PDA

View Full Version : سوال: رسم نمودار برای سایت

iradata
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 13:55 عصر
سلام

می خواستم بدونم که چه طور میشه که برای سایت نمودار رسم کرد ؟؟؟؟؟

iradata
شنبه 16 بهمن 1389, 09:44 صبح
آقا کسی نیست من روو کمک کنه !!!

sattaryekta
شنبه 16 بهمن 1389, 11:47 صبح
باید از توابع GD2 استفاده کنی

MMSHFE
شنبه 16 بهمن 1389, 12:09 عصر
با سلام، فايل ضميمه رو بررسي كنيد. در اين كد روش كار رو بدون استفاده از GD مشاهده ميكنيد. اگه با GD ميخواين، بفرماييد تا يك نمونه هم با اون براتون بنويسم.
موفق و مؤيد باشيد.

tux-world
شنبه 16 بهمن 1389, 12:41 عصر
سلام با تشکر از کد قبلی که ارائه کردین اگه ممکنه با GD هم لطف کنین سپاسگذارم

رضا قربانی
دوشنبه 18 بهمن 1389, 10:02 صبح
با سلام، فايل ضميمه رو بررسي كنيد. در اين كد روش كار رو بدون استفاده از GD مشاهده ميكنيد. اگه با GD ميخواين، بفرماييد تا يك نمونه هم با اون براتون بنويسم.
موفق و مؤيد باشيد.
سلام و خسته نباشید

ممنون از سورسی که در اختیارمون گذاشتید اما سورس نمودارتون 3 تا Warning می ده و ممنون می شم برامون درستش کنید

و
ممنون می شم با GD هم برامون بنویسید چون تا حالا امتحانش نکردم

بازم تشکر از زحمات شما
موفق باشید

MMSHFE
دوشنبه 18 بهمن 1389, 10:16 صبح
با سلام، ميشه پيغامهاي Warning رو بنويسيد تا بررسي كنم؟ چون راستش روي سيستم خودم كلاً Warning رو غيرفعال كردم و فقط FATAL ERROR رو نمايش ميدم.
نمونه كار با GD رو هم دارم آماده ميكنم. ظرف همين يكي دو روز ميگذارم كه استفاده كنيد.
موفق و مؤيد باشيد.

رضا قربانی
دوشنبه 18 بهمن 1389, 10:53 صبح
Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\xampp\htdocs\chart\index.php on line 7

Warning: array_sum() [function.array-sum (http://localhost/chart/function.array-sum)]: The argument should be an array in C:\xampp\htdocs\chart\index.php on line 12

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in C:\xampp\htdocs\chart\index.php on line 13

می یه نمودار با php توی این صفحه طراحی کردم که می خوام بدونم آیا منظورتون همینه یا نه مانند چارت اکسل ؟
http://mehresobhan.com/sama/nazar.php

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 18 بهمن 1389, 12:06 عصر
از این نمونه کد من به هر روشی میتونید استفاده کنید و کلی تنظیمات براش گذاشتم
نظر بادتون نره + تشکر

xoogle.ir
دوشنبه 18 بهمن 1389, 12:24 عصر
می یه نمودار با php توی این صفحه طراحی کردم که می خوام بدونم آیا منظورتون همینه یا نه مانند چارت اکسل ؟
http://mehresobhan.com/sama/nazar.php

سیستم نظر سنجی تون کامل نیست ؟؟ چون من تونستم 2 تا نظر در یک نظر سنجی بدم اگه بیشتر هم بزنم احتمالا قبول میکنه. باید جوری باشه که مثلا در هر 24 ساعت یک نظر از هر IP ثبت بشه.

