طراحی شده ولی خوب زمانگیره...
لازم به ذکره که استفاده از اجکس هم زمانگیر و دردسر دار هست ولی خوب باز راحت تره و مزایاش هم بیشتر.

موفق باشید.

Himalaya
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 00:08 صبح
مثل رویدادهای خود دات نت که بعید می دونم بتونی طراحی کنی

واسه شدنش راه های زیادی هست ، ولی شما که دارید این کارو میکنید چرا از کنترلهای خود دات نت استفاده نمیکنید

<a id="A1" href="#" runat="server" >ساعت جاری</a>
<asp:Label ID="Label1" runat="server" Text="Label"></asp:Label>

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
A1.ServerClick += (a, b) =>
{
Label1.Text = DateTime.Now.ToLongTimeString();
};
}

aminghaderi
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 02:13 صبح
البته همون حالت اول همه کاملا قابل پیاده سازی هست یکی از دوستان همین تالار یه پروژه دانلود رایگان برای عموم انتشاره داده که کل بیس کار بر مبنای همین postback طراحی شده ولی خوب زمانگیره...
کرجی جان این جمله رو منظورم شما بودی.
یه پروزه ای درست کردی که دسکتاپ ویندوز 7 بود و تقریبا شکل شمایل ویندوز رو داشت؟؟؟
همون رو ادرسش رو اینجا بزار تا دوستمون ببینه ساختار کلی براشون روشن بشه.

واسه شدنش راه های زیادی هست ، ولی شما که دارید این کارو میکنید چرا از کنترلهای خود دات نت استفاده نمیکنید
منم منظورم همین بود .