PDA

View Full Version : در مورد نیاز استفاده از روتر

alilittle
جمعه 04 شهریور 1384, 16:59 عصر
من تازه کارم . می خواستم ببینم از روتر فقط وقتی سرویس اینترنت بخواهیم داشته باشیم استفاده می کنن یا اگر تعداد pc ها زیاد باشه مثلا 30 تا 40 تا اونم تو چندین طبقه می بایستی از اون استفاده کرد.
ممنون می شم اگر برای من توضیح بدین.

javadonline
شنبه 05 شهریور 1384, 10:28 صبح
سلام
دوست عزیز روتر به یک مسیر یاب است که ارتباط بین شبکه و مخابرات را تامین می کند اگه می خواهی
بیشتر اطلاعات کسب کنی به این سایت مراجعه کن www.cissco.com

javadonline
شنبه 05 شهریور 1384, 10:30 صبح
http://www.cisco.com ببخشید اشتباه فرستادم

nasr
شنبه 05 شهریور 1384, 12:15 عصر
از روتر زمانی استفاده می شه که چند شبکه با Net متفاوت را بخواهیم به هم وصل کنیم
تعداد کامپیوتر ها مهم نیست
مثلا
IP 192.168.0.X
IP 192.168.10.X

Gladiator
شنبه 05 شهریور 1384, 13:51 عصر
اون 2 تا آدرسی که شما فرمودی رو با تغییر در Netmask هم میشه به هم متصل کرد

:لبخند:

نیاز به استفاده از روتر هم خیلی سادست و هم خیلی پیچیده ، روتر همونطور که از اسمش پیداست وظیفه روت کردن و مسیریابی رو به عهده داره ، هر چند این دو تنها کارهای یک روتر نیست ولی عمومی ترین و مهمترینشه .
روتر در شرایط مختلف و به روشهای مختلف و برای مصارف مختلف ازش استفاده میشه .

mehrzad007
شنبه 05 شهریور 1384, 15:27 عصر
گلادیاتور جان میشه یه کم توضیح بدی روتر چه جاهایی استفاده میشه؟ و چه امکاناتی داره؟

alilittle
شنبه 05 شهریور 1384, 17:19 عصر
از توجهتون ممنون .
من یه ساختمان 4 طبقه دارم که قرار یه شعبه بانک بشه . حدود 30 تا سیستم می خوان و البته شبکه.
آیا این حالت فقط با switch جواب میده یا بین طبقات می بایستی از روتر استفاده کرد.
راهنمایی می فرمایین.

alilittle
شنبه 05 شهریور 1384, 17:20 عصر
بعدش در مورد نصب اون هم توضیح میدین که پروگرم نیاز داره یا نه فقط اتصال فیزیکی داره.

Gladiator
شنبه 05 شهریور 1384, 22:38 عصر
سلام

در مورد استفاده شما و نیاز به استفاده از روتر در این پروژه شما باید عرض کنم خیر ولی ممکنه نیاز داشته باشی ، بستگی به این داره آیا این بانک شما میخواد به بانکهای دیگه ( شعبه های دیگه ) اتصال داشته باشه یا خیر ولی اگر فقط در حد یک شبکه داخلی باشه باید عرض کنم شما نیازی به استفاده از روتر نداری و کارتون با همون هاب و سویچ راه میفته .

در مورد استفاده از روتر و زمان استفاده از روتر و نحوه تنظیم یک روتر یک تاپیک دیگه ایجاد کنید تا در موردش توضیح بدم .

موفق باشید .