PDA

View Full Version : خطا در زمان ذخیره داده با Access and Filestream and OpenFileDialog

sg.programmer
جمعه 15 بهمن 1389, 07:09 صبح
چرا زمانی که من از OpenFileDialog برای ذخیره داده در دیتابیس اکسس استفاده می کنم با خطا مواجه می شم
Access and Filestream and OpenFileDialog

rezatati
جمعه 15 بهمن 1389, 17:30 عصر
اصلا برنامه شما وقتی اون دکمه رو میزنیم openfiledialog باز میشه نه save منظورتون رو واضح تر بگین تا کمکتون کنم .

sg.programmer
شنبه 16 بهمن 1389, 19:11 عصر
یک بار برنامه رو اجرا کنید

زمانیکه openfiledialog باز میشه و بعد بخاد اطلاعات را توی دیتابیس ذخیره بکنه ارور نشناختن مسیر فایل دیتابیس را میده

ولی اگه از openfiledialog استفاده نکنم و فقط مسیر فایل را به برنامه بدم برنامه اطلاعات را توی دیتابیس ذخیره میکنه

sg.programmer
شنبه 16 بهمن 1389, 19:20 عصر
یک بار برنامه رو اجرا کنید

1-ولی اگه از openfiledialog استفاده نکنم و فقط مسیر فایل را در داخل برنامه بدم برنامه اطلاعات را توی دیتابیس ذخیره میکنه
2-زمانیکه openfiledialog باز میشه و بعد بخاد اطلاعات را توی دیتابیس ذخیره بکنه ارور نشناختن مسیر فایل دیتابیس را میده

rezatati
شنبه 16 بهمن 1389, 19:36 عصر
عزیز شما در این خط کد که در زیر میزارم که خط 43 برنامه ات هستش می خواهی یه فایل متنی که وجود داره رو باز کنی در حالی که من نمیدونم چطوری با یک OpenFileDialog یک فایل متنی درست کنی من الان خودم دستی تو یکی از درایوها یک فایل متنی خالی ایجاد کردم و اونو با OpenFileDialog باز کردم و برنامه ات درست عمل کرد مشکل شما تو این خط هستش

using (StreamReader sr = File.OpenText(textBox1.Text))
اگه به جای دستور بالا از این دستور استفاد کنی و اگه فایل نباشه ایجاد میشه و اگه باشه هم اطلاعات شما به اخر فایل اضافه میشه

using (StreamWriter w = File.AppendText(Application.StartupPath+"\\log.txt"))
{
w.WriteLine("هرچی دلت میخواد اینجا توفایل بنویس");
w.Flush();
w.Close();
w.Dispose();
}
در ضمن اگه بگی با این برنامه چیکار میخواهی بکنی شاید بهتر بتونم کمکت کنم
در ضمن اگه جوابتو ندادم و مشکلت حل نشد پیام خصوصی بزار

sg.programmer
یک شنبه 17 بهمن 1389, 08:07 صبح
سلام
نمی خوام یک فایل تکست بسازم بلکه می خوام اطلاعات یک فایل متنی را خط به خط داخل دیتابیسم بریزم

مشکل من در GroupBox دومی هست میخوام با OpenFileDialog یک فایل متنی را بخونم و هر چی داده توی اون هست را خط به خط داخل دیتابیس بریزم وقتی فایل تکست را خوندم موقع ساختن کانکشن Error میدیه
یعتی توی این خط 50

con.open();

ولی در GroupBox اولی که مسیر فایل متنی توی کد هست و چون از طریق OpenFileDialog مسیر فایل متنی را نمی خونم این خط ارور نمیده وبرنامه بدون مشکل کار میکنه

rezatati
یک شنبه 17 بهمن 1389, 11:23 صبح
حالا شد این خط شما یعنی خط 48 مشکل داره شما آدرس دیتا بیس رو آدرس جاری دادی و وقتی با دیالوگ کار می کنی آدرس جاری به جایی که برنامه آخرین بار به اونجا دسترسی داشته تغییر میکنه و برنامه ات سعی میکنه فایل دیتا بیس رو از جایی که OpenFileDialog باز کرده بخونه که وجود نداره به جای خط 48 از خط زیر استفاده کن کارت درست میشه

OleDbConnection con = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source="+Application.StartupPath+"\\db_Stud.mdb;Persist Security Info=True");

sg.programmer
یک شنبه 17 بهمن 1389, 13:20 عصر
آره حق با شما بود - حل شد