PDA

View Full Version : هوک کردن ShellExecute به همراه COM

پیام نیک اندیش
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 04:03 صبح
سلام

من از نظر تئوریک میدونم که برای هوک کردن ShellExecute باید از تکنیک COM استفاده کنم. بدین صورت که ابتدا ActiveX مورد نظر رو ایجاد کنم و بعد یک Automation Object رو که حاوی نام کلاس هست ایجاد کنم. در مرحله بعدی باید کدی رو که در حین هوک شدن لازم هست در یونیتی که به واسطه مرحله قبل ایجاد کردم بنویسم.

حالا سوالم اینجاست که وقتی کد رو نوشتم بعدش برای استفاده از این اقلام در یک برنامه باید چیکار کنم؟ متوجه شدم که این مرحله به من یک فایل DLL هم میده. همه اینها رو به صورت تئوریک میدونم و در عمل ناتوان هستم.

آیا برای سروران گرامی امکان داره یک کد ساده بنویسن که وقتی یک برنامه EXE اجرا شد پیام Hello نشون داده بشه؟

lord_viper
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 12:53 عصر
برای هوک از dll استفاده میکنند نه Activex
بعدشم روشهای مختلفی برای هوک هست مثلا IAThook یا Relative Jump Hook و ... شما از کدوم روش میخواهید استفاده کنین

در ضمن جناب Magic یه کتابخانه عالی برای Ring3 با مثال منتشر کرده خیلی عالیه

برای نشان دادن یک پیغام hello نیاز به هوک نیست یه dll بساز که یه MessageBox نشون بده اینو تو هر پروسه ای اینجکت کنی مسیجباکسو نمایش میده

Mask
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 14:23 عصر
ممنون از پاسختون.
اگه ممکنه لینک برنامه حاج مجیک رو بزارید تا ما هم به فیض برسیم.

بعدشم روشهای مختلفی برای هوک هست مثلا IAThook یا Relative Jump Hook و ... شما از کدوم روش میخواهید استفاده کنین
اگه ممکنه یه نمونه از هر روش که فهمش صاده تره بزارید.
ممنون.

پیام نیک اندیش
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 16:16 عصر
برای هوک از dll استفاده میکنند نه Activex

در ضمن جناب Magic یه کتابخانه عالی برای Ring3 با مثال منتشر کرده خیلی عالیه

برای نشان دادن یک پیغام hello نیاز به هوک نیست یه dll بساز که یه MessageBox نشون بده اینو تو هر پروسه ای اینجکت کنی مسیجباکسو نمایش میده

خب راهی هم که من گفتم در خاتمه خودش یک فایل DLL تولید می کنه. ضمن اینکه من باید از این راه این کار رو انجام بدم. در هر صورت مرحمت نمایید با یک مثال یا لینک به یک مثال بنده رو بیشتر یاری نمایید.

خیلی ممنونم.

lord_viper
شنبه 16 بهمن 1389, 10:42 صبح
این هم پکیج کاملش+مثالها