PDA

View Full Version : سوال: Blend 4 و انیمیشن

hamidhws
شنبه 16 بهمن 1389, 06:47 صبح
سلام دوستان
دوستان انیمشن در blend 4 به طور کلی به چه صورته؟

اگه ممکنه یه توضیحی هم در مورد sketchflow و استفاده اون در سیلورلایت بفرمایید
----------------------------------------------------------------------
چطوری میشه توی blend 4 مثلا یه دکمه طراحی کرد که وقتی موس روی اون میره یه حرکت خاصی کنه (انیمیشن)؟ و چطوری فقط اون دکمه و خصوصیاتشو به پروژه سیلورلایتم اضافه کنم؟

یه سوال دیگه در مورد نحوه طراحی و صفحه بندی در سیلورلایت داشتم که مثلا چطوری میشه یه صفحه رو تمام صفحه کرد و یا یه کنترل یا صفحه رو در وسط قرار داد و ... اگه ممکنه در این مورد و موردها هرچی میدونید بقرمایید

با تشکر

sasansara
یک شنبه 17 بهمن 1389, 13:47 عصر
سلام.مواردی رو که پرسیدید نمیشه به اینصورت پاسخ داد.من فقط عناوین رو میگم.بهتره یه ebook که درباره expression blend نوشته شده مطالعه کنید.
در expression blend ، یه پنل به اسم states وجود داره.در اون برای هر کنترلی که توی designer انتخاب بشه، حالت های قابل تغییر رو نمایش میده.مثلا برای دکمه: mouseOver,mouseOut و ...با انتخاب هر کدوم از این حالت ها،در designer میشه ظاهر و .. کنترل رو تغییر داد.معمولا این قسمت در ebook ها تحت عنوان visualStateManager توضیح داده میشه.
در مورد تمام صفحه بودن(full screen)، این مباحث مربوط به layout صفحه میشه. من خودم برای full screen شدن ، layoutRoot رو از نوع DocPanel انتخاب میکنم . width اون رو هم از نوع Auto تعیین میکنم.
....
اینها رو باید مطالعه کرد و عملی انجام داد.

hamidhws
یک شنبه 17 بهمن 1389, 20:21 عصر
با سلام

ضمن تشکر از آموزش های تصویری که در همین سایت بود استفاده کردم این مشکم حل شد ممنون

فقط سوال دیگه ای دارم

چطوری میشه صفحه های مختلف رو صدا زد؟ مثلا 4 تا page داریم با پسوند xaml حالا چطوری میتونیم به این صفخات دسترسی داشته باشیم؟