PDA

View Full Version : جستجو بوسیله بارکد خوان

mehdi_9009
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 18:40 عصر
با سلام خدمت دوستان
من اطلاعات را بوسیله بارکد خوان روی ی تکس باکس نشون می دم حالا نمی دونم از کدوم ایونت تکس باکس برای جستجو استفاده کنم می خوام هر وقت کاربر دکمه بارکد خوانو فشار بده عدد مربوط به بارکد روی تکس بااکس نشون داده بشه وجستجو انجام بشه بدون استفاده از ایونتهای دیگر مشکل اینه که از تکس چنج نمی شه استفاده کرد برای بار اول اعداد رو نشون می ده ولی برای بار دوم بار کد دوم دوتا عدد رو با هم نشون می ده و جستجو خراب می شه اگه پایان جستجو تکس باکسو خالی کنیم اصلا عدد رو نشون نمی ده اطفا اگه ممکنه منو راهنمایی کنید :گریه:

debugger
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 20:02 عصر
بعد از اینکه دستور جستجو را نوشتی زیرش تکست باکس را خالی کن . خب حالا اگر بعد از خالی شدن عدد را نشون نمیده فکر می کنم چون فوکوس روی تکس باکس نیست بعد از دستور خالی کردن زیرش دستور فوکوس تکست باکس را بنویس

m.soleimani
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 20:16 عصر
با سلام خدمت دوستان
من اطلاعات را بوسیله بارکد خوان روی ی تکس باکس نشون می دم حالا نمی دونم از کدوم ایونت تکس باکس برای جستجو استفاده کنم می خوام هر وقت کاربر دکمه بارکد خوانو فشار بده عدد مربوط به بارکد روی تکس بااکس نشون داده بشه وجستجو انجام بشه بدون استفاده از ایونتهای دیگر مشکل اینه که از تکس چنج نمی شه استفاده کرد برای بار اول اعداد رو نشون می ده ولی برای بار دوم بار کد دوم دوتا عدد رو با هم نشون می ده و جستجو خراب می شه اگه پایان جستجو تکس باکسو خالی کنیم اصلا عدد رو نشون نمی ده اطفا اگه ممکنه منو راهنمایی کنید :گریه:

منظورت چیه یعنی از تکست چنج نمی‌تونی استفاده کنی؟
توی کانتینری که داری نتایج جستجو را نشون می‌دی یه لیبل هم برای نشان دادن عدد جستجو شده فعلی قرار بده بعد از پایان نمایش هم تکست باکست را کلییر کن دیگه لازم نیست ببینی که کد قبلی چند بوده تکست باکست هم دوتا را با هم نشون نمی‌ده
ولی گویا باید بهتر توضیح بدی تا به نتیجه برسی روش عمل کرد کلی برنامه را توضیح بدی حله./

موفق باشید

mehdi_9009
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 20:21 عصر
سلام مجدد بعد از عملیات جستجو تو ایونت تکس چنج تکس باکس رو خالی می کنم و بعد فوکس می کنم ولی فایده ای نداره تکس باکس خای می شه
می خام این کارو انجام بدم که زمانی که کاربر دکمه بارکود خوان را فشار داد جستجو آغاز بشه و شماره بارکد رو تکس باکس باشه و برای بار دوم که دکمه بارکود خوان فشار داد اول تکس باکس پاک بشه و شماره جدید وارد تکس باکس بشه و جستجو آغاز بشه مثل کاری که تو فروشگاه رفاه انجام می شه البته طول شماره بارکد مختلفه ممکنه یکی 10 رقمی باشه یکی دیگه 5 رقمی و .. لطفا راهنمایی کنید

m.soleimani
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 20:31 عصر
با فشار دادن دوباره بارکد خوان دوباره کد به تکست باکس وارد می‌شه یا اینبار نمی‌شه./

mehdi_9009
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 20:32 عصر
از لیبل هم استفاده کردم ولی نشد ببینید مشکل اینه که بعد از اینکه تکس باکس رو خای می کنم تو ایونت تکس چنج ایبل هم خالی می شه اگه پاک نکنم شماره ها کنار هم قرار می گیرن ینی طول شماره بارکد 2 برابر می شه باید این کار انجام بدم رمانی که کاربر دکمه بار کد خان فشار داد تکس باکس پر باشه بار دوم اول تکس باکس خالی بشه و شماره جدید وارد بشه و جستجو آغاز بشه تو این کار موندم اطفا راهنمایی کنید