رضا قربانی
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 12:00 عصر
سیستم نظر سنجی تون کامل نیست ؟؟ چون من تونستم 2 تا نظر در یک نظر سنجی بدم اگه بیشتر هم بزنم احتمالا قبول میکنه. باید جوری باشه که مثلا در هر 24 ساعت یک نظر از هر IP ثبت بشه.
اگه توی امضام بخونید می بینید که تست هست
این مشکلات همگی برطرف می شه

موفق باشی دوست من

رضا قربانی
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 12:04 عصر
از این نمونه کد من به هر روشی میتونید استفاده کنید و کلی تنظیمات براش گذاشتم
نظر بادتون نره + تشکر

چه تنظیماتی ؟

وقتی Run می کنی تا 100 می ره

MMSHFE
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 12:50 عصر
با سلام، اين هم نمونه كار با GD كه قولش رو دادم بودم. شرمنده كه يكم طولاني شد.
موفق و مؤيد باشيد.

رضا قربانی
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 16:21 عصر
با سلام، اين هم نمونه كار با GD كه قولش رو دادم بودم. شرمنده كه يكم طولاني شد.
موفق و مؤيد باشيد.
دوست من توی پوشه \fullchart در فایل config.php همون خط اول $url زدی که اصلا پوشه Chart وجود نداره-

احتمالا اون پوشه رو باید برامون قرار بدید یا اینکه یه اشتباهی در شما رخ داده

MMSHFE
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 19:12 عصر
با سلام، اون اصلاً نیازی نیست. البته میتونید تغییرش بدید ولی مهم کدی هست که نمودار رو تولید میکنه. کافیه به جای chart از fullchart استفاده کنید.

رضا قربانی
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 19:56 عصر
با سلام، اون اصلاً نیازی نیست. البته میتونید تغییرش بدید ولی مهم کدی هست که نمودار رو تولید میکنه. کافیه به جای chart از fullchart استفاده کنید.

گذاشتم ولی همون اروری که توی صفحه قبلی بیان کردم رو می ده

tem988
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 20:10 عصر
سلام
برای رفع ارور باید توی فایل config.php
به جای $table='poll';
اینو بزاری $table='table';

$table='poll';
$table='table';//ino bezar be Jaye Balayi

MMSHFE
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 07:50 صبح
با سلام، مطمئنيد كه از همون جدولي كه من براي نمونه گذاشتم استفاده ميكنيد؟ اين همه تغييرات لازم نداشت كه. فقط chart به fullchart تغيير پيدا كرده. موفق باشيد.

رضا قربانی
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 08:33 صبح
با سلام، مطمئنيد كه از همون جدولي كه من براي نمونه گذاشتم استفاده ميكنيد؟ اين همه تغييرات لازم نداشت كه. فقط chart به fullchart تغيير پيدا كرده. موفق باشيد.

دوست من مطمئن هستید که خودتون تستش کردین!؟

Dead Space
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 15:00 عصر
سلام
بچه ها اگر بخواهیم منحنی مثل مثلا الکسا درست کنیم باید چطور کار کنیم ؟ (الکسا عکس هست بدون عکس منظورم هست)

MMSHFE
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 15:55 عصر
با سلام، بله من تستش كردم. مطمئن باشيد بدون تست هيچ كدي رو براي دوستان نميگذارم. براي منحني هم بايد بگم كه از همين توابع GD استفاده ميشه. البته اگه با PHP كار بكنيم. ميشه براي نمودارهاي پيشرفته از Crystal Reports هم استفاده كرد.
موفق و مؤيد باشيد.

رضا قربانی
جمعه 22 بهمن 1389, 12:33 عصر
خب اگه تستش کردین پس چرا جواب نمی ده

یا مشکل از منه که بعید می دونم یا اینکه شما یه دستی بهش بکشین و تا ما بفهمیم چی هست

ممنون می شم

alasht
جمعه 22 بهمن 1389, 13:16 عصر
سلام
همونطور که دوستمون گفتن بابد فایل config.php رو باز کنید و مقدار $table رو table بزارین

binyaft
جمعه 22 بهمن 1389, 17:06 عصر
برای طراحی یک نمودار ، میتونید از CSS , falsh استفاده کنید!
CSS ساده ترین هست به نظرم!

MMSHFE
جمعه 22 بهمن 1389, 19:46 عصر
با سلام، دوست گرامي ميشه بگين خطا دريافت ميكنيد يا مورد ديگري هست؟ فايل config.php رو بررسي كنيد و اطلاعات جداول خودتون رو بهش بدين يا اينكه همون فايل SQL كه گذاشتم رو مورد استفاده قرار بدين. دقت كنيد كه نام جداول و بانك اطلاعاتي با config.php تطابق داشته باشه. همچنين اسامي فيلدها رو بررسي كنيد (اگه از جدول ديگري به جز فايل ضميمه استفاده ميكنيد). نهايتاً بررسي كنيد كه GD فعال باشه.
موفق و مؤيد باشيد.

Dead Space
جمعه 22 بهمن 1389, 20:44 عصر
سلام
دوست من آقای MMSHFE (http://barnamenevis.member.php?55504-MMSHFE) فایل sql که قرار دادید وقتی import می کنیش یک تیبل به نام table ایجاد می کنه ولی شما در فایل کانفیگ اسم تیبل رو poll گزاشتید در نتیجه در ارتباط مشکل داره
حالا دوستانمون گفتن فایل کانفیگ رو محتوای $table رو بکنن table و یا میشه تیبل table رو اسمش رو به poll تغییر داد
بابت راهنمایی در مورد ایجاد منحنی هم ممنون

رضا قربانی
جمعه 22 بهمن 1389, 21:04 عصر
دوستان خواهشا اول خودتون تست کنید و بعد بندازین توی سایت

ممنون از همگی - مشکل همون table بود و $Url فایل Config.php

اگه تست کرده بودینش دیگه نیازی نبود این همه بگردیم ببیمیش جریان برنامه نویسیش چیه

بازم ممنون

موفق باشید

MMSHFE
شنبه 23 بهمن 1389, 07:08 صبح
با سلام، فايل رو اصلاح كردم. شرمنده چون در آخرين لحظه نام پوشه و جدول رو تغيير دادم كه با فايل قبلي همنام نباشه و يادم رفت فايل config.php رو تغيير بدم. فايل اصلاح شده رو ضميمه كردم. حالا شما هم اينقدر گير نديد ديگه! مهم كد توليد نموداره كه روش كار با GD رو دوستان تازه كار متوجه بشن.
موفق و مؤيد باشيد.

$ M 3 H R D A D $
شنبه 23 بهمن 1389, 07:26 صبح
مشکلش همون اسم جدول بود که با اون چیزی که تو بانک بود یکی نبود یه تست کوچولو همه چیز و حل می کرد این همهههههههههه پست دادین خواهشا تست کنید شما برنامه نویس هستین

omid1368
شنبه 16 مهر 1390, 22:21 عصر
دوست عزیز، خیلی ممنون از کد chart ، خیلی کار من رو راه انداخت.

tux-world
دوشنبه 13 شهریور 1391, 11:05 صبح
یه سوال میشه اینو درصدی ازش استفاده کرد؟ مثلا بر اساس درصد کار بکنه به شرطی که هر میله خودش ۱۰۰ درصد باشه ولی بر اساس داده بیاد نشون بده که از ۱۰۰ درصد برای این میله چند درصده

MMSHFE
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 23:24 عصر
بله میشه درصدی هم کار کرد. اگه خدا بخواد طی روزهای اولیه مهرماه یک نمودارساز کامل با PHP مینویسم که همه جور نمودار (ستونی، میله ای، سه بعدی، دایره ای، افقی، عمودی، نقطه ای، بصورت درصدی یا عددی و... میتونه تولید کنه. این کد رو بصورت یک کلاس کامل و شئ گرا خواهم نوشت. موفق باشید.

tux-world
شنبه 18 شهریور 1391, 09:46 صبح
سلام. من از همین نموداری که نوشتید استفاده کردم. الان مشکلم اینه که چطور میتونم بگم این td که عرض اون ۱۰۰ پیکسل هستش ۹۰ درصدش اون عکس جا بگیره؟