PDA

View Full Version : استفاده از فروشگاه ساز اماده یا طراحی از صفر ؟

SamStar
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 11:27 صبح
من میخواستم از اساتید یه نظرسنجی بکنم و اونم اینکه به نظر شما برای راه اندازی یه فروشگاه اینترنتی بهتره از این فروشگاه ساز های آماده استفاده کنم یا خودم از صفر طراحی کنم ؟
البته با توجه به این نکات که :

1- با توجه به اینکه یه دوسالی از برنامه نویسی دور بودم فکر می کنم اگر خودم از صفر طراحی کنم یه دوره خوبی برای یاد آوری برنامه نویسیه

2- تمام پروژه های اوپن سورس فروشگاه سازی که تا به حال دیدم php بوده و با توجه به ضیق وقتم برای تحویل فروشگاه ، فرصت بررسی php رو ندارم (اگر فروشگاه اوپن سورس asp.net سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید)

3- کاستومایز فروشگاهی که خودم از صفر نوشته باشم ساده تره تا اینکه بیام از سورسهای دیگه سر دربیارم

پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم

شاهرخ عشایری
جمعه 22 بهمن 1389, 14:26 عصر
با سلام،
با توجه به نوشته ی خودتون، نظر من اینه که:
1: چون شما قبلا برنامه نویسی کردید و با اون آشنایی کافی دارید بهتره که خودتون شروع به نوشتن کد کنید.
2: اگر پروژه باید در زمان مشخصی تموم بشه و شما میدونید که نمی تونید توی این زمان محدود هم یاد بگیرید و هم پروژه بنویسید، بهتره از نرم افزارهای آماده استفاده کنید.
3: اما اگر زمان اهمیت زیادی نداره و می تونید با اختلاف اندکی (از نظر زمانی) خودتون رو برای انجام کد نویسی آماده کنید، بهتره خودتون دست به کار بشید، چون هم مطالب فراموش شده رو به خاطر خواهید آورد وهم یه کاری انجام دادید
4: نکته آخر و خیلی مهم هم اینه که، نرم افزارهای سایت ساز آماده معمولا در بیشتر موارد انعطاف لازم برای برآورده نمودن نیاز یک طراح حرفه ای وب رو ندارند!!!

alonemm
جمعه 22 بهمن 1389, 18:47 عصر
باسلام:
اگه خودتون شروع كنيد قدرت مانور روي پروژه رو به راحتي داريد.
و ميتونيد از تاپيك هايي كه در اين تالار در اين مورد هستند هم كمك بگيريد(جستجو كنيد).
اگر جايي هم مشكلي بود مطرح كنيد.

Mahbod Rad
جمعه 22 بهمن 1389, 19:25 عصر
سلام
صحبتهایی که دوستان کردند درست است اما من معتقدم نیازی به اختراع دوباره دوچرخه نیست قبلاً اینکار انجام شده است شما اگر میتوانید، دوچرخه قشنگتری درست کنید.
یعنی بهتره از ابزار آماده استفاده کنید و منتهی به این کار یک شکل جدید بدهید که نتیجه با بقیه نتیجه ها فرق داشته باشد.
موفق باشید

SamStar
سه شنبه 03 اسفند 1389, 10:26 صبح
از راهنماییهاتون ممنونم . تصمیم گرفتم خودم از صفر شروع کنم . فوقش سر وقت نمیرسه ولی حداقل یه دوره است واسه خودم!
وصد البته از نمونه های اوپن سورس هم کمک میگیرم
ولی یک نکته ای که توش موندم زبانشه . php یا asp.net ؟
من تا حالا با php کار نکردم ولی به نظر زبان ساده ای میرسه
مسئله اینجاست که پی اچ پی کم هزینه تره ! یعنی هاستهایی که پی اچ پی رو پشتیبانی میکنند بسیار ارزون تر از هاست های ویندوز بیس هستند . و این باعث رضایت بیشتر مشتری میشه و شایدم مایه بیشتری به ما برسه :)
یا حتی برای تست کار هم به راحتی میشه هاست لینوکسی رایگان از اینترنت پیدا کرد ولی هاست ویندوزی رایگان من ندیدم!
نظرتون در زمینه انتخاب زبانش چیه ؟
ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیار من هم بگذارید که آیا پی اچ پی یا ای اس پی در زمینه ایجاد فروشگاه برتری خاصی نسبت به هم دارند یا یکسان هستند ؟

A.S.Roma
سه شنبه 03 اسفند 1389, 10:58 صبح
تجربه ی قبلی برنامه نویسیتون چی بوده !؟‌

SamStar
سه شنبه 03 اسفند 1389, 21:25 عصر
راستش اونقدرها حرفه ای نیستم . در زمان دانشگاه یکی دوتا پروژه انبار و مدیریت پرسنل و اینها با سی شارپ نوشتم یه دو سالی هم توی یه شرکت برنامه های ای اس پی شون رو طبق درخواستشون کاستومایز می کردم که البته از اون زمان مدت زیادی میگذره

FirstLine
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 09:20 صبح
با سلام
چون C# کار کردی بهتره از ASP.Net 4 , C# VS2010 استفاده کنی.
نمونه ها و مثالهای زیادی هم براش پیدا میشه.
با تشکر

SamStar
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 18:07 عصر
شما نمونه خاصی رو که قبلا دیده باشید وکامل باشه میشناسید ؟

actros
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 23:49 عصر
شما نمونه خاصی رو که قبلا دیده باشید وکامل باشه میشناسید ؟

nopcommerce کاملترین فروشگاه اینترنتی ASP.NET ئه.
عالیه با#C هم نوشته شده.
آخرین ورژنش (1.9)رو میتونی از اینجا (http://nopcommerce.codeplex.com/releases/view/51059#DownloadId=176949)بگیری.

این هم سایتش :

http://www.nopcommerce.com

ولی من بودم وقتم رو برای فروشگاه نمی گذاشتم.خیلی اشباع شده.
انرژی ات رو بذاری سیستم مدرسه و آموزشگاه طراحی کنی خیلی بهتره.

SamStar
جمعه 06 اسفند 1389, 21:02 عصر
ممنون از راهنمایی هات . می دونم فروشگاه خییلی زیاده ولی راستش از طرف یه انتشارات پیشنهاد فروشگاه کتاب شد که براشون کار کنم البته نمیدونم چقدر تصمیمشون جدیه ولی به هرحال گفتم من شروع می کنم به کار . اگه خواستنش که بهتر ، اگرم نخواستنش حداقل یه دوره واسه خودمه
از این جهته که اومدم دنبال فروشگاه . اگر وقت کردم حتما به ایده های جدیدتر هم می پردازم

نیلوفر 88
سه شنبه 10 اسفند 1389, 19:44 عصر
nopcommerce کاملترین فروشگاه اینترنتی ASP.NET ئه.
عالیه با#C هم نوشته شده.
آخرین ورژنش (1.9)رو میتونی از اینجا (http://nopcommerce.codeplex.com/releases/view/51059#DownloadId=176949)بگیری.

این هم سایتش :

http://www.nopcommerce.comولی من بودم وقتم رو برای فروشگاه نمی گذاشتم.خیلی اشباع شده.
انرژی ات رو بذاری سیستم مدرسه و آموزشگاه طراحی کنی خیلی بهتره.

چطور فارسی میشه ؟

actros
سه شنبه 10 اسفند 1389, 20:54 عصر
چطور فارسی میشه ؟

سرچ " فارسی ساز nopcommerce " جواب کارتو میداد.

forexwork
سه شنبه 05 آذر 1392, 12:00 عصر
سلام داداش خوبی

منم فکر می کنم به ایجنس مرکز شرکتها و فروشگاه های ایرانی سری بزنی امکانات خوب و حرفه ای داره و می تونی در این سایت هم آگهی بدی و فروشگاه بسازی
www.ejens.com

i.RB92
چهارشنبه 06 آذر 1392, 07:34 صبح
از راهنماییهاتون ممنونم . تصمیم گرفتم خودم از صفر شروع کنم . فوقش سر وقت نمیرسه ولی حداقل یه دوره است واسه خودم!
وصد البته از نمونه های اوپن سورس هم کمک میگیرم
ولی یک نکته ای که توش موندم زبانشه . php یا asp.net ؟
من تا حالا با php کار نکردم ولی به نظر زبان ساده ای میرسه
مسئله اینجاست که پی اچ پی کم هزینه تره ! یعنی هاستهایی که پی اچ پی رو پشتیبانی میکنند بسیار ارزون تر از هاست های ویندوز بیس هستند . و این باعث رضایت بیشتر مشتری میشه و شایدم مایه بیشتری به ما برسه :)
یا حتی برای تست کار هم به راحتی میشه هاست لینوکسی رایگان از اینترنت پیدا کرد ولی هاست ویندوزی رایگان من ندیدم!
نظرتون در زمینه انتخاب زبانش چیه ؟
ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیار من هم بگذارید که آیا پی اچ پی یا ای اس پی در زمینه ایجاد فروشگاه برتری خاصی نسبت به هم دارند یا یکسان هستند ؟
با توجه به این پستتون استفاده از سی ام اس های آمادرو بهتون پیشنهاد میکنم!

bitajamili
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395, 10:14 صبح
سلام اگر برنامه نویسی بلدید چه بهتر که خودتون شروع کنید در هر حال موفق باشید :لبخندساده:
طراحی سایت ساز (http://www.portalsaz.com/)

پیام حیاتی
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395, 11:04 صبح
سلام اگر برنامه نویسی بلدید چه بهتر که خودتون شروع کنید در هر حال موفق باشید :لبخندساده:
طراحی سایت ساز (http://www.portalsaz.com/)
فقط میتونم بگم متاسفم.