m.soleimani
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 20:37 عصر
از لیبل هم استفاده کردم ولی نشد ببینید مشکل اینه که بعد از اینکه تکس باکس رو خای می کنم تو ایونت تکس چنج ایبل هم خالی می شه اگه پاک نکنم شماره ها کنار هم قرار می گیرن ینی طول شماره بارکد 2 برابر می شه باید این کار انجام بدم رمانی که کاربر دکمه بار کد خان فشار داد تکس باکس پر باشه بار دوم اول تکس باکس خالی بشه و شماره جدید وارد بشه و جستجو آغاز بشه تو این کار موندم اطفا راهنمایی کنید

با استفاده از یک متغیر استاتیک که تعریف کردی هر با بهش string جدید را اضافه کن و توی لیبل نشونش بده یادت نره n\ را اضافه کنی تا به صورت خط جدید نشونش بده در کل از لیست باکس استفاده کنی بهتره و قشنگ‌تر در میاد./

mehdi_9009
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 20:37 عصر
ببینید مشکلی با بارکود خوان ندارم بارکد خوان کار خودشو انجام می ده ولی نمی دونم از چه ایونتی استفاده کنم

mehdi_9009
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 20:43 عصر
می شه ی مثال یا کد در رابطه با این چیزی که گفتی بدین ممنون می شم

m.soleimani
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 21:31 عصر
ببین فکر می‌کنم یکم شلوغ شد حالا مرحله به مرحله با هم جلو می‌ریم

شما نیاز داری که یه تکست باکس که به یک بارکد خوان کانکت هست هر بار یه کد را بخونه و برنامه با یه جستوجو مشخصات مربوط به کد را نشون بده و در ضمن خود کد هم جایی ثبت بشه تا بشه دید « اگر که دقیقن اون چیزی نیست که تو ذهنت هست در موردش بگو »

مشکلات :

تکست باکس مورد نظر شما مرتبه نخست درست کار می‌کنه ولی در موارد دیگر شما را دچار مشکل می‌کنه به این صورت که رویداد مورد نظرتون را پیدا نمی‌کنید که هم عملیات جستجو درست انجام بشه و هم عملیات نمایش و در آخر هم عمل پاک شدن تکست باکس برای انجام عملیات بعدی

نظر من :

به نظر من شما قصد داری تا کل برنامت را توی همین ایونت بنویسی که کار درستی نیست بهتره که شما عملیات جستجو را توی یه تابع جدا گانه بنویسی و عملیات نمایش رو هم به همین سبک توی یه تابع جداگانه بنویسی حالا هر بار که تکست باکست رویداد تکست چنج را انجام داد ابتدا تابع جستجو فراخوانی بشه بعد از اون تابع نمایش در آخر هم تکست باکس خالی بشه و بهش فکوس بشه تا عملیات بعد را به درستی انجام بده

در مورد شما نمی‌دونم :

نمی‌دونم که کار کردن با یه دیتا گرید را بلد هستین یا نه
نمی‌دونم که چقدر به کد نویسی آشنا هستین
نمی‌دونم که چقدر وقت برای انجام دادنش دارین
و در آخر نمی‌دونم که چقدر حوصله دارید

قوانین این‌جا چی می‌گه :

قوانین این‌جا می‌گه که به هم کمک کنید تا همه به اندازه خودشون پیشرفت کنن ولی از دادن کد یا درخواستش خودداری کنید پس تا جایی که بتونم بهتون کمک می‌کنم البته در زمان بی‌کاری نه همیشه و هر لحظه

تا این‌جا چی داریم :

privatevoid textBox1_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{
Search(textBox1.Text.ToString());
DisplayInformation();
textBox1.Clear();
textBox1.Focus();
}

mehdi_9009
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 23:07 عصر
سلام مجدد با استفاده ار تابع و خالی کردن و فکوس کردن این کارو انجام دادیم مشکل اینجاست که اگه در آخر جستجو
textBox1.Clear();
textBox1.Focus();
قرار بدیم جستجو انجام می شه ولی شماره بارکد روی تکس باکس نشون داده نمی شه ی مشکل دیگه اگه آخر جستجو تکس باکس رو خالی نکنیم تو ایونت تکس چنج شماره جدید به شماره قدیم وصل می شه اگه با بارکد خوان کار کنی دقیقا متوجه می شی

mehdi_9009
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 08:09 صبح
کمک کمک کمک کمک