PDA

View Full Version : در مورکنترل msflexgrid راهنمائی می خواستم

Ahmad Khodaie
جمعه 04 شهریور 1384, 15:56 عصر
در مورکنترل msflexgrid راهنمائی می خواستم که آیا از این کنترل برای گرفتن داده ها از کاربر می توان استفاده کرد یا اصولا کنترل دیگری برای این کار وجود دارد ،که اگر وجود دارد در مورد استفاده از آن لطفا مرا راهنمائی کنید. البته در روال keypress می توان کارهائی کرد ولی منظور من این نیست.

sadegi
جمعه 04 شهریور 1384, 22:34 عصر
در مورکنترل msflexgrid راهنمائی می خواستم که آیا از این کنترل برای گرفتن داده ها از کاربر می توان استفاده کرد
اگه منظورتون گرفتن داده ها در زمان اجرا هست متاسفانه شما نمیتونید با این کنترل این کار رو انجام بدید
شما میتونید از MICROSOFT DATAGRID استفاده کنید

Ahmad Khodaie
شنبه 05 شهریور 1384, 20:16 عصر
آقای صادقی از پاسخ سریع شما نهایت تشکر را دارم و باز ممنون می شوم که به این سوال من هم جواب دهید:
آیا باید برای استفاده از MICROSOFT DATAGRID در ابتدا یک database مشخصی به برنامه تعریف کنیم و آیا کنترل دیگری وجود دارد که فقط مثل چندین textbox باشد که هیچ ربطی به database نداشته باشد؟
ممنون.

sadegi
شنبه 05 شهریور 1384, 23:57 عصر
دوست عزیز میشه بفرمایید که قصدتون از انجام چنین کاری چیه؟ (لطفا بگید که میخواهید چه کاری انجام بدید)
در اینصورت بهتر میتونم شما رو راهنمایی کنم

Ahmad Khodaie
یک شنبه 06 شهریور 1384, 14:11 عصر
ضمن تشکر فراوان از شما به خاطر وقتی که برای حقیر می گذارید،
توضیح بیشتر:
می خواستم که یک جدول با 9 ستون و حداقل 13 سطر در اختیار کاربر بگذارم که مثلا در یک برنامه تحلیل سازه ای در سطر اول مشخصات تیر اول را وارد کند، در سطر دوم مشخصات تیر دوم و...
یعنی یک جدول خالی با تعداد سطر و ستون معیین روی فرم باشد که کاربر آن را پر کند(تقریبا مثلExcell)
شاید این عکس(jpg از Etabs ) بتواند بهتر منظورم را برساند. (البته تمام داده ها عدد خواهند بود در حد sng)

sadegi
دوشنبه 07 شهریور 1384, 11:19 صبح
دوست عزیز : بعد از این که کاربر مورد نظر فیلد های لازم رو پر کرد برنامه قراره چکاری انجام بده
اطلاعاتی رو که کاربر به برنامه داده , قراره در کجا استفاده بشه ؟
آیا بعد از این که اطلاعات به صورت کامل توسط کاربر وارد شد , ذخیره میشه یا در جای دیگه برنامه مورد استفاده قرار میگیره ؟

Ahmad Khodaie
دوشنبه 07 شهریور 1384, 12:58 عصر
ضمن تشکر فراوان از شما
کاربر بعد از اینکه داده ها را وارد کرد بتواند آنرا در مکان مورد نظرش با فرمت Access ذخیره کند و برنامه هم این داده ها را از فایل ذخیره شده بخواند و برنامه بتواند هر زمانی این فیلدهای روی فرم را از روی فایل access پر کند.
این جدول در ابتدا بجز سطر های ثابت خالی خواهد بود مگر اینکه کاربر داده ها را وارد کند یا با open کردن یک database فیلد ها را پر کند.
برنامه هم قرار است این داده ها را برای تشکیل ماتریس سختی سازه در قالب ارایه بکار ببرد.
در ضمن اگر بشود عنوان این بحث(تاپیک اگه درست گفته باشم) را عوض کنیم خوب میشود چون msflexgrid به نظر ربطی به کار ما ندارد.
با تشکر فراوان از شما بخاطر وقتی که برای بنده می گذارید.

مجتبی کریمی
دوشنبه 07 شهریور 1384, 14:20 عصر
ببخشیدا از همه اینا گزشته شما می تونید رو ماتریستون عملیات انجام بدین ؟
کار سختیه
البته من روش ماتریسی رو بلد نیستم ولی فکر کنم به دترمینان ماتریس احتیاج داشته باشید
تو اون مورد گرفتن اطلاعات کارت با DataGrid راحت تره
موفق باشی

Ahmad Khodaie
دوشنبه 07 شهریور 1384, 15:32 عصر
آقای کریمی از راهنمائی شما هم ممنونم ولی برای اینکه وارد کردن داده ها راحت باشه فکر کنم قرار دادن جدول مفید است.

alirezah
دوشنبه 07 شهریور 1384, 22:55 عصر
سلام دوست عزیز
از vsflexgrid استفاده کنید ورژن8 آن واقعا عالیست

Ahmad Khodaie
سه شنبه 08 شهریور 1384, 21:54 عصر
ضمن تشکر می توانید بگوئید آن را از کجا باید گیر بیاورم؟