PDA

View Full Version : Auto Hide Windos Taskbar

bita_ziba77
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 10:37 صبح
با سلام
آیا دوستان نمونه ای دارند که هنگام باز شدن فرم به صورت اتوماتیک Task bar ویندوز به صورتAuto Hide در آید.

با تشکر

Mehr@ban
یک شنبه 24 بهمن 1389, 14:14 عصر
سلام دوست عزيز bita_ziba77

واسه اينكار ميتوني خاصيت فرم هاتو به PupUP تغيير بدي

البته كار فقط همين نيست ‼ بلكه بايد فرم هم در حالت ماكسيممز باشه كه معمولا فرم ابتدايي رو اينگونه طراحي ميكنند

RESMAILY
سه شنبه 26 بهمن 1389, 08:02 صبح
به نام خدا
با سلام. فكر كنم يك ApI براي اينكار موجود است. يعني به غير از مواردي كه دوستان توصيه كردند. سعي مي كنم تا فردا آن را پيدا كنم.

bita_ziba77
سه شنبه 26 بهمن 1389, 08:31 صبح
با سلام و تشكر از دوستان
آيا نمونه اي براي اين منظور وجود دارد.
من خودم يك فايل دارم كه Taskbar ويندوز را به صورت دائمي مخفي مي كند ولي ميخواهم به صورت Auto Hide باشد.

با تشكر

ARData
سه شنبه 26 بهمن 1389, 08:58 صبح
سلام
تمامي اين خاصيت هاي ويندوز در قسمت رجيستري ويندوز ذخيره مي شوند و شما براي اينکار بايد از کد هاي ويژوال بيسيکي که با رجيستري سر و کار دارند استفاده نماييد .

bita_ziba77
سه شنبه 26 بهمن 1389, 12:22 عصر
با سلام
مديران گرامي اگر مي توانند راهنمايي نمايند.

با تشكر

mazoolagh
سه شنبه 26 بهمن 1389, 13:25 عصر
پاسخ همان هست که آقای resmaily گفتن. باید از توابع api استفاده کنین.
فقط خاطرتون باشه معمولا برای ویندوزهای 32 و 64بیت توابع جداگانه است و باحتمال زیاد با ورژن ویندوز هم فرق خواهد کرد. یعنی کدی که برای ویندوز xp درست کار میکنه ممکنه در ویندوز سون کار نکنه.

mazoolagh
سه شنبه 26 بهمن 1389, 13:26 عصر
این یک نمونه کد vba هست:
http://support.microsoft.com/kb/q186119/

bita_ziba77
سه شنبه 26 بهمن 1389, 14:16 عصر
با تشكر از راهنمايي شما
آيا امكان دارد اين كد را در قالب يك فايل اكسس ارائه نماييد.
متاسفانه من اين كد را در يك فايل اكسس كپي كردم ولي نتوانستم آن را اجرا نمايم.

با تشكر

mazoolagh
سه شنبه 26 بهمن 1389, 21:27 عصر
کد رو چک کردم. این فقط taskbar رو Hide/unhide میکنه نه اینکه autohideش رو خاموش/روشن کنه (حداقل در سون اینطوری هست)

bita_ziba77
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 11:34 صبح
با تشکر از شما
من در پست 4 توضیح داده بودم که مشکلی با حذف دائم Task بار ندارم . مشکل من با Autohide نمودن task بار است.
من به این جهت نیاز به Autohide Taskbar دارم که در فرم های من که به صورت Maximaze باز می شوند گزینه Record Selector و همچنین Scroll افقی پایین صفحه در زیر Taskbar رفته و مخفی می باشد و کاربر باید فرم را ابتدا بسته و Taskbar خود را به صورت Autohide درآورده و سپس فرم خود را باز نماید تا بتواند به Record selector و همچنین Scroll افقی پایین صفحه دسترسی داشته باشد .
متاسفانه با مخفی کردن دائمی Taskbar این بخش ها فعال نمی گردند و حتما باید Task بار به صورت Auto hide باشد.

با تشکر

RESMAILY
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 12:13 عصر
به نام خدا
با سلام من يادم نرفته كه به قول خود عمل نمايم. ولي مشكل شما با تنظيم خصوصيات فرم مزبور pop up و Modal به
-1 يا yes حل مي شود.

alirezabahrami
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 14:07 عصر
سلام بر bita_ziba77 عزیز!
فکر کنم با نمونه ضمیمه مشکلت حل شود
ضمناً طریقه استفاده از کد مربوطه در حالت ماکسیمایز نمودن فرم هم به همان صورت است .
موفق باشید

bita_ziba77
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 14:13 عصر
به نام خدا
با سلام من يادم نرفته كه به قول خود عمل نمايم. ولي مشكل شما با تنظيم خصوصيات فرم مزبور pop up و Modal به
-1 يا yes حل مي شود.

با سلام و تشکر از شما
شما فرمودید
با تنظيم خصوصيات فرم مزبور pop up و Modal به -1 يا yes حل مي شود ولی من علی رغم اعمال تغییرات ذکر گردیده همچنان مشکل من وجود دارد (گزینه Record Selector و همچنین Scroll افقی پایین صفحه در زیر Taskbar رفته و مخفی می باشد )
لطفا اگر امکان دارد راهنمایی نمایید.

با تشکر

stabesh
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 20:21 عصر
با سلام
برای من که وقتی hide میشه کاری به بقیه صفحه نداره
منظورتون رو متوجه نمیشم :متفکر:

mazoolagh
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 20:36 عصر
سلام بر bita_ziba77 عزیز!
فکر کنم با نمونه ضمیمه مشکلت حل شود
ضمناً طریقه استفاده از کد مربوطه در حالت ماکسیمایز نمودن فرم هم به همان صورت است .
موفق باشید

این کد درست هست و از api مناسب استفاده شده

RESMAILY
پنج شنبه 28 بهمن 1389, 07:34 صبح
به نام خدا
با سلام. شايد مشكل از تنظيمات مونيتورتان باشد؟ نگاهي بيندازيد.

alirezabahrami
پنج شنبه 28 بهمن 1389, 08:30 صبح
با سلام و تشکر از شما
ولی من علی رغم اعمال تغییرات ذکر گردیده همچنان مشکل من وجود دارد (گزینه Record Selector و همچنین Scroll افقی پایین صفحه در زیر Taskbar رفته و مخفی می باشد )
لطفا اگر امکان دارد راهنمایی نمایید.

با تشکر
سلام
نمونه اصلاح شده قبلی را ببین!
ضمناً اعداد ثابت در کد DoCmd.MoveSize 0, 0, Me.WindowWidth, Me.WindowHeight + 400
را در حالتهای مختلف و مانیتور های مختلف امتحان کن
موفق باشید