PDA

View Full Version : مشکل در فراخوانی از فایل تکست

arminkamangir
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 22:46 عصر
دوستان من یه سری اطلاعات رو از فایلم که متن آیات قرآن که به همراه شماره سوره و آیاتشه میخونم با این شرایط که کاربر یک کلمه رو به برنامه میده و برنامه میگرده هر آیه ای که دارای اون کلمه بود رو برمیگردونه...
من واسه این کار از لیست باکس استفاده کردم اما با این شرایط زمان چند ثانیه ای صرف لود شدن اطلاعات میشه که واسه برنامه ام درست نیست...
میخواستم اگه ممکنه راهنماییم کنین تا بتونم با استفاده از یه text box برای خروجی و دو button شامل next و before برای نمایش آیه مورد نظر در تکست باکس این کار رو انجام بدم...
برنامه ای که نوشتم رو هم ضمیمه کردم، فایل مربوطه هم در پوشه bin برنامه موجوده...
پیشاپیش ممنون از کمک هاتون :لبخندساده:

rezatati
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 07:48 صبح
برای جستجویی که شما گفتین باید ابتدا اشاره گر فایل را صفر کنین و شروع به جستجو کنین موقعی که به اولین مورد رسیدین به کاربر نشون میدین و محل اشاره گر رو ذخیره می کنیم و وقتی که کاربر دکمه بعدی رو زد شما از محلی که جستجو مونده بود دوباره شروع به جستجو می کنین و الی اخر
با استفاده از این دستور Seek(Current, SeekOrigin.Begin); که تو باید متغیر Current رو سراسری تعریف کنی

arminkamangir
جمعه 15 بهمن 1389, 19:59 عصر
الگوریتم کار رو بلدم مشکلم روی پیاده سازیش توی سی شارپ یا به قولی همون کدنویسیشه...
اگه ممکنه کمکم کنین تا یکشنبه باید تحویلش بدم :ناراحت